Hujšanje,diete itd..

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

23. avg 2012 13:53

hej, Kamela...

 

Zjutraj:

jogurt z ovsenimi kosmiči (navadni, nesladki, naravni)

kos polnozrnatega kruha ( pozor, kurh iz polnozrnate moke in ne samo s semeni) s kakim namazom.

Vmešana jajčka, kos kruha ( iz polnozrnate moke)

salama puranje prsi npr. MNJAMI izdelek

 

Kamela, zakaj boš jedla pohan zrezek? Zakaj ne samo popečen?

 

Maxi25

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

23. avg 2012 13:55

gercar je napisal/a:

se vam moram oglasiti in povedati glede montinjaka. Sem dvakrat poizkusila in obakrat ni šlo nič dol. gercar

Montignac ni nekaj, s čimer 'dvakrat poskusiš', temveč je način prehranjevanja, ki mu ostaneš zvest vse življenje - če ti ustreza.

tulka

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

23. avg 2012 14:12

Maxi25 je napisal/a:

hej, Kamela...

 

Zjutraj:

jogurt z ovsenimi kosmiči (navadni, nesladki, naravni)

kos polnozrnatega kruha ( pozor, kurh iz polnozrnate moke in ne samo s semeni) s kakim namazom.

Vmešana jajčka, kos kruha ( iz polnozrnate moke)

salama puranje prsi npr. MNJAMI izdelek

 

Kamela, zakaj boš jedla pohan zrezek? Zakaj ne samo popečen?

 



Maxi25

 

Maxi, med naštetimi predlogi zajtrkov bi bilo dobro vstaviti ali, sicer bo Kamela, ko bo tole prebrala olajšano vzihnila, oh saj jaz pa pojem pol manj.

zeta

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

23. avg 2012 14:18

Kamela tvoj dnevni jedilnik se da lepo razbiti na pet dnevnih obrokov. Naštela bom le sestavine, ki si jih ti navedla, čeprav bi pri zajtrku lahko pojedla več.

Zjutraj žemlja.

Dopoldanska malica melona.

Kosilo piščančji zrezek in solata (a brez pohanja res ne gre?). Ta tvoj samo pohan zrezek tako zelo bode v oči, da je kaj. Raje pojej dva popečenena piščančja zrezka s solato in počasi zmanjšuj količine kot pa da poješ "samo" en pohan zrezek.

Popoldanska malica lubenica

Večerja tunina solata

Hočem ti pokazati le to, da se da pojesti pet obrokov na dan. Za večerjo sadje res ne priporočajo, sploh pa mešanje različnih vrst. Tuno pa raje pojej za večerjo kot zajtrk. Na tisto žemljico za zajtrk pa si raje namaži kar imaš rada, pa bo dnevni jedilnik uravnotežen.

 

Vilma

Kamela  

član od: 16.7.2012

sporočila: 92

23. avg 2012 14:21

Hehehe pa ravno danes se mi ga je zaluštalo ampak dobro bom pa pojedla dušen zrezek in solato :)

 

Glede 5 obrokov pa sem vedno mislila, da jaz tega nisem zmožna hehe ampak zgleda, da se da :)

Kamela

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

23. avg 2012 14:29

Priporočam, da spečeš več mesa, ker tko se izogneš izgovoru, da za večerjo ni časa. Če spečeš zrezek za kosilo, ti ostane za večerjo. Ko narediš solato za kosilo, jo malo daj na stran za večerjo. Simpl k pasulj ( katerega ne priporočam med dieto v velikih količinah).

 

No, sedaj bo kmalu obdobje zelja. Tega pa pojej na tone. :)))

Maxi25

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

23. avg 2012 14:57

Meni se pa zdi, da če si občasno privošči tudi pohan zrezek, da to res ni kak velik greh. Recimo po petih pečenih na žaru ali dušenih, brez nekih smetanastih omak, enkrat pač pohan... Jaz si to privoščim.

 

Tiste drobtine, moko in jajca lahko kdaj uporabiš že pri zajtrku (omleta, seveda brez dorbtin, hehe) , pa ti za kosile le gol zrezek preostane. Si pa v bistvu pojedla količino za pohan zrezek ... No, to se zdaj že šalim, res

 

Res pa je, da se pri perutnini izogibaj koži, v tej je največ maščob, pa pri ribah pečenih v olju tudi. Tako da si ribo privšči na žaru, pa kuhano, če jo pečeš v olju pa odstrani kožo (meni je tako svetoval zdravnik, ker jaz sem morala zelo pazit na maščobe in kalorije).

 

pa saj veš, kako je: grešiti je človeško, občutek pa božanski ....

mamamia

Vilma  

član od: 30.8.2004

sporočila: 560

23. avg 2012 16:16

Seveda si lahko občasno privošči tudi pohan zrezek. Toda če začneš dieto s pohanjem samo zato, ker se ti ga je danes zaluštalo, potem nekega dolgoročnega uspeha ni pričakovati. Ker jutri se ti potem zalušta pice, pa pojutrišnjem pohanega sira, in da ne naštevam naprej...

Jaz sem lani v času diete tudi grešila, itak! To mi je u krvi!  

Sam o tem nerada pišem, pa tudi prav ni, da rajcam Kamelo, ko se trudi in šele začenja z dieto.

 

Vilma

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

23. avg 2012 16:22

Je le pametno med hujšanjem (pa tudi sicer) čimmanj grešiti. Ker vsak "greh" je treba oddelati, če res nočeš, da bi ti za vedno obležal na bokih. Potem pač izbiraš, ali ti je več do grehov ali do tega, da zlezeš v lanske kavbojke. Sama se odločiš in sama (dobesedno) nosiš posledice. Fleksibilnost pri kompromisih se običajno splača, vedno in povsod pa ne. 

Sonja

Kamela  

član od: 16.7.2012

sporočila: 92

23. avg 2012 16:39

Prvi dnevi so tako ali tako najtežji, če teh par dni preživim sledeče, brez čokolade, čipsa, smokijev in piškotov pa tudi pohanja, pice in nasplošno nemastne jedi bom tudi v naprej :D

UPAM :D

Kamela

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti