Epilator

andrea84  

član od: 23.11.2009

sporočila: 67

tema odprta - 20. avg 2012 18:15 | ogledi: 12.758 | odgovori: 70

Pozdravjeni,

zanima me kateri epilator je dober za depilacijo nog. Kaj je dobro pogledat pri nakupu epilatorja?

 

Hvala

 

Lp

andrea84

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

20. avg 2012 18:21

Nobeden. Saj dekle se nekaj časa prepričuje, da tiste rdeče pike, ki nastanejo pri puljenju dlak, da to se ne vidi. Pa nekaj časa se prepričujemo, da je nekaj haska, da smo si nekaj tudi izpulile. Pa nekaj časa tudi prepričujemo svoje moške, da tisto stvar vsaka dva mesecea popravijo (ker, ko se med spiralice ali diske, odvisno od modela, zataknejo dlačice, se stvar slejkoprej popravi), sicer je malo gravž, amapk popravijo pa vseeno....Vse dotlej, dokler se ne ugotovi, da ga ni čez voskanje pri kozmetičarki. Najmanj boli, največ potegnejo ven in potem še kožo lepo umirijo, da je po tretmaju mehka.

Vendelina jr.

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

20. avg 2012 18:48

Se strinjam Vendelina jr., da ga ni čez voskanje in da je doma to prava pocunga. Čeprav pojav rdečih pik je odvisen od občutljivosti kože. Je pa treba upoštevati, da nima vsak 30 evrov na mesec za voskanje in zato išče alternativo.

Vesnuska

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

20. avg 2012 19:18

A na to, da bi nas prepričale, da ste tudi kosmate lepe, še niste pomislile.

Sergej

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

20. avg 2012 19:19

Epilatorji več dlak potrgajo kot pa izpulijo, ne glede na to, kakšni so. Vosek je veliko bolj učinkovit in z nekaj vaje ga tudi hitro obvladaš.
Me pa zanima, ali je katera že poskusila z laserskim za domačo rabo. Kakšne so izkušnje?

Sonja

kačča  

član od: 28.8.2010

sporočila: 121

20. avg 2012 19:43

Jaz uporabljam epilator že leta in sem super zadovoljna. Zgleda, da nimam tako občutljive kože, saj se mi po kakšnih 2 urah pike ne poznajo več (še najbolj elegantno pa je, da si dlake populiš zvečer, tudi če imaš občutljivo kožo, do jutra izgine). Imam pa Braunovega z vrtljivim valjčkom. Nekje še počiva tudi tisti s spiralami, star okoli 20 let, tisti je imel svoje momente nedelovanja, a mu glede na njegova leta ni za zamerit. ;) Tudi s potrganimi dlakami nimam izkušenj.

Pri nakupu je dobro pogledati za "dodatno opremo". Recimo električni brivnik (meni je ok) s kakšnim nastavkom za dolžino. Pa tisti hladilni sistemi (nimam izkušenj) in privzdigovalniki dlak (brezveze, mene praska po koži, lahko pa, da se razlikuje po proizvajalcih in modelih). No, če bi se moj pokvaril, bi vzela verjetno kar najcenejšega, ker ne vidim, kje bi bile kakšne revolucionarne prednosti različnih proizvajalcev pri takšni banalni zadevi, kot je vrteč se valjček s pincetami. Mogoče pa se motim. ;)

kačča

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

20. avg 2012 20:21

Tudi jaz uporabljam epilator Braun že par let, dlačice so vse redkejše in je veliko bolje kot voskanje, britje,.... In pikice ostanejo par ur potem zginejo!!!

te.jcika

andrea84  

član od: 23.11.2009

sporočila: 67

20. avg 2012 20:35

te.jcika zanima me kakšen epilator imaš, koliko si odštela zanj?

Hvala

 

LP

andrea84

andrea84  

član od: 23.11.2009

sporočila: 67

20. avg 2012 21:16

te.jcika zanima me kakšen epilator imaš, koliko si odštela zanj?

Hvala

 

LP

andrea84

andrea84  

član od: 23.11.2009

sporočila: 67

20. avg 2012 21:38

te.jcika zanima me kakšen epilator imaš, koliko si odštela zanj?

Hvala

 

LP

andrea84

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

20. avg 2012 21:50

Moje sporočilo pa bi bilo čisto nasprotje vendelininega- Sama uporabljam epilator (en in isti, brez popravil) 10!!!!!let in vmes nobene druge depilacije. Noge so top depilirane, dlake so čiiiisto nežne in prosojne, rdeče pikice imam eno uro, nato izginejo. Imel je že hladilni sistem, ki je bil uporabljen enkrat, ker imam visoko toleranco bolečine, sploh se mi pa zdi bolj žgečkanje kot velika bolečina. Sedaj ga uporabljam nekje enkrat na mesec. Če primerjam z voskom, je investicija ene 100 krat poplačana. Imam philipsa, prvi satin ice model. Sestra ima novega, tudi philips,  pa sem ga poskusila in je res boljši, ker pobere tudi najkrajše dlake kar obstajajo. 

Limnol, laser za domačo rabo ne obstaja. Tudi tisto kar "prodajajo"  kozmetičarke, načeloma sploh niso laserji, čeprav tako napišejo. S tem mora ravnati zdravnik. 

Če katero zanima malo več packanja in natur odstranjevanje dlak,  pa da je še poceni, pobrskajte sugar wax depilation, je sestra enkrat poskusila in priporoča, samo ima epilator pa se ji ne dapacati. 

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti