Kaj to folk vse pacari...

tema je zaklenjena

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

20. avg 2012 16:02

moderator2 je napisal/a:

Ne govori trako zaničevalno, prosim. Uporaba besede "folk" je slabšalna, v kontekstu, kot jo uporabljaš ti, auachiuaua , in je ne želimo v besednjaku na naši strani. Prosim, drži se tega.



 

Bah, bom, čeprav precej zgrešena intervencija s strani moderatorja. Če je kaj slabšalnega v mojem besednjaku, je to beseda "pacari" v smislu slabega kuhanja, definitivno pa ne beseda "folk", ki je splošno privzeta in pomeni zgolj - ljudje...

Neizkušen zagret moderator, razumem to, spoštujem, sem tukaj le gost...

auachiuaua

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

20. avg 2012 16:04

666 je napisal/a:

Resnično izvirni recepti "utonejo v pozabo" in čas o njih nima kaj dosti povedati, ker masa folka pač ne "šteka arta" oziroma si ne more predstavljati, kako lahko recimo iz riža, šalotke, sladkorja in nasoljenih fermentiranih škampov narediš sladico (ok, slab primer, recept ni izviren, ker je tradicionalen tajski, ampak nazoren pa je).

To je ena plat. Druga je pa to, da človeka v bistvu razočara, celo žalosti, kako nekdo ne zastopi, da je "najbolj okusna pica po moje" pač še vedno le pica, tudi če daš gor jošt namesto livade, in da je v bistvu objavljanje takega recepta smetenje, podcenjevanje kreativnosti in inteligence sokuharjev ter hkrati javno priznanje, da zgoraj opisanih dejstev nimaš razčiščenih v podstrešju.

Seveda se da tak recept preskočiti, kajpak. Prav spodbudni pa vseeno niso.



 

auachiuaua

Ognjič  

član od: 18.1.2006

sporočila: 4733

20. avg 2012 16:24

auachiuaua je napisal/a:

Včasih kaj konkretnega iščem, pa malo preklikavam recepte in se mi obrača želodec, ko berem, kaj vse "kulinarični virtuozi" stlačijo v eno recepturo.

auachiuaua

No, v tej tvoji temi se je očitno vsem drugim obračal želodec, le tebi ne. In imaš torej zdaj izkušnje glede tega iz prve roke:

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?topic_ID=9050

 

 

Ognjič

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

20. avg 2012 17:32

Ognjič je napisal/a:

auachiuaua je napisal/a:

Včasih kaj konkretnega iščem, pa malo preklikavam recepte in se mi obrača želodec, ko berem, kaj vse "kulinarični virtuozi" stlačijo v eno recepturo.

auachiuaua

No, v tej tvoji temi se je očitno vsem drugim obračal želodec, le tebi ne. In imaš torej zdaj izkušnje glede tega iz prve roke:

http://www.kulinarika.net/forum/topic.asp?topic_ID=9050

 

 



Ognjič

Veseli me, da ta moja šala (ki jo rangiram kot eno boljših) nikakor ne utone v pozabo.

Naivnost ljudi (evo moderator, kako te upoštevam!) pač nima meja. To je bil karpačo "po moje".



auachiuaua

Sporočilo je spremenil(a) auachiuaua dne 20. 2012 17:35

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

20. avg 2012 17:35

auachiuaua je napisal/a:

... Mogoče pa res - poziv administratorju - da se recepti v osnovi razdelijo na "izvirne", kjer se pač objavlja originalne recepture in na "po moje", kjer naj se "mojtri/ce" izživjajo s svojimi "umetninami".

Tako da lahko jaz že v štartu zaplavam med resne recepte in si prihranim čas in želodec, ko ne klikam po vseh teh nebulozah samo zato, ker nosijo ime jedi, katere originalen recept iščem... auachiuaua

Da nisi s tem pljunil na karbid. Tu je bilo že kar nekaj žolčnih razprav katera verzija je prava in katera ne. Recimo, navadna pica je že tak primer. Glede na to, da sem rojen in praktično celo življenje živim v kraju, ki je nadvse ponosen na svojo posebno jed, ti lahko zagotovim, da je enoten recept misija nemogoče. Sestavine in sploh razmerja ima vsaka gospodinja svoje in prepričan sem, da je tako pri vseh tradicionalnih jedeh povsod po svetu. Torej, kdo bo od vseh varjant izbral tisto edino pravo?

Načeloma se pa strinjam, da se dostikrat tlači skupaj vse mogoče. Oziroma sem pristaš enostavnih jedi z osnovnim okusom. Bučke naj imajo recimo okus po bučkah. Vendar to še ne pomeni, da mi je krompir v oblicah kulinarični presežek. Eksperiment je (lahko tudi) temelj kuhanja in tu se pojavi problem poimenovanje produkta. Kako naj po tvoje imenujem neko 'a la' omako, ki sem jo namesto s kislo smetano ali moko gostil z baobabom? Izmišljanje novega udarnega imena se mi zdi domišljavo, ker to pa res ni neka udarna inovacija za na prvo stran. Je samo kombinacija afriškega recepta z našim, ki se več kot obnese. Če ali ko se bo kombinacija prijela, pa lahko to mirno postane tudi cabasera ali kakršnakoli že omaka.

LP

Sergej

Kotarca  

član od: 13.6.2010

sporočila: 614

20. avg 2012 17:50

 Verjetno ne gre tu toliko za iskanje originala. Tega tudi tam, od koder recept izvira, dostikrat ni. Vsaj patentiranega ne. .

Lahko se pa problem reši tudi tako, da se da v navednice. Če kdo v omako bolognese doda cimet ali pa nageljnove žbice, pa naj recept objavi kot "bolognese" s tem ali onim čudom. 

Kotarca

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

20. avg 2012 20:29

avačivava, tvoj smisel za humor je pa res svojevrsten, pravzaprav se mi zdi, da je to kvečjemu smisel za provociranje.

rosie

moderator2  

član od: 12.3.2010

sporočila: 710

20. avg 2012 21:27

auachiuaua je napisal/a:

moderator2 je napisal/a:

Ne govori trako zaničevalno, prosim. Uporaba besede "folk" je slabšalna, v kontekstu, kot jo uporabljaš ti, auachiuaua , in je ne želimo v besednjaku na naši strani. Prosim, drži se tega.

Bah, bom, čeprav precej zgrešena intervencija s strani moderatorja. Če je kaj slabšalnega v mojem besednjaku, je to beseda "pacari" v smislu slabega kuhanja, definitivno pa ne beseda "folk", ki je splošno privzeta in pomeni zgolj - ljudje...

Neizkušen zagret moderator, razumem to, spoštujem, sem tukaj le gost...
auachiuaua

O moji neizkušenosti in zagretosti ni izgubljati besed.Kakega posebnega spoštovanja pa s tvoje strani ni zaznati, niti do moderatorja, niti do vseh ostalih uporabnikov.

Beseda folk nikakor ne pomeni le ljudje, na nivoju jezika, kot ga uporabljamoo tukaj, vsaj velika, velika večina, je izraz razumljen slabšalno.

Saj lahko dodam, da je že naslov nesramen, nevljuden in še kaj. Če bi rad spet provociral, kot si takrat, saj dobro veš, s čim, razmisli, koliko to prispeva k bolj kvalitetni vsebini strani.



666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

20. avg 2012 21:38

moderator2 je napisal/a:

Če bi rad spet provociral, kot si takrat, saj dobro veš, s čim, razmisli, koliko to prispeva k bolj kvalitetni vsebini strani.

Neposredno sicer ne, morda pa vzpodudi koga k refleksiji... ? Konec koncev je le nastavil ogledalo.

auachiuaua  

član od: 1.11.2006

sporočila: 261

20. avg 2012 22:13

moderator2 je napisal/a:

auachiuaua je napisal/a:

moderator2 je napisal/a:

Ne govori trako zaničevalno, prosim. Uporaba besede "folk" je slabšalna, v kontekstu, kot jo uporabljaš ti, auachiuaua , in je ne želimo v besednjaku na naši strani. Prosim, drži se tega.

Bah, bom, čeprav precej zgrešena intervencija s strani moderatorja. Če je kaj slabšalnega v mojem besednjaku, je to beseda "pacari" v smislu slabega kuhanja, definitivno pa ne beseda "folk", ki je splošno privzeta in pomeni zgolj - ljudje...

Neizkušen zagret moderator, razumem to, spoštujem, sem tukaj le gost...
auachiuaua

O moji neizkušenosti in zagretosti ni izgubljati besed.Kakega posebnega spoštovanja pa s tvoje strani ni zaznati, niti do moderatorja, niti do vseh ostalih uporabnikov.

Beseda folk nikakor ne pomeni le ljudje, na nivoju jezika, kot ga uporabljamoo tukaj, vsaj velika, velika večina, je izraz razumljen slabšalno.

Saj lahko dodam, da je že naslov nesramen, nevljuden in še kaj. Če bi rad spet provociral, kot si takrat, saj dobro veš, s čim, razmisli, koliko to prispeva k bolj kvalitetni vsebini strani.

 

Spoštovani moderator,

beseda "folk" (das Volk) je privzeta iz nemščine, pomeni ljudstvo, se zelo pogosto uporablja v pogovornem jeziku in nima nobene negativne konotacije. 

Se pa dam ponižno poučiti, kakšen slabšalen pomen ima beseda "na nivoju jezika, kot ga uporabljamoo tukaj", v tem posvečenem kiber kulinaričnem okolju? 

Očitno tukaj vstopamo v povsem nove dimenzije kar se tiče jezika...

Naslov je namenoma rahlo neotesan, ker na ta način izraža mojo nejevoljo ob kupih šrota (ojoj kakšna grda beseda), ki ga ... ljudstvo ... na pričujočem portalu objavlja v obliki receptov "po moje", ipd.

Tako da, ja, na nek način gre za provokacijo. Provokacijo tistih, ki se v tem pisanju prepoznajo.

To so mojstri pacarjenja in maličenja receptur.

auachiuaua

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Tema je zaklenjena, zato vanjo ne morete več pošiljati sporočil.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti