S čim lahko razredčim limonce

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

tema odprta - 16. avg 2012 15:29 | ogledi: 8.367 | odgovori: 13

Pozdravljeni.

Gotovo je med vami kdo, ki bi mi znal povedati, s čim lahko razredčim limonce. Namreč, za poroko sva kupila limonce in že ob nakupu sva bila opozorjena, da so zeloooo močne. Takrat sva mislila, da proizvajalec pretirava. Po poizkušnjah ekspertov smo ugotovili, da so res premočne. Mi lahko kdo pomaga?

Hvala in lep dan.

peter

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

16. avg 2012 15:35

Ker se likerji običajno pripravljajo iz mešanice alkohola in sladkornega sirupa (+ seveda osnovna sestavina), ne bo narobe, če skuhaš sladko vodo in z njo razredčiš liker. Sladkor dodaj po okusu, lahko popravljaš še naknadno. Ni mi pa jasno, zakaj si šel kupovat neuporabno zadevo - ali nisi nič poskusil?

Lisa

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

16. avg 2012 15:55

, ibiza, kod si se klatil?!

Odgovora pa ne vem,  še nikoli mi ni bil premočan

Vsekakor bi najprej probala samo z vodo, da mi potem ne bi bilo presladko.

lp

mzm

mali kuhar  

član od: 14.10.2011

sporočila: 748

16. avg 2012 16:30

v eurospinu prodajajo spritu podobno pijačo ''gassosa'', probaj s tem meni je bil okus mešanice še kar vredu. gassosa ima zelo podoben okus spritu le da ni tako močan.



mali kuhar

Sporočilo je spremenil(a) mali kuhar dne 16. 2012 16:32

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

16. avg 2012 19:44

mišzmoke je napisal/a:

, ibiza, kod si se klatil?!

Odgovora pa ne vem,  še nikoli mi ni bil premočan

Vsekakor bi najprej probala samo z vodo, da mi potem ne bi bilo presladko.

lp



mzm

. saj vidiš, razlog sem ravnokar razkril.

peter

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

16. avg 2012 19:46

S prekuhano sladkano vodo.

rimljanka

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

16. avg 2012 19:49

Lisa je napisal/a:

Ker se likerji običajno pripravljajo iz mešanice alkohola in sladkornega sirupa (+ seveda osnovna sestavina), ne bo narobe, če skuhaš sladko vodo in z njo razredčiš liker. Sladkor dodaj po okusu, lahko popravljaš še naknadno. Ni mi pa jasno, zakaj si šel kupovat neuporabno zadevo - ali nisi nič poskusil?



Lisa

Med tem časom sva končno dobila proizvajalca na telefon, svetoval je pa navadno vodo. V bistvu so premočne tudi po okusu, ne samo po alkoholu. Razredčene so baje odlične. Sam nisem ravno ljubitelj podobnih likerjev, zato nisem pravi naslov za poizkušanje. So pa to z veseljem naredili prijatelji.... Tudi na sladko vodo sem pomislil, ampak sem se bal, da bodo presladke.

Hvala vsem za trud.

peter

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

16. avg 2012 19:51

V lokalih so mojstri redčenja žganja(borovničk recimo), njih vprašaj :D

Drugače pa najboljša bo mešanica sladkorja in vode. V vročo vodo daj sladkor in pusti prevreti, nato pa ohladi in dodaj limoncam.

mali kuhar ti si to mislil, da si ljudje sami mešajo?

Vesnuska

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

16. avg 2012 20:13

Če so ti svetovali z navadno vodo,mislim da so malo pogrešili..mi doma naše zvarke vedno redčimo z destilirano vodo,ker navadna voda vsebuje minerale in raztopljene soli,potem postane zaradi tega motna pijače..no,saj limonce liker je bolj moten,toda vseeno prevri vodo..sem pa malo oklevala kaj sprašuješ..v prvem postu si napisal da so (množina) limonce zelo močne?

Vrtejbenka

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

16. avg 2012 20:33

Emmmm, ja, limonce, ni pravilno? Mišljena je seveda pijača. Za naprej bom pa res prevrel vodo, škoditi res ne more.

peter

ibiza  

član od: 4.10.2005

sporočila: 688

16. avg 2012 20:34

Ah, bučman, limonce liker bo pa pravilno, ane?.

peter

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti