Ljubljana - dobra hrana

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

9. avg 2012 16:28

Mamamia,kje v MB pa je Tajska restavracija?

In mimogrede, je že kdo obiskal novo japonsko restavracijo v MB, Miyabi se imenuje...

 

Vesnuska

Dajčkajajčka  

član od: 6.8.2012

sporočila: 14

9. avg 2012 16:32

No, v Ljubljani bi vsekakor priporočala restavracijo Pr' Noni (Dolgi Most). Sicer ni ravno poceni, vendar se vsekakor splača tam kaj pojesti. Vsekakor super odločitev za večerjo z najdražjim- prelep ambient in okusna hrana! :)

Dajčkajajčka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. avg 2012 17:40

Vesnuska, v Razvanju, v centru naselja, ob trgovini,  je zdaj že nekaj časa tudi tajska hrana na voljo, lastnik je poročen s Tajko in gospa kuha.

 

Pred leti pa je bila dobra tajska hrana v Rotovžu, sicer  le dokler je bil tajski kuhar tam, potem je šlo počasi navzdol.

 

V japonski sem že bila. Lepo urejena, hrana je korektna. Oziroma nekaj je zelo dobrega, nekaj povprečno. Sushi je odličen, to lahko rečem, piščanec s teriyaki omako s sezamom tudi, piščančja nabodala s sezamvim rižem prav tako, za ostalo ne vem, ker še nisem poskusila.

Osebje se na trenutke še malo lovi, a ni hujšega, se z nasmehom in prijazno besedo preseže tudi kakšna nerodnost.

Cene zmerne.

mamamia

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

9. avg 2012 19:49

O super mamamia! Japonsko bom nedvomno v kratkem obiskala.

Hvala za informacije...

Vesnuska

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. avg 2012 20:01

666 glede na tvoj post, to restavracijo obiščeš večkrat? ali si jo obiskal in je več ne boš?

Meni in vsem mojim prijateljicam, fantu ipd je super. Razen tistim, ki jim apriori ni všeč azijsko kuhanje, tistim je manjkal dunajski. Meni je d best da je zelenjava tako sveža, ne pa "spajsana" kot v thai innu (mogoče pa za študente v drugih kotlih kuhajo).

Vseeno mi je  ali se ima Da bu da za tajsko ali fusion ipd samo, da je dobra. To pa je. Vsaj teh 10 jedi, ki sem jih tam jedla do sedaj. Res pa da nazadnje kakšno leto nazaj in na bone.

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

9. avg 2012 21:54

rimljanka je napisal/a:

Mayisa, tebi pa želim prijeten potep po LJubljani in dober tek, kjerkoli že boš jedla.

rimljanka

Hvala ,

... verjamem, da bo prijeten potep po Lj, pa tudi po vseh nasvetih, priporočilih, mnenjih ne bova lačna ... .

Zdaj pa vem tudi to, kam v Mb na tajsko in japonsko hrano ...

Mayisa

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

9. avg 2012 23:07

bannanna je napisal/a:

666 glede na tvoj post, to restavracijo obiščeš večkrat? ali si jo obiskal in je več ne boš?

Meni in vsem mojim prijateljicam, fantu ipd je super. Razen tistim, ki jim apriori ni všeč azijsko kuhanje, tistim je manjkal dunajski. Meni je d best da je zelenjava tako sveža, ne pa "spajsana" kot v thai innu (mogoče pa za študente v drugih kotlih kuhajo).

Vseeno mi je  ali se ima Da bu da za tajsko ali fusion ipd samo, da je dobra. To pa je. Vsaj teh 10 jedi, ki sem jih tam jedla do sedaj. Res pa da nazadnje kakšno leto nazaj in na bone.

O Da Bu Di govorimo, ne? Ja, večkrat obiščem, v bistvu obiskujem, kar pogosto, študent sem Pa v Thai Inn Pub tudi grem večkrat.

Da Bu Da, kot rečeno, močno niha, enkrat so krasne, drugič porazne jedi. So pa močno prilagojene, da ne rečem "razvodenjene". V Thai Inn Pubu so bolj "avtentične". Boljše ali slabše - stvar okusa. Kadar ima Da Bu Da dober dan, je boljša  Očitno se z rimljanko zadnje čase dobro dopolnjujeva:

rimljanka je napisal/a:

Vsem pa je jasno, da bi kitajske rstavracije (pa tajsek, vietnamske,.....), ki bi imele na jedilniku tipično, avtohtono hrano, samevale. Menda je jasno, zakaj.

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

10. avg 2012 10:43

rimljanka je napisal/a:
Vsem pa je jasno, da bi kitajske rstavracije (pa tajsek, vietnamske,.....), ki bi imele na jedilniku tipično, avtohtono hrano, samevale. Menda je jasno, zakaj.

rimljanka

 

Ne bi mogla reči, da je to vsem jasno. Poznam namreč precej ljudi, ki pogrešajo(mo) pravo avtentično tujo, predvsem azijsko kuhinjo pri nas. Ljubljana že davno ni zapečkarsko mesto, ljudje potujemo in tudi doma kuhamo mednarodno (in nakupujemo sestavine za to v tujini), sem prihaja ogromno tujcev, veliko tujcev tudi živi tukaj. Predvsem pa dve restavracij, ki se najbolj približata pristnosti, Sushimama (japonska) in Namaste (indijska), nikakor ne samevata. Tudi Shambala, ki sicer pokriva večji kos Azije, vendar vsakega pristno, je vedno polna. Sploh pa če so se Slovenci naučili jesti surove ribe, je še upanje....

strelka

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. avg 2012 14:26

Strelka, ne vem od kot tebi prepričanje, da je sushi mama avtentična sushi oz. japonska restavracija. Od zanesljivega vira sem izvedela...med drugim je kritika padla na kvaliteto rib.

Kitajske hrane, take originalno kitajske, si pa ne želi preveč. 

 



Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 10. 2012 14:41

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

10. avg 2012 15:32

Sama res nisem merodajna, kar se tiče japonske kuhinje, poznam pa nekaj velikih ljubiteljev sušija, ki lazijo po svetu in iščejo "best of the best", no in ti so takega mnenja. Vem tudi za enega od dobaviteljev rib in te so sigurno prva klasa (res pa to ni tuna). S to oceno se strinjata tudi dva redka neodvisna kulinarična kritika pri nas:

http://www.rad-dobrojem.si/index.php?key=oce

O kitajski hrani se mi pa sanja toliko, da vem, da je že sam posplošeni izraz "kitajska hrana" zgrešen, saj ima vsaka provinca zelo drugačno. Nekaj sem uspela poskusiti prav v tvojem koncu sveta v restavraciji, ki je namenjena predvsem tam živečim Kitajcem. In ja, z veseljem bi jo spet kdaj jedla (moj pravi, da so bili celo
ocvrti kurji parklji užitni

strelka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti