Ljubljana - dobra hrana

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

9. avg 2012 14:17

strelka je napisal/a:

Povedala sem pošteno, na čem temelji moje mnenje, avtorica bo pa že sama presodila, katerega bo upoštevala.

Res je, priznam. V zameno pa priznaj, da ambient ni le fizičen, in tistega se ne vidi s ceste.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

9. avg 2012 14:29

Tudi jaz glasujem za Zlato runo v Župančičevi jami, pa tajska Da buda nasproti maximarketa oz nasproti parlamenta. Njam!

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. avg 2012 14:45

Tale opevani Da Buda je pa za mene eno samo veliko razočaranje. Tisti, ki smo jedli na Tajskem, pa potem poskusiš v Da Budi (razen nekaj izjem, kot je piščančji curry) je kot da bi bil na dietni hrani. Tri krat sem bila tam, naročala po dve jedi, in ena sam je bila blizu bogastva okusov in pisanosti, značilnih za tajsko kuhinjo.

Zelenjavo tam dobim kot da je za diabetika, nič začinjena, samo kot na pari kuhana. Tajska dietna hrana???

Pečeni rezanci kot da so neslani špageti, juha je bila brez okusa, sem si pol stekleničke sojine in ribje omake notrer zlila, da se mi nizdela kot kuhana voda.

Tudi hči jamra, da je tam dober samo ta rumeni piščančji curry, gre s prijateljicam več krat tja, a je samo omenjeno jed.

Ne vem, morda bo ob četrttem obisku bolje, ampak moram res voljo zbrat, da se odločim za še en obisk. Pa še to: tako neprijazne natakarice kot ob prvem obisku tega lokala še nisem srečala, s  tem da nisem rekla niti besede, samo jedilni list sem prosila, da mi prinese (ker je 15 minut hodila mimo nas, štirje smo bili, kot da smo zrak).

 

Se da dobra tajska hrana tudi v Slo jest, ampak zame to pri da Budi ni. Vsaj doslej ni bila.

mamamia

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

9. avg 2012 15:05

Mamamia, poskusi se Thai Inn Pub na Rimski, so precej bolj zacinjene jedi.

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

9. avg 2012 15:11

rebecca je napisal/a:

Mamamia, poskusi se Thai Inn Pub na Rimski, so precej bolj zacinjene jedi.



LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

 

Ja, razen ene tajske v Mb sem to mislila kot mesto, kjer se je dobra tajska hrana. Sem bila samo enkrat, bolj na hitro, ampak prvi vtis je bil res dober. Že po vonju, če po pravici povem.

mamamia

katka85  

član od: 26.7.2011

sporočila: 73

9. avg 2012 15:12

Tudi sama odsvetujem Da Budo, sem nekajkrat jedla tam in se mi zdi, da jim kvaliteta pada.

katka85

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

9. avg 2012 15:26

666 je napisal/a:

strelka je napisal/a:

Povedala sem pošteno, na čem temelji moje mnenje, avtorica bo pa že sama presodila, katerega bo upoštevala.

Res je, priznam. V zameno pa priznaj, da ambient ni le fizičen, in tistega se ne vidi s ceste.

Meni je ambient tisto, kar vidim oz. po SSKJ:

ambient - prostor z določenimi značilnostmi, ki
obdaja osebo ali stvar, okolje

Mislim, da je bilo zdaj dovolj smetenja, saj ima avtorica dovolj materiala...

 

Še to, se popolnoma strinjam z mamamio glede Da Bude. Osebno me tudi tam na Rimski ne prepričajo najbolje, je pa odlična Shambala na Križevniški.

 

strelka

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

9. avg 2012 16:01

strelka je napisal/a:

Meni je ambient tisto, kar vidim oz. po SSKJ:

ambient - prostor z določenimi značilnostmi, ki
obdaja osebo ali stvar, okolje

Glasba, vzdušje, ljudje in še kaj - to torej ni ambient? Oziroma, kakor je rimljanka napisala:

-rimljanka je napisal/a:

Prijazni, ob vsakem obisku opazno lepše govorijo slovensko, se vidi, kako se trudijo, se mi zdijo prava mala učna ura, kako je, če se trudiš preživeti s svojim delom v tujem okolju.

 

Glede Da Bu De: močno nihajo. Enkrat so odlični, drugič so naravnost zanič. Ne vem, ali je odvisno od kuharja, borznega indeksa ali zvezd, ampak o Da Bu Di težko rečeš kaj, kar bo jutri še res.

Sicer pa se oni oglašujejo kot fusion in ne kot tajska restavracija. Njihova hrana je precej "sprana", tako kot mamamia si jaz vedno vlijem potoke sojine omake in potresem gore čilija pa vsem, kar tam naročim. Mi je pa, zanimivo, najslabši ravno tisti rumeni kari - sumim, da je zgoščen z moko, in enkrat sem dobil tako nemarno mikrovalovno pogretega, da je imel na vrhu kožico (kot puding!), kar so poskusili prikriti s praženo čebulo iz trgovine 

Kar se tega tiče, je Thai Inn Pub gotovo boljši in bolj avtentičen, pa tudi drag ni.

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

9. avg 2012 16:08

No, bom še jaz malo posmetila. K vzdušju (če se ti ambient ne zdi prava beseda) pripomore tudi osebje. In tu se strinjam s 666, natanko tako je, kot sem napisala zgoraj. Iskreno, s srcem si postrežen. Čeprav je oprema preprosta, in je na robu Dunajske. In ni res, da se v vse krožnike vidi (kot, da se tam na Mestnem, Starem in še katerem trgu ne), za en preprost obrok sredi dneva, pa tudi za praznovanje RD v krogu nekaj kolegic, je tam lepo in dobro. In toplo, človeško toplo, nasmehi so nenarejeni.

O lokalih v središču ne bom sodila, ker jih ne poznam. Tega pa in zato sem se oglasila.

Vsem pa je jasno, da bi kitajske rstavracije (pa tajsek, vietnamske,.....), ki bi imele na jedilniku tipično, avtohtono hrano, samevale. Menda je jasno, zakaj.

Mayisa, tebi pa želim prijeten potep po LJubljani in dober tek, kjerkoli že boš jedla.

rimljanka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti