Ljubljana - dobra hrana

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

tema odprta - 9. avg 2012 12:36 | ogledi: 16.165 | odgovori: 38

Prosim za vaša mnenja, nasvete - kje v centru Ljubljane dobro in cenovno ugodno kaj pojesti? Hvala za vaše prispevke .

Mayisa

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17786

9. avg 2012 12:53

Zlati krožnik lahko tudi jaz samo pohvalim. Prijazni, ob vsakem obisku opazno lepše govorijo slovensko, se vidi, kako se trudijo, se mi zdijo prava mala učna ura, kako je, če se trudiš preživeti s svojim delom v tujem okolju. Hrana je res taka, kot piše na spletni strani.

Če vam je peš preveč, je od Pošte pri Nami samo 3 postaje z LPP, urbana pa tako ali tako vedno pride prav. Menda je tako, da se s pomočjo voznika lahko z eno pelje več oseb.

rimljanka

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15821

9. avg 2012 12:55

Odvisno kakšno vrsto hrane želiš in kaj pojmuješ pod dobro.

Meni je všeč tista restavracija na Ajdovščini, v pritličju, Plato

http://www.plato.si/kontakt.php

mamamia

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

9. avg 2012 13:21

Kaj je cenovno ugodno? Glede na to, da imamo pod tem pojmom različni ljudje zelo različne predstave, bi bilo dobro v vprašanju take stvari definirati.


V samem centru je ponudbe ogromno, kaj od tega pa je res dobro, je pa drugo. Da o cenovnem razponu ne govorim. Trenutno meni najbolj simpatična varianta je gostilna Na gradu. Je dostopna, chef Damjan se res trudi, hrana je slovenska v moderni preobleki, meni se menja sezonsko, ambient je pa sam po sebi krasen. Imajo tudi kosila. Edini problem zna biti včasih med vikendom v času kosila prevelika zasedenost, pa potem postrežba malo počepne oz. si je takrat treba vzeti več časa v zakup.


Mimo Zlatega krožnika grem skoraj vsak dan, vendar me niti malo ne mika, da bi kdaj vstopila. Prvič mi ambient dva metra od prometne Dunajske ceste ne potegne, niti mi ne potegnejo vonjave, ki jih spuščajo kuhinjski ventilatorji na ulico. Tako po vonju bi rekla tipična (ne)kitajska restavracija pri nas. Ob ponudbi v mestu res ne vidim razloga, da bi kdo v tej vročini pešačil ali se pajsal po troli za kosilo v takem ambientu.

strelka

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

9. avg 2012 13:33

strelka je napisal/a:

Mimo Zlatega krožnika grem skoraj vsak dan, vendar me niti malo ne mika, da bi kdaj vstopila. Prvič mi ambient dva metra od prometne Dunajske ceste ne potegne, niti mi ne potegnejo vonjave, ki jih spuščajo kuhinjski ventilatorji na ulico. Tako po vonju bi rekla tipična (ne)kitajska restavracija pri nas. Ob ponudbi v mestu res ne vidim razloga, da bi kdo v tej vročini pešačil ali se pajsal po troli za kosilo v takem ambientu.

Niti nisi bila notri, pa že veš, da je to "tipična (ne)kitajska pri nas" in kakšen ambient imajo? 

vesnal  

član od: 17.12.2002

sporočila: 449

9. avg 2012 13:38

Meni je v mestu všeč v Knafljevem prehodu Cantina Mexicana, Skriti kot v podhodu Ajdovščina in pa picerija šestica (vhod je iz strani ploščadi)

Tinky Binky  

član od: 10.3.2012

sporočila: 334

9. avg 2012 13:50

Jaz rada jem v Tunnelu, obožujem njihovo solato s hlebčkom in to si ponavadi privoščim, če jem tam. Odlične so tudi njihove lazanje, pa tudi pice.

Tinky Binky

strelka  

član od: 8.5.2006

sporočila: 659

9. avg 2012 13:56

666 je napisal/a:

strelka je napisal/a:

Mimo Zlatega krožnika grem skoraj vsak dan, vendar me niti malo ne mika, da bi kdaj vstopila. Prvič mi ambient dva metra od prometne Dunajske ceste ne potegne, niti mi ne potegnejo vonjave, ki jih spuščajo kuhinjski ventilatorji na ulico. Tako po vonju bi rekla tipična (ne)kitajska restavracija pri nas. Ob ponudbi v mestu res ne vidim razloga, da bi kdo v tej vročini pešačil ali se pajsal po troli za kosilo v takem ambientu.

Niti nisi bila notri, pa že veš, da je to "tipična (ne)kitajska pri nas" in kakšen ambient imajo? 

Resno, kaj pa je za videti, česar se ne vidi iz ulice pri odprtih vratih? Dve mizi zunaj direktno ob cesti in tistih nekaj v "izložbi", ki jim lahko gledaš v krožnik, ko greš mimo. Sem morda kaj spregledala? Povedala sem pošteno, na čem temelji moje mnenje, avtorica bo pa že sama presodila, katerega bo upoštevala.

strelka

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

9. avg 2012 13:57

Hvala za nasvete ...

Cenovno ugodno? Ja ...666 je kar uganil, da so cenovno ugodne cene tu nekje ... Jutri se namreč "potepam" po Ljubljani ... pa bo na celodnevnem izletu treba tudi kaj pojesti ... Tudi na Ljubljanski grad greva ... Skriti kot je zelo dobra ideja ... saj je izbor hrane res raznovrsten. Tudi Gruzijska ima dobro ponudbo ...

Ob vseh vaših predlogih verjamem, da v Lj ne bova lačna  in bova lahko izbrala med različno ponudbo. Mogoče pa še komu pridejo prav vaši nasveti ... 

Hvala vam ... 

Mayisa

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtTrixi
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti