Marelični cmoki- maremalda

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

13. avg 2012 19:52

Sergej C je napisal/a:

...... da se kljub temu skoraj razumemo med sabo.

LP



Sergej

 

Tale 'skoraj' mi je najbolj všeč :)

Atina

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

13. avg 2012 20:18

Jaz bolj poznam tisto besedo, kjer se dodaja LJ in označuje (pejorativno) slivo, mlado dekle in ženski spolni organ...tako da se besedi izogibam.

Vendelina jr.

Kamela  

član od: 16.7.2012

sporočila: 92

13. avg 2012 21:02

No da vam povem, cmoke sem naredila v kombinaciji s marelicami in marmelado, marelice sem dala na polovico in jih ˝okopala˝  v marmeladi mmmmm cmočki so bili FANTASTIČNI! :D tako sladko/kisel okus super res.

 

Tiste, katere pa sem naredila samo z marmelado pa mi je stekla ven, ker nisem uporabila želatine- bom drugič :D

In še nekaj NIKOLI VEČ JIH NE KUPIM V TRGOVINO, ker so domači res BOMBA

Kamela

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

13. avg 2012 21:04

Dobro jutro!

 

katti

Kamela  

član od: 16.7.2012

sporočila: 92

13. avg 2012 21:13

Do sedaj nisem bila takšnega mnenja, ker je moja mami cmoke pripravljala iz krompirjevega testa- ki pa mi ni dober...

 

Sedaj pa jih bom pripravila nekaj za zimo pa bomo vidli :D

Kamela

Sergej C  

član od: 21.3.2009

sporočila: 414

15. avg 2012 19:16

Vendelina jr. je napisal/a:

Jaz bolj poznam tisto besedo, kjer se dodaja LJ in označuje (pejorativno) slivo, mlado dekle in ženski spolni organ...tako da se besedi izogibam.
Vendelina jr.

Če bi od rojstva živela s to besedo, potem bi asociacija verjetno izostala. Meni slivov cmok brez prevoda pomeni nekaj ponesrečeno pocastega z neprimernim sadjem. Takih zadreg tudi ne bi bilo, če bi imeli spolnost vsaj malo manj obremenjeno in bi bila vulva samo vulva. Tako pa ta očarljiv organ (s tem se bova verjetno strinjala) v našem jeziku sploh nima spodobnega imena. Na koncu si človek komaj upa vprašat trgovke, kakšne žemljice imajo. Čeprav na drugi strani ljudska brez sramu poje o njenem ribanju. Res zanimivo in vsaj meni zabavno.

 

Kamela:

Ta kombinacija z marelico in marmelado se mi zdi zanimiva. Zadnji marelični knedli so neprijetno grenili s priokusom plesni. Po zadnjem nakupu marelic se nisem mogel zadržat, da ne bi trgovko vprašal, če okus prodajajo ločeno. Verjetno je res tak problem dobavit ta sadež svež, zrel in zdrav. Tako te knedle že leta nisem kuhal.

LP

Sergej

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

15. avg 2012 19:22

Samo da je teknilo, da je bilo za mizo veselo in prijetno, da ste klepetali, da se imate radi in da ste neizmerno uživali v cmokih.
Zraven pa kompot ali...?

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti