Kako shranim avokado

Ackopacko  

član od: 8.8.2012

sporočila: 8

tema odprta - 8. avg 2012 18:28 | ogledi: 11.945 | odgovori: 4

Zdravo!

Jeseni imam namen prinesti večje količine avokada iz Španije, pa me zanima kako naj ga spravim za ozimnico, da bi se čimbolje ohranil njegov okus in hranljivost. Zmiksam, narežem, zmrznem ...? Kakrš koli nasvet je zelo dobrodošel.

 

Ackopacko

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

8. avg 2012 18:55

Prvi problem z nečim tako občutljivim, kot je avokado, bo že transport... 

Meni se je najbolje obneslo zamrzovanje, cele sadeže ali polovice. Z malo moči (in previdnosti) se da tudi zamrznjenega prav dobro rezati po potrebi.

Če boš šla v zmiksano varianto, svetujem precej limone in potem seveda v skrinjo z njim.

To je odvisno sicer tudi od zrelosti, toda težko verjamem, da bo zdržal posebej dolgo, če ga ne boš res tako ali drugače zamrznila.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. avg 2012 19:01

Pri nas prodajajo zamrznjen guacamole in je čisto dober. Drugače si zmrznjenega avokada ne predstavljam.

Vanja

Ackopacko  

član od: 8.8.2012

sporočila: 8

9. avg 2012 19:48

Hvala obema za odgovor! :) Na cel sadež pa sploh nisem pomislila.

"666" saj prinesla bom še bol trde, pa bodo v shrambi dozoreli do konca. Vendar so mi lansko leto skoraj na enkrat vsi postali mehki, tako da smo se potem basali z njimi. Tokrat jih bom vzela toliko kolikor jih gre v ruzak ;D in bi bilo škodami da bi mi doma propadli.

Ackopacko

Borchi  

član od: 3.5.2012

sporočila: 28

5. jun 2014 17:33

Pri nas v Gorici v Cool Houseu se prodajajo zamrznjene polovice avokada.

Lahko ga uporabljaš popolnoma enako kot svežega.

 

Borchi

Sporočilo je spremenil(a) Borchi dne 05. 2014 17:33

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti