Fotoaparat nikon d3100-cena v tujini

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

19. avg 2012 22:04

Vidim, da res ne ločiš jabolk od hrušk. Nadaljna debata je res brezpredmetna, pa vseeno. Če bi bil res tak strokovnjak bi vedel, da je bila slika posneta v resnično slabih svetlobnih pogojih. Napisal sem da nima nobene vrednosti, gre pa tu zgolj za tehnično sposobnost aparata in leče.

Zakaj bi bil tvoj telefon za nekoga pomembnejši od moje "škatle", čemu sploh sodiš?

Žal portretov svojih bližnjih ne bom objavljal.

Ko si omenil obdelavo slik, jaz sam na primer horizonta ne morem slikat naravnost, če ga je to zgolj srečen slučaj. Očitno je nekaj na mojih očeh narobe, to popravi zgolj klik pri obdelavi. Zakaj ne?

Tista megla je dof, ki povdari bistvo na fotki, enim je všeč, enim ne, meni je. Ozadje naj čimmanj vpliva na sporočilo fotke.

Več se mi pa ne da...

Commis débarrasseur

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4309

20. avg 2012 10:00

Ko sem obiskovala en kratek tečaj digitalne fotografije, je bilo rečeno, da je dobra fotografija vsekakor stvaritev dobrega fotografa in ne aparata in jaz bi se s tem nekako strinjala. Meni ne vem kakšen vrhunski aparat ne bi kaj veliko pomagal, saj se mi zdi, da nekako nimam pravega "uča" za res dobro fotografijo, kar sicer ne pomeni, da mi včasih pa vseeno ne uspe poslikati česa na način, ki je všečen in ustreza nekim "pravilom" dobre fotografije.

Zdi se mi, da je konkretno na teh straneh, bistvo vseh objavljenih fotografij to, da vsi obiskovalci vidimo takšne in drugačne stvaritve kuharskih navdušencev, da si ogledamo kraje, po katerih se potepajo in so to pripravljeni deliti z nami...

rrr

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

20. avg 2012 18:37

Ne še, se še odločam in iščem primerno ponudbo. Glede na precejšen strošek, se res ne bi rada prenaglila...

 

Vesnuska

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. avg 2012 17:24

Ne vem no...par let nazaj sem od tamalih dveh :) dobila en kup slik. Bile so dosti lepše, kot karkoli sem jaz delala. Dežurnega fizika sem vprašala, zakaj je tako velika razlika v kvaliteti (ne kokmpoziciji) in dobila odgovor: ker imajo ta veliko kamero z velikIm objektivom. Kmalu za tem sem jo dobila tudi jaz.

Povem vam, da jo moram jaz nositi v svojem, že tako minimalnem kufru, dragi ima še vedno svojo malo v žepu.  Imam Pentax K200 z objektivom 18 do 250. Ko jo je kupoval, je primerjal predvsem objektive in izbral takega,  da mi ga ni treba za vsak posnetek menjati.

Drugače nimam nič proti uporabi Photoshop-a. Še posebej, če je samo za popravljanje slik, recimo, da "postaviš" morje  v horizontalo. Photoshop mi je prišel prav tudi za odpravljane konstantne megle s slik, ki sem jih posnela med potepanjem po Kitajski.

 



Vanja



Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 21. 2012 20:18

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

21. avg 2012 17:39

Moj oče je šel iz canon-a na pentax, jaz pa na nikon. Zelo slaba izkušnja pač.

Kolikor vem, so včasih korigirali v studiju kjer so nam razvili slike, danes pa moramo to delo opraviti sami v raznih photoshopih. Sicer s slednjimi še vedno nisem na 'ti' je pa prav luštno popravit vsaj kak white balance, potemnit/posvetlit, naredit izrez, malce pokorigirat jakost barv itd

Videla sem že fotke posnete s telefonom, precej precej boljše od tistih posnetih s profi opremo. Je pa res, da takšne fotke niso za drugam kot za domači album.

OlivaB

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

21. avg 2012 18:07

Ja, moji tamali imajo Cannon-a in je kar naprej nekaj narobe z njim.

Dežurni fizik v glavnem gleda na kar se da dobre objektive. Pravi, da je elektronika itak ista za vse, za dobre objektive je treba dobre leče in precizno izdelavo. Zato je tudi tako velika razlika v cenah objektivov.

Vanja

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

21. avg 2012 18:16

Ja, leča je pomembna. Sam imam 1.8 50mm, borih dobrih 100€ nov, oster precej, lep dof. Neprimerljiv s kit objektivi vseh možnih zoom-ov. Le dolžina je trapasta, ni uporaben za nič, sam to rešujem v post obdelavi.

Commis débarrasseur

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

21. avg 2012 20:07

zzak1977 a to maš nikonovega? od mojega si sposojam 50mm 1.4 in je moj naaaajljubši (potem ko je leta 1977 šla v pokoj praktika ). Sem pred nakupom 35mm 1.8. Sline cedim pa nad 135/2.0    Zoom-i pri meni ne pridejo v poštev ker imajo zame vsi prevelike f-e ;) S flešem pač nisva na 'ti' Pa tudi 'predolgi' so zame ;) 

OlivaB

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti