Fotoaparat nikon d3100-cena v tujini

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

tema odprta - 6. avg 2012 10:35 | ogledi: 9.126 | odgovori: 57

Pozdravljeni!

Sem pred nakupom novega fotoaparata in trenutno se navdušujem nad Nikon D3100. Ker je tak fotoaparat precejšen finančni zalogaj(450€, Mimovrste) sem seveda preverila kakšna je ponudba rabljenih na Bolhi. Našla sem ponudbo:Nikon D3100 + Nikkor 18-55mm VR + stabilizator+ original Nikon torbica + 8GB Kartica=150€

Cena se mi je zdela sumljivo nizka, a sem mislila, da je mogoče star in kaj okvarjen... vglavnem vseeno sem poslala prodajalcu mail in ga prosila za podrobnosti. Dobila sem mail v angleščini od nekega gospoda McGregorja iz UK, češ da je fotoaparat nov, dobavljen direkt iz Nikon Inc.,  poštnina stane 50€ in to je to.

Ne mislim ga naročiti, ker nimam zaupanja v internetne nakupe iz tujine, pa vendar, kaj mislite je to neka potegavščina ali je res mogoče, da je fotoaparat iz tujine toliko bolj poceni?

 

Vesnuska

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

6. avg 2012 10:47

Na Bolhi je baje precej ponudnikov iz tujine in večina je takih, ki nimajo poštenih namenov, na žalost. Tudi na sami strani je opozorilo glede tega:

"Splet ponuja neomejene možnosti komuniciranja in interakcije med uporabniki. Žal ga nekateri tudi zlorabljajo za različne goljufije. Vaša varnost na Bolha.com nam je pomembna, zato vas opozarjamo, da bodite pri nakupih izdelkov previdni, predvsem pa zelo pozorni v primerih, ko ponudnik zahteva plačilo v tujino, hkrati pa lahko z njim komunicirate zgolj preko elektronske pošte ali 'chat' programa. V kolikor boste na Bolha.com našli takšnega ponudnika ali zaznali kakršno koli drugo sumljivo dejanje ali »kršitev«, vas prosimo, da nam informacijo takoj posredujete na info@bolha.com ."


Jaz bi na tvojem mestu pogledala na ebay, tam so med drugim zraven tudi ocene in mnenja uporabnikov, ki so pri prodajalcu že kaj kupili.


Aja, pa da odgovorim na tvoje vprašanje. Verjetno se ga iz tujine da dobiti ceneje, ne samo fotoaparat, tudi druge stvari. Ampak toliko ceneje, kot ga ponuja ta na Bolhi, pa močno dvomim.

Sporočilo je spremenil(a) Lizzie dne 06. 2012 11:18

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

6. avg 2012 11:14

Ja no Vesnuska, nikoli ne boš vedela...

nola

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. avg 2012 11:27

Za začetek poglej, koliko ceneje (če sploh) dobiš iste stvari v tujini po spletnih trgovinah (lahko začneš kar z Amazonom) in videla boš, koliko je realna cena. Če ti nekdo ponuja nekaj povsem novega povsem nerabljenega za manj kot tretjino nabavne cene, je vsekakor sumljivo. 

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. avg 2012 12:13

Zelo relana cena tega fotoaparata je tule, in kar je bistveno ceneje, je dvomljivo.

Samam imam ta aparat, sicer razen osnovnega 18-55 še zraven objektiv 55-105.

B&H trgovina je alfa in omega foto opreme tako za amaterje kot profesionalce. Če imaš kogam, da ti iz USA lahko kaj prinese, se tam nakupi zelo splačajo.

 

Tako da na tisto z Bolhe jaz ne bi nasedla. Kaj pa pravijo glede garancije? Originalni račun? To ni nepomemben podatek.

 

mamamia

zzak1977  

član od: 31.7.2009

sporočila: 2193

6. avg 2012 21:04

Človeška naivnost res nima meja.

Commis débarrasseur

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

7. avg 2012 7:54

Hvala vsem za iskrene odgovore. Moje vprašanje je bilo bolj informativno, zanimalo me je vaše mnenje, nisem se odločala če bi ali ne bi naročila. Napisala sem, da ne zaupam, da ne bi naročila preko interneta iz tujine...kaj je tu naivnega?

Ker pa pri nakupu v tujini nimam izkušenj, prav tako ne s fotoaparati, sem pač skromno dopuščala možnost, da neka stvar vseeno je tako poceni... Nekateri pač nismo prepričani, da se je ravno v našo glavo zlila vsa modrost.

Lep dan vsem!

 



Vesnuska

Sporočilo je spremenil(a) Vesnuska dne 07. 2012 15:17

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. avg 2012 12:33

V omenjeni trgovini B&H lahko kupiš preko interneta, to je ugledna firma in nakup varen. Cene za okoli 20 odstotkov nižje kot v Evropi. Res pa moraš imeti koga, ki ti potem to prinese sem, sicer plačaš carino, pa si na istem kot če kupiš pri nas.

Imaš pa pri nas možnost nakupa na obroke, tudi garancija ni za vreči proč. Tako da se splača vse preračunat, preden se odločiš za nakup.

Aparat je pa odlična izbira za tiste, ki s kompaktnega digitalca prehajajo na zrcalno-refleksne digitalne kamere, tale nikon velja po ocenah za enega boljših vstopnih modelov v svoji kategoriji, vsaj po ocenah, ki jih je mogoče prebrati tako na netu kot v specializiranih revijah.

 

 

mamamia

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

7. avg 2012 15:19

Hvala še enkrat, mamamia.

Sem malo pogledala tvoje fotografije in sem prepričana, da je tale mašinca, kot nalašč zame!

 

Vesnuska

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

7. avg 2012 17:25

Vesnuska je napisal/a:

Hvala še enkrat, mamamia.

Sem malo pogledala tvoje fotografije in sem prepričana, da je tale mašinca, kot nalašč zame!

 



Vesnuska

 

Vesnuska, vse fotke iz teh albumov so narejene s starim komapktnim digitalcem, canonom A 520, s štirkratnim zoomom, na katerem sem se učila prvih korakov v digitalni fotografiji. Zdržal je šest let, preden sem si lani kupila tegal nikona, o katerem je tu govora. Stari canon še služi, zdaj ga ima hči.

V blogih o Uzebikstanu in Turkmenistanu pa so že fotografije, narejene s ten nikonom.

mamamia

Vesnuska  

član od: 1.1.2011

sporočila: 944

7. avg 2012 20:53

Jaz sem mislila na slike iz foruma Kaj ju3 za kosilo... S katerim so tiste narejene?

 

Vesnuska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti