Čiščenje prostorov-kje so meje?

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. avg 2012 4:05

Kolikšna je z zakonom določena minimalna urna bruto postavka (minimalna bruto plača na uro) v Sloveniji? 

P.s.: googlala sem a nič pametnega našla. 

 

Vanja

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

6. avg 2012 8:23

Neobdavčenih 5 € se meni zdi primerno.

 

 

Maxi25

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

6. avg 2012 12:47

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Kolikšna je z zakonom določena minimalna urna bruto postavka (minimalna bruto plača na uro) v Sloveniji? 

P.s.: googlala sem a nič pametnega našla. 

 



Vanja

 

Oh Vanja, tudi če bi našla kaj pri nas določa Zakon, to žal v tej naši ljubi državi itak ne velja nič! Ker eno je realnost, drugo pa je nekaj kar je napisano. Žal imam bolj in bolj občutek,  da prav nobena stvar v Sloveniji ne deluje več tako kot bi morala, zdravstvo, sociala, sodstvo,... Poročil sploh ne morem več gledati, ker se zraven tako razburim, da to ni več dobro za moje osebno zdravje! In res se čudim, da se nekomu, ki je bil pripeljan  zaradi krivic do skrajnega roba, še ni totalno odpeljalo.

Žal ne morem nič lepega napisati, pa vendar,... ta naša ljuba državica je res lepa in včasih je bila tudi bogata.

In res je bedno, da moraš zato, da se preživiš, delati še najmanj eno dodatno delo poleg svoje redne. In res je bedno, da mora "otrok" pomagati svojim staršem, da lahko preživijo in res je bedno, da morajo starši pomagati svojim že zdavnaj odraslim ostrokom, da preživijo, ker so izgubili službo in nikakor ne morejo najti nove! Nismo želeli takšne države!

                       

leandros

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. avg 2012 13:02

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Kolikšna je z zakonom določena minimalna urna bruto postavka (minimalna bruto plača na uro) v Sloveniji? 

P.s.: googlala sem a nič pametnega našla. 

 



Vanja

 

Mislim, da z zakonom to sploh ni določeno.

Pri nas je določena le minimalna bruto plača na mesec, po ne vem kakšnih kriterijih vse, potem pa imaš po posameznih panogah še kolektivne pogodbe za zaposlene, najvišja vodstva podjetij pa so na individualnih pogodbah.

 

Ne me vprašat po podrobnostih, mi slabo postane.

 

 

mamamia

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

6. avg 2012 14:21

V gospodarstvu je zakonsko določena minimalna mesečna plača 734,15€ bruto. Za izračun socialnih transferjev pa se še vedno uporablja prejšnja minimalna plača (iz leta 2006 usklajena z rastjo cen) 588€ bruto.

Minimalne urne postavke pa tudi po mojem vedenju niso določene. Bi pa to določal padli zakon o malem delu (4€).



roža

 

Sporočilo je spremenil(a) roža dne 06. 2012 14:25

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. avg 2012 15:13

Če to ceno primerjaš s ceno preko študentskega servisa za nekvalificirana dela, je še vedno visoka - preko študenta se zdaj plačuje 3.80 € na uro. Tako da - vse je relativno.

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. avg 2012 16:12

roža je napisal/a:

V gospodarstvu je zakonsko določena minimalna mesečna plača 734,15€ bruto.

roža

 



Sporočilo je spremenil(a) roža dne 06. 2012 14:25

 

No,  če je 180 delovnih ur na mesec, je minimalna plača na uro 4,08 Evre.

Punca, ki je meni čistila je bila tudi na črno in sem ji plačala 3,5x minimalno urno postavko 3 leta nazaj. Stalo me je enako, kot če bi imela prijavljen čistilni servis, bila pa je odlična. Na srečo, se ji ni zgodila nobena nesreča, ko je bila pri meni. Jao meni, če bi se.

Z malo truda bi našla kako ilegalno žensko. Ker se poznam vem, da bi njej plačala enako. Enako kot tistim, ki čez leto skrbijo za našo zelenico.

 

 

 

 

Vanja

spelja  

član od: 22.8.2010

sporočila: 63

6. avg 2012 16:16

Samo da popravim, zakonsko določena minimalna plača je 763,06 eur, kar je roža napisala je star podatek.



spelja

Sporočilo je spremenil(a) spelja dne 07. 2012 12:48

roža  

član od: 25.5.2005

sporočila: 341

6. avg 2012 17:08

Pardon, nisem bila pozorna na zadnjo uskladitev... 

roža

arima  

član od: 11.5.2010

sporočila: 147

6. avg 2012 17:53

Zakonsko določena že, vendar jo ne dobijo vsi..........

 

 

arima

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti