Italijanske torte

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

tema odprta - 1. avg 2012 18:04 | ogledi: 10.895 | odgovori: 12

Ker je receptov res ogromno, sem mogoče spregledala.

Ima mogoče katera recept za italijansko torto (spodaj je plast listnatega testa, na to pa je naloženo sadje in krema). Je ta krema iz pudinga in smetane? Bom probala poiskat kakšno fotko...

OlivaB

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

1. avg 2012 18:46

OlivaB..najbrž misliš ti millefoglie ali tisočlistno pecivo,oziroma torto..odpikaj na google "millefoglie ricetta torta",in dobiš kar nekaj fajn zadetkov..sama sem jo že delala in sicer z jagodami in slaščičarsko kremo..imaš pa veliko možnosti kombinacij z raznovrstnim sadjem,smetano,čokolado..

Vrtejbenka

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

1. avg 2012 20:06

Vrtejbenka, hvala. sem pogooglala, po slikah sodeč nekaj podobnega (le da je bila plast testa le na dnu). Nisem si zapomnila kako se reče.

OlivaB

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

1. avg 2012 21:08

Ja sOncek...ta recept se imenuje krostata...samo krostate se ne delajo iz listnatega testa,pač pa nekako kot za pite(zame je pita in krostata nekako eno in isto)..iz krhkega testa..to pecivo,ki ga išče OlivaB naj bi bila krostata iz listnatega testa .Sama sem naredila takole..

Listnato testo izrežeš v obliki pekača,ga potreseš fajn z sladkorjem,na njega narahlo položiš še eno listnato testo in vse skupaj spečeš..(iz dveh test pride višje,rahlejše..tisočlistno)..jaz sem ga v pekaču za pito.Na ohlajeno testo daš  že končano kremo in poljubno sadje..dekoracija po želji.Pazi da je krema gosta,pudingova z smetano je čisto ok..ker če daš bolj mokro kremo,se bo krhko testo kaj hitro napilo..varianta ,da daš prvo sadje in na njega kremo je tudi dobra..v tem primeru pa iz ostankov listnatega testa,ki so ti ostali pri obrezovanju kroga spečeš,zdrobiš med rokami,posuješ po kremi in potreseš z sladkorejm v prahu.



Vrtejbenka

Sporočilo je spremenil(a) Vrtejbenka dne 02. 2012 09:46

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

1. avg 2012 21:21

s0ncek, sem pogledala. zgleda dobro in bom ob priliki probala.

tam je bilo listnato testo spodaj in vmes krema podobna kot za kremšnite s pomešanim sadjem (jagode, češnje)

OlivaB

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

1. avg 2012 21:25

Vrbjenka, tko po okusu bi rekla da bi znalo bit to to. Krema pa mora bit gosta in čvrsta, da vse skupaj lepo stoji. Vse skupaj pride zelo sočno, idealno za poletje.

Bom probala za vikend da preverim, pa potem poročam 

OlivaB

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. sep 2012 2:19

Ojla! Sicer je torta francoska, a vseeno. A je katera že delala Opera torto (mogoče rezeine)  in po katerem receptu. Na kulslo ne najdem ničesar.

Hvala vam.

Vanja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. sep 2012 6:52

Pirnica, hvala. Imam sicer nekaj receptov, precej podobni so si, ampak izgleda tako komplicirano, da se ne morem odločiti, če bijo pripravila ali ne. So me zanimale vaše izkušnje. :)

Vanja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

1. sep 2012 7:04

Tista "lešnikova praline krema", se čisto lepo dela tudi če malo razredčiš nugat. Jaz bi malo segrela nugat, dodala rum in zmešala.

Karamelni preliv je enostavna stvar: sladkor, malo vode, počasi segrevaš, daš na koncu smetano...piece of cake.-)

 

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti