Bograč

neznan uporabnik
tema odprta - 6. mar 2001 10:55 | ogledi: 3.198 | odgovori: 6

Želel bi recept za bograč,po možnosti bolj temeljito,ker jih je veliko samo tako pavšalnih.

Hvala.

stane

neznan uporabnik

6. mar 2001 11:51

V današnem Delu je priloga ONA notri pa je recept iz nove Slovenske kuharice . Ta opisuje BOGRAČ. Če ta ni ta pravi potem ne vem kje ga lahko dobite.

neznan uporabnik

15. mar 2001 20:29

po katerem koli receptu delate bograč,je zelo pomembno,da uporabljate 3 vrste mesa in sicer divjačino (srna-srnjak)govedina in svinjina....najprej popečete divjačino in dušite,čez pol ure govedino po istem postopku in čez 1 uro še svinjino...če vse meso hkrati navalite v kozico,bo svinjsko meso razpadlo predno bo divjačina mehka....vse ostale setavine dodajte po nekem receptu,katerih je res veliko..eni dodajo krompir in kakšne testenine-bleke....drugi kakšne vodne žličnike....sicer pa so začimbe zelo podobne kot pri pravem madžarskem golažu...jaz včasih dosam malo ajvarja...poizkusite.... hetero

neznan uporabnik

16. mar 2001 20:24

Hvala za oba nasveta. stane

prekmurc  

član od: 16.3.2003

sporočila: 34

20. mar 2003 22:09

Ga. Marinka, lahko ga dobi pri meni. Ivo Bošnjaković

MA-RE  

član od: 4.2.2003

sporočila: 38

21. mar 2003 7:29

Pomembna je tudi zgostitev bograča! Zgostite ga tako, da pred koncem kuhanja v njega na tanke rezance na ribež naribate surov krompir, kar zgosti bograč! Marijan PETEK

Vlado  

član od: 1.8.2002

sporočila: 547

21. mar 2003 15:32

MA-RE piše: Pomembna je tudi zgostitev bograča! Zgostite ga tako, da pred koncem kuhanja v njega na tanke rezance na ribež naribate surov krompir, kar zgosti bograč! Receptov za bograč je verjetno toliko kot Prekmurcev, za nekatere bi bila zgostitev po zgornjem receptu bogokletna za nekatere pa seveda ne. Nekateri pa prisegajo na tole: kolikor mesa, toliko čebule. V tem primeru zgostitev ni potrebna. Borbe o tem, kaj je boljše in kaj ne, pa prepuščam drugim, sam mesa ne jem. LP

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti