Krema proti gubam?

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

11. avg 2012 15:49

Mygrace je napisal/a:

Jst ne vem, no..... ampak proti gubam in za hujšanje in za dobro voljo in za iskrice v očeh in za optimizem in za vse, kar nas vleče naprej.......kuko pa kej sex?

 

                              

 

 



Mygrace

 

a se vam ne zdi, da če bi imele kreme res toliko "moči" proti gubam, kot nam hočejo povedat z reklamami, plastični kirurgi ne bi imeli (toliko) dela?

 

 

Vanja

Mayisa.  

član od: 21.2.2010

sporočila: 253

12. avg 2012 8:29

Vanja ... 

... pa menda ja ... tudi čudežni "zvarki" za hujšanje ... bi bili samo suhi ljudje na svetu 

Mayisa

kozamurnik

sporočila: 2311

12. avg 2012 17:42

Mene pa spravijo v smeh zadeve, ki garantirano obljubljajo rast las. Plešastih pa vsak dan več. Ježeš, Vanja, a plastični kirurgi da imajo( veliko) dela? Prvič slišim. Pa saj so vse naravne, lepo vas prosim. murnik

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

8. sep 2012 18:25

Moja babica je stara skoraj 80 let in je lepa tudi z gubami. Kot tvoja. Nobena krema ji ne bo pomagala. Kupi ji raje kake copate ali pižamo ali kaj podobnega. Kaj bolj uporabnega, kot kremo.  Vsi stari ljudje imajo gubice

vd007

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

28. feb 2014 12:01

Bom kar v tej temi nadaljevala....

Najprej- ne verjamem fotografijam before-after.

Nekaj časa že prebiram hvale na račun retinola, hvalli naj bi ga celo (?) plastični kirurgi. Sama verjamem toliko, da če že gub ne izbriše, izboljša vsaj površino (izgled) kože. 

Vendar je  koncentracija v kozmetičnih izdelkih zelo nizka, za učinek naj bi bila potrebna vsebnost 1 ali celo 2% (kar naj bi bil tudi maksimalen dovoljen odstotek v zda), tega pa vsebujejo kreme na recept dermatologa, največkrat je pohvaljena krema  Retin-A. In eno izmed takih krem bi rada poizkusila.

Do tujih spletnih lekarn sem skeptična, če pa, predvsem Vanja kakšno priporoča, bom vesela. Nekje 'naj bi se' dobil tudi brez recepra, če upoštevaš navodila za uporabo (uporaba nekajkrat na teden, zadostna hidracija in izključena nosečnost), ne bi smel biti problem.

Zdaj sprašujem po konkretnih izkušnjah. Tako z uporabo kot nakupom.

 

 

alibaba

babka1951  

član od: 22.8.2012

sporočila: 6950

28. feb 2014 12:58

alibaba, ne vem koliko let imaš, zdi se mi pa neumestno, da se obremenjuješ z gubicami...

zazri se v ogledalo, poglej malo bolj globoko, tisti osebi na nasprotni strani se nasmehni, pobožaj jo po licu in ji reči:

" Joj, do danes nisem videla, kako lepa si . "

"Pomembna je pot, po kateri hodiš, in ne kraj, kamor greš." babka1951

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

28. feb 2014 13:43

Ali pa tisti vic:

 

Žena pred ogledalom v kopalnici jamra možu:

"Jooj, glej me, hudo je z mano: povešena zadnjica, celulit, joški di popka, obraz pa poln gub..."

Moć odvrne: "Nič hudega, vidiš pa še dobro ..."

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

28. feb 2014 13:51

Meni se zdijo starejši ljudje lepi, če so primerno negovani, nasmejani in prijazni. Nobena gubica ni odveč, nasprotno, k letom pristajajo tudi gubice. Znamenje, da je ta oseba živela, se smejala, jokala...

Dopoldne sem preživela v ambulanti in se naklepetala do sitega. Ena gospa pri 82 mi je povedala, da si je prenehala barvati lase, ko se je upokojila. Za nasvet pa je prej vseeno vprašala sina in moža. Sin ji je rekel, tudi sivolasa boš moja mami in rad te bom imel prav tako kot zdaj, ko si rjavolasa.

 

naor

alibaba  

član od: 4.12.2007

sporočila: 328

28. feb 2014 17:29

Oh, ženske... saj se ne sekiram zaradi gubic... Sem pa zagovornica tega, da, če uporabljam kremo, naj bo taka, ki bo imela nek učinek. Pa ćetudi je to 'le' vlaženje kože-zakaj ne bi izbrala take, ki 'zmore' še kaj.

Prav tako ne razumem  tistih, ki nimate nič proti spreminjanju barve las v mladosti, ko pa je ženska enkrat stara, pa naj bo siva. Če se barva že od nekdaj, zakaj bi prenehala? Mislim, da je to res stvar posameznikove odločitve. Od tu lahko peljemo debato do depiliranja, ličenja in oblačenja v oblačila, ki prikrijejo 'šibke točke' predvsem posameznice.

Da, Vanja, v mislih sem imela prav tebe, saj največ hval prihaja prav s tvoje strani. Kot sem rekla- retiniol naj bi popravil tudi kožo, ki je 'presončena' (moja ni). Hvala ti za odgovor, sem vesela, da si mi opisala svojo izkušnjo.

 

 

alibaba

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecNikita
Kaj jutri za kosilo?gobica1402
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti