Barva sten v otroški sobi

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

tema odprta - 29. jul 2012 21:46 | ogledi: 13.293 | odgovori: 8

Dober dan,

prenavljamo otroško sobo. Pohištvo in barvo pohištva imamo že izbrano, odločamo se za barvo sten. Morda kdo pozna kakšno internetno stran, kjer bi lahko na slikah izbral barvo pohištva, potem pa dodajal različne barve sten, da bi si lažje predstavljali kako bo vse skupaj izgledalo.

Lep pozdrav,

Patricija

patricija

tikica  

član od: 8.11.2009

sporočila: 50

30. jul 2012 7:32

Pustite otroku da sam izbere barvo svoje sobe, seveda ne vemo koliko je star vaš otrok, vendar se mi zdi da je tako najbol prav. Mi smo našim otrokom sobe pobarvali v belo in jim dali barve da so si lahko sami narisali , popackali ...eno steno otroci so bili stari od 2- 14 let. Sedaj po dveh letih ko bo potrbno  ponovno prebelit bomo pustili steno, ki je porisana in sedaj tudi polepljena.

Seveda  to ni odgovor na vaše vprašanje je pa mogoče ideja da otroku pustite malo svobode v njegovi sobi.    

Lep dan vsem skupaj

tikica

ribaracarak  

član od: 3.4.2003

sporočila: 4311

30. jul 2012 9:19

...in če se že odločite, da smejo otroci steno popisat in porisat, naj to ne bodo voščenke ali celo flomaster, ker potem bo pa hudo.

rrr

patricija  

član od: 4.1.2005

sporočila: 109

30. jul 2012 16:08

Ja, mal sem napačno zastavila. Soba ni otroška, ampak je mladinska, fant je star 17 let.Odločitev o barvi sobe bo izključno njegova, vendar nima ne on, ne mi občutka, pa sem razmišljala o tem, da bi si tako veliko lažje predstavljali kako bo izgledalo.

Patricija

patricija

ursyy  

član od: 26.3.2009

sporočila: 635

30. jul 2012 16:13

v kakšni barvi imate pohištvo, talno oblogo, notranja vrata?

ursyy

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5188

30. jul 2012 16:20

Sedemnajstletnikom smo pri nas pustili, da so se sami izživljali na svojih stenah glede barv, vzorcev pa tudi izbire pohištva - brez slabih posledic. Seveda s predhodno kratko pridigo, da barva v vedru izgleda veliko bolj umirjeno kot potem na steni, torej da se pigment dodaja po malem in se raje preskusi na kakem "dovoljenem" mestu ali nekje tam, kjer bo stala omara, preden se pobarva cela stena. Prav vse se je dobro izteklo, no, enkrat smo eno steno dvakrat barvali, ampak to res ni kaka huda izguba.

Sonja

Lizzie  

član od: 26.2.2009

sporočila: 504

30. jul 2012 17:23

Poglejte tukaj: http://www.dulux.co.uk/inspiration/index.jsp kjer so fotografije že pobarvanih sob. Lepe kombinacije, zraven pišejo potem šifre odtenkov.

Pa Jub ima tudi eno takšno varijanto: http://www.jub.si/ (klikneš na pobarvajte sliko vašega prostora). Tu lahko celo določiš barve tal, pohištva,...


Med našo prenovo sta meni ti dve strani precej pomagali. Upam, da bodo tudi vam v pomoč.

Lizzie

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

30. jul 2012 17:45

Tako kot ti svetuje tikica, je moj oce naredil v moji in sestrini sobi. Stene pobarvane v belo, potem pa delajta kar hoceta. Samo en pogoj je bil :  nobenega praskanja v steno in delanja lukenj. Na koncu je najina soba bila cela pofreskana, ni bilo niti enega cm², ki bi bil nepobarvan. Sva pa probale vse zivo, od risanja, barvanja, metanja barve v steno (z roko, copici, baloni), sprej barve, kovinski odtenki ... nekje sva dobile bele gladke ploscice (za na tla), jih porisale z barvami za keramiko in steklo, popekle v pecici in z lepilom za ploscice nalepile na stene.

Oce se ni nic prevec sekiral kaj delava, ker je bilo vse v "mejah normale", medve pa sva se zabavale na veliko.

urska

tiataja  

član od: 28.5.2014

sporočila: 4

2. sep 2015 21:21

Naj ne zveni preveč reklamno, a obiskovalci, ki pri nas povprašajo za nasvete za barvo sten v otroških sobah, povedo, da so letos pri heliousu za promotivne namene, pobarvali kar 4 otroške sobe. Morda komu koristi to. Ne vem pa, če je takšna akcija pri njih tudi zdaj.

tiataja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti