Jastog

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

26. jul 2012 16:39

Meni se pa najbolj smili solata in kaj podobnega ( recimo vsa semena, ki imajo življenje v sebi ), kar jemo živo, ne da bi ga sploh ubili. Ko žvečim solatu, se mi zdi, da slišim kričanje.

ežoj

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

26. jul 2012 17:29

Ooojooooooj , ežoj . Ta je pa huda , tudi za vsega vajene kulinarike .  

manca51

Mygrace

sporočila: 6506

26. jul 2012 22:00

Še dobro, da črvi v češnjah ne kričijo

Pa uni pečeni v kostanjih..itak je za 1.november že tema, ko greš z britofa...

Mygrace

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

26. jul 2012 22:40

Ne vem, kako naj tole napišem, ker nisem stoposto, če to drži...enkrat sem slišala, da nja se živi jastogi ne kupujejo v trgovinah, ki imajo akvarije, ker ne veš, kako dolgo so tam in zato lahko dobiš čisto shujšane, ker pač niso hranjeni. A ne bi doma ravno tko "shujšali"?

V Tokiju so nas peljali na neko prav posebno večerjo, kjer so na žaru za mizo, kjer smo sedeli, pripravljali še žive škampe.  

A za tosto ste slišali, kako v neki restavraciji v eni od Azijskih držav pripravijo ribo, da je zadnji del pečen, še vedno pa diha? PITA je imela veliko za povedat.


Vanja

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

27. jul 2012 10:31

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

A za tosto ste slišali, kako v neki restavraciji v eni od Azijskih držav pripravijo ribo, da je zadnji del pečen, še vedno pa diha? PITA je imela veliko za povedat.


Vanja

 

Še en lušten zatipek

Sem brala tole, pa sem mislila, da če ribe še dihajo, ko jih ješ, lahko tud pite govorijo Potem mi je potegnilo, da Vanja misli PETO

saša

ursus_le  

član od: 25.5.2008

sporočila: 227

27. jul 2012 17:26

Vanja_v_ZDA je napisal/a:
A za tosto ste slišali, kako v neki restavraciji v eni od Azijskih držav pripravijo ribo, da je zadnji del pečen, še vedno pa diha? PITA je imela veliko za povedat.

Maaaaa, boga zival ... kot da ni dovolj hudo, da konca na krozniku, se trpeti mora zraven vec kot je potrebno.

 

Sicer off topic:

Kaj niso predkratkim v Kaliforniji prepovedali tudi prodajo in uporabo foie gras (francoske specialitete iz racje pastete)?

No, jaz tega ze nekaj casa ne jem, ker nas je enkrat tasca fino "cingu-mingu", ko nas je peljala na farmo kjer proizvajajo foie gras ... in so nam zelo nazorno prikazali to zadevscino ... od takrat nisem vec niti pokusila foie gras-ja, pa ceprav je tako dobro. Sej po moje, ce me peljejo v kako klavnico, tudi kravice ne bo vec na mojem krozniku in celo vegeterjanka postanem

urska

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti