Piknik za 60 ljudi

doloress  

član od: 29.1.2009

sporočila: 61

tema odprta - 24. jul 2012 9:11 | ogledi: 12.050 | odgovori: 13

Pozdravljeni

 

čez dober mesec praznujemo eno 30 letnico in moramo organizirati piknik za 60 ljudi plus 20 otrok. Do sedaj sem piknike vedno organizirala za cca 15 ljudi, tako da sedaj res ne vem v kakih količinah naj se lotim pripravljanja tega. Meso bo z žara (čevapi, pleskavice, parutničke, mogoče kaka riba) kot prilogo imamo namen naročiti prebranac. Sama pa bom morala poskrbeti za pecivo in solate. In sedaj me zanima kakšne in koliko solat, ter v kakšnih količinah jih naj pripravim. In pa seveda koliko peciva gra na takih feštah, za zaključek bo seveda torta, ki bo kupljena. Ter če priporočate še kakšno prilogi, ki se jo da pripraviti kak dan prej in da ni preveč dela z njo.

 

 

doloress

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

24. jul 2012 9:37

Svetujem ti, da v splošno iskanje po forumih odtipkaš besedico "piknik". Dobila boš tri strani nasvetov in mnenj in izračunov za stvar, ki jo želiš. Kar veliko ljudi pripravlja piknike, se mi zdi!

lp

cervus

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. jul 2012 10:15

Solat se loti takih, da jih lahko pripraviš dan prej.

Naš priljubljen seznam: koruza s curryjem (koruzo segreješ na maslu ali olivnem olju, dodaš žlico ali dve vina, sol, poper, veliko curryja, premešaš, odstaviš in v š emlačno zamešaš kislo smetano. v Pokriti posodi ostane dan ali dva brez problema.

 

Skuhaš mešanico brokolija, korenja in cvetače. Preliješ s prelivom iz olja, bazamičnega kisa ali soka limone, soli, popra, česna, sesekljanih svežih zelišč. Zelenjavo prelije š mlačno, pokriješ s folijo, rahlo prestresweš in pustiš čez noč v hladilniku.

 

Jajčevce, neolupljene, narežeš na kocke in jih prepečeš, da so hrustljave. Dodaš sojino omako, česen, malo kisa in sladkorja, premešaš, da jajčevci vpijejo omako, odstaviš in hladno potreseš s sesekljanim peteršiljem.

 

Papriko nareže na rezance, bučke enako, čebulo na polmesce. Vse skupaj na hitro prpražiš in začiniš po želji. Hladno potem preliješ s kisom, oljem in dodaš začimbe.

 

Čebula v kisli smetano z bučnim oljem.

 

 

mamamia

zvezdica55  

član od: 8.8.2006

sporočila: 555

24. jul 2012 10:46

Mi smo se večkrat reševali z odojkom in kurami, ki smo jih dali pečt v pekarno in zadovoljstvo je bilo popolno. Pa kakšen bograč ali golaž je tudi zalegel, naj je bilo še tako vroče, posoda zmeraj spraznjena. In še dan prej ga lahko skuhaš. Ob tej pripravljeni hrani, pa je čas, da se peče še kaj na žaru, čevapčiči, ribe, zelenjava... In seveda v veliko veselje otrok - pomfrit (nezdrava hrana, ki je doma ne jejo, na piknikih pa se malo pogleda skozi prste), ki ga kupimo  zmrznjenega in je zelo hitro ocvrt. In nekaj solat, takih, ki jih lahko že prej pripraviš, vsaj delno: francoska, testeninska, stročji fižol, pečena paprika in jajčevci, morski sadeži.

Za čas, ko prihajajo gostje pa: polnjene francoske štruce, z različnimi nadevi, zvitki iz tostov, razni kruhovi kifeljčki. Vse to pripravim že prej, dam v zmrzovalnik, nekaj dni pa počaka tudi v hladilniku.


Je pa res bilo na forumih že veliko napisanega o tem, tudi o količinah mesa. Meni je zelo prav prišlo pri preračunavanju.

zvezdica55

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

24. jul 2012 12:48

Na piknikih je ponavadi tako, da ljudje ne sedijo ravno križem rok in jih večina vpraša, če kaj pomaga. Tako da je fino, da tako ekipo vključiš v sprotno pripravljanje solat. Poleg namigov od darling mamamie je dobro imeti še nekaj zelenjave na lagerju, da se sproti naredi solata.

Od dodatnih solatnih: Lahko pa npr: pripraviš nekaj izdolbenih paradižnikov in jih nafilaš z mocarelo, baziliko in inčuni in potem to malo popečeš na žaru (se lepo poje toplo in hladno tudi).

Glede peciva: če se ti delajo piškoti, jih delaj, drugače na pikniku ljudje jedo tudi bobi palčke in se nič ne zmrdujejo

Vendelina jr.

spagon  

član od: 12.6.2007

sporočila: 1133

24. jul 2012 12:51

Vendelina jr. je napisal/a:

 

Glede peciva: če se ti delajo piškoti, jih delaj, drugače na pikniku ljudje jedo tudi bobi palčke in se nič ne zmrdujejo

Vendelina jr.

 

Po mojih izkušnjah gre še najbolj v promet sadje. Lubenice, ananas, melone, ...nekaj osvežilnega paše po vsem tistem mesu.

saša

katti  

član od: 4.11.2005

sporočila: 2109

24. jul 2012 13:53

spagon je napisal/a:

[

Po mojih izkušnjah gre še najbolj v promet sadje. Lubenice, ananas, melone, ...nekaj osvežilnega paše po vsem tistem mesu.

saša

Pa marelice, breskve, grozdje...

Mi smo imel malo nazaj piknik in sem naredila grško solato (paradižnik na kocke, papriko na trakce, kumare na polovičke kolobarja, čebulo - potem sem to okisala, začinila še z origanom, po vrhu sem pa potem dodatno narezala na tanke kolobarje čebulo in potrosila s fetoin prerezanimi olivami), imeli smo še stročji fižol s čebulo, poleg pa še narezano zelenjavo. Mogoče bi ti predlagala še krompirjevo solato z jajci pa tisto brokoli-korenje-cvetača, ki jo predlaga mamamija. In to- http://www.kulinarika.net/recepti/8218/solate/korenckov Ali solata iz naribanega zelja, ali nekaj podobnega http://www.kulinarika.net/recepti/6922/solate/solata-za

Pri pecivu pa kaj bolj enostavnega, da ne boš imela toliko dela.

Npr. http://www.kulinarika.net/recepti/5737/sladice/orehova-

http://www.kulinarika.net/recepti/17268/sladice/sladki-

http://www.kulinarika.net/recepti/3198/sladice/skutin-k

http://www.kulinarika.net/recepti/6359/sladice/kokosova v pravokotnem pekaču, narezano na kocke

http://www.kulinarika.net/recepti/4543/sladice/bela-lim odlično, mogoče malo bolj zamudno

Pa še koga prosi, da ti pomaga pri pecivu, da se ne boš pretegnila.



katti

Sporočilo je spremenil(a) katti dne 24. 2012 13:56

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

24. jul 2012 19:56

spagon je napisal/a:

Vendelina jr. je napisal/a:

 

Glede peciva: če se ti delajo piškoti, jih delaj, drugače na pikniku ljudje jedo tudi bobi palčke in se nič ne zmrdujejo

Vendelina jr.

 

Po mojih izkušnjah gre še najbolj v promet sadje. Lubenice, ananas, melone, ...nekaj osvežilnega paše po vsem tistem mesu.



saša

 

Pri nas za piknik niti slučano ne gre sadje v promet. No way. Meso in zelenjava ja, slano pecivo, palčke itd tudi, sladko in sadje pa nikakor. Samo si različni, ni kaj.

mamamia

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

24. jul 2012 20:24

Najbolj pa sadje, ki teče, pa hmeljev napitek.  ( sem si sposodila reklamo izpred mnogo let.) Pri nas je sadje tudi bolj za okras, mogoče če so otroci zraven.

Mamamia, izgleda da imajo mlajši že bolj zdrave navade.

 

naor

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

24. jul 2012 22:02

Tudi moje izkušnje so, da gre sadje ZELO v promet na piknikih. Za presenečenje naredi belo sangrijo. Nekaj belegavina, limonin sok, malo pomarančnega, potem pa sadje po želji. Mogoče nekaj ruma in, skoraj pozabila, obvezno vanilija in seveda veliko ledu, ki si ga vsak vzame sam po želji.

Mešano solato pri nas delamo tako, da jo damo kar v velik "lavor" poleg je pa na voljo nekaj kupljenih steklenic polivke za solate. Zadeva rešena. Ne pozabi na dva para zajemalk (vilic)  za solate, gre pa seveda tudi brez tega.

Vanja

doloress  

član od: 29.1.2009

sporočila: 61

25. jul 2012 9:23

Punce super ste, ste mi že precej olajšale zadevo. Peciva tako ne mislim dosti delat, kolegica bo naredila breskvice in mama potico, jaz pa mogoče tistele zobotrebce, zgledajo precej simpl. Aja pa seveda rumove kroglice, na žaljo slavljenca.

 

Sadje bo obvezno prisotno, saj imamo domače grozje, melone, lubencice, hruške in breskve. Glavnina sadja bo pa itak v breskovcu (to na Obali obožujejo) za "tastare" ;)

 

Pa mogoče bo treba res pripravit se kakšno predjed, saj če začnemo ob 4 in če bo prva runda pečena okoli 6h, potem bo mogoče res kdo lačen in bo še kaj piknil vmes. Skrbi me samo, kako naj za cel dan zavarujem vse skupaj, da ne propada in da se muhe preveč ne pasejo. Lani vem, da sem imela pokrito vse skupaj, pa je bil folk tok len, da niti pogledal ni, kaj je pod pokrovom ...

 

Kar se pa mesa tiče, bomo najeli enega mesarja, ki bo meso začinil, pripravil, prinesel in spekel. Pa tudi nazaj pol vzame če full ostane, tako da se sekiram preveč kaj in koliko rabim še tega.

 

Vanja_v_ZDA to sploh ni slaba ideja glede solat, kot en solatni bar, pa potem dela vsak sam kar hoče. Čeprav pri nas taziki ne sme manjkat in tudi šobska solata ne. Bom razmislila, škoda res edino, ker tam kjer bomo, nimajo pripravljenega kakega solatnega bara, da bi bilo vsaj malo na hladnem vse skupaj.

doloress

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecNikita
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti