Povračilo stroškov za prevoz na delo in z dela

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

tema odprta - 23. jul 2012 16:34 | ogledi: 14.488 | odgovori: 33

Po novem se ne povrne stroškov za prevoz na delo in z dela, če je razdalja manjša od 2 km.

Kako se določi/izračuna 2 km?

Ali to določa kakšen predpis, ali si delodajalec sam poslavi pravila?

rdkapica

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

23. jul 2012 16:53

Pri nas so delali z Google map - najkrajša pot in je bilo to tudi vpisano kot način pridobivanja poodatkov. V zakonu je napisana samo razdalja, potem pa vsak odmeri po svoje. Se pa razdalje po različnih izračunih ne razlikujejo veliko.

http://www.mojalbum.com/tajda

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

23. jul 2012 16:53

Pri nas smo uporabili GoogleMaps točno od hišnega do službenega naslova velja pa menda tudi TIS.  Kako je s predpisi, ne vem točno, obvestili pa so nas, da lahko zaradi napačnega posredovanja podatkov izgubimo službo!!!!! (javni sektor)

 

marjja

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

24. jul 2012 5:57

Mene pa zanima, če kdo slučajno ve, če je zakonito, da nam plačajo bencin po kilometru (javni sektor). Pri meni je izračun tak: 7 km na eno stran x 0,11 € kar je 8 % od vrednosti super bencina 95 oktanskega x število voženj. Meni se to ne zdi ok, ker te avto stane dosti več kot samo bencin.

JJ

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

24. jul 2012 7:06

Ok sicer ni (gledano s strani javnega uslužbenca), je pa zakonito, ker tako določa zakon .....sicer pa se večina tarif za povrnitev kilometrine oziroma potnih stroškov (npr. odvetniki, izvedenci, priče.....) ravna po tem pravilu in to že kar nekaj časa. Če imaš možnost javnega prevoza te to dostikrat pride ceneje kot lasten avto, stroške prevoza z avtom v službo se pa da zmanjšati tudi tako, da se s kakšno sodelavko,sodelavcem, če je iz približno istega kraja, voziš skupaj in en teden vozi eden, drug teden drug.

Ninja24

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

24. jul 2012 7:36

Tako je ninja24, tudi nam so razložili, da je tak pač zakon in pika. 

Ne vem pa, kako bi bil javni prevoz cenejši, morda v mestu z mestnimi avtobusi, pri nas na podeželju nikakor ne. Npr. 10 km tja in nazaj stane 2,80€x2 = 5,60 €, to pa je ob današnji podražitvi cca. 3,80 l bencina, za moj avto pomeni cca 60 prevoženih km)  Morda je cenejši vlak? Pri nas ne vozi. Avtobus bi pa jaz res imela od vogala doma do vogala službe, ampak vozi zelo poredko. Pa sploh me ne bi motilo, ampak moj delovni čas ni 8  strnjenih ur.

Skupni prevoz s sodelavci tudi ni možen, saj na podeželju prihajamo z zelo različnih koncev, začenjamo ob različnih urah in tudi končujemo, vmes so še nepričakovana nadomeščanja, sestanki, tako da noben dan ne veš, kdaj boš začel in kdaj končal. 

Pa da ne bo pomote, prva bi bila za skupen prevoz, ampak nekako ne vidim možnosti. Veliko naših kolegov pa dela v bližnji Avstriji in prakticirajo to tudi po 3-4 skupaj.

Sicer je pa znižanje potnih stroškov še najmanj, kar nas čaka.

marjja

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

24. jul 2012 8:31

Avtobus bi me prišel precej več, kot dobim po novem izračunu - mesečna vozovnica (ki je seveda cenejša, kot če plačuješ vsak dan sproti), me pride 60€, dobila pa sem 35€, avtobus imam pa itak 3x na dan, s tem, da nikoli takrat, ko bi ga rabila.Tako kot marjja tudi jaz nimam možnosti, da bi se s kom vozila...

Potem je to pač zelo nepravičen zakon, samo to lahko rečem. Naj potem upoštevajo še del plačila servisa, pa registracije in zavarovanja!

JJ

vd007  

član od: 27.1.2012

sporočila: 318

24. jul 2012 13:55

Hmm....pri meni je isto...se tudi moram sama voziti, nikogar od tukaj od sodelavcev. Do avtobusa imam peš pol ure. Tudi če bi šla nanj, bi morala 4krat prestopiti preden bi prišla v službo - nemogoče, ker bi se vozila na šiht predolgo. Vrnejo nam pa potnih stroškov samo 20km v eno smer na dan, po teh par centov na km.  vse kar je več kot 20 km v eno smer, pa ne dobiš izplačano nič.

Lepo, ne?

vd007

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

24. jul 2012 14:07

No jaz sem sodila zgolj po sebi, se opravičujem in vem, da vsi nimajo take super možnosti kot jaz, ko vlak vozi na pol ure in to skoraj od domačega praga do službenega praga. Kar se tiče cene javnega prevoza (ob tem, da je vlak še vedno precej cenejši kot avtobus) v primerjavi s prevozom z avtom je čisto odvisno koliko ti avto "žre", pod 6 je že težka, če pa prišteješ še stroške registracije, zavarovanja, gum.....pa definitivno s tem zneskom, kolikor nam pripada po novem ne prideš čez. Ampak dokler imamo vsaj nekaj povrnjenega iz naslova prevoza smo lahko čisto srečni, pri današnjem trendu se lahko kmalu zgodi, da ne bomo dobili nič več.

Ninja24

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

24. jul 2012 15:00

Ninja24,

vidim, da obvladaš... Kaj pa za primer, ko bi lahko hodil v službo peš/s kolesom..., vendar moraš s svojim avtom, ker voziš z njim na službeno pot?

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

24. jul 2012 15:40

Pa ne samo potnih, tudi plače ne... 

marjja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti