Slan rižev narastek

Oaza  

član od: 13.3.2011

sporočila: 92

tema odprta - 22. jul 2012 21:58 | ogledi: 12.750 | odgovori: 5

Zelo radi imamo rižev narastek, vedno pa naredim sladkega.

Ima kdo kakšen recept za slanega?



LP, Oaza

Temo je spremenil(a) Oaza dne 22. jul 2012 21:58

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

22. jul 2012 22:08

Hm, nikoili nisem pomislila na to varianto, tukaj sem našla eno. Upam, da še kdo da kakšno idejo.

rimljanka

666  

član od: 14.7.2005

sporočila: 686

22. jul 2012 23:46

Narastki so ena taka hvaležna stvar - ne moreš prav dosti zgrešiti.

Kar se slanih narastkov tiče, so to pri nas po navadi "recepti" za reciklažo ostankov. Poleg riže (prosa, ajde, ješprenja, kuskusa, testenin itd.) še kak košček mesa, morda pršuta, pa zelenjava (bučke, čebula ipd., lahko surove ali kuhane/pražene), ena-dve začimbi, po občutku še jajca in/ali skuta, da pride "mazava" masa.

Masa v pekač, pekač v pečico. Pol ure in 180 stopinj pozneje si pa oblizneš prste.

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

23. jul 2012 7:17

Včasih sem ga kar pogosto delala in sicer tako, da sem dodala chili začimbe, prepražila koščke piščanjčjega mesa, dodala že kuhan črn fižol, koruzo in papriko, dolila  nekoliko goveje ali piščančje juhe ter popekla v pečici. Nimam pojma, kje sem pobrala idejo, ampak bilo je res doro. Se mi zdi, da bo tale teden nekrat na jedilniku. 

Vanja

katjushka  

član od: 15.9.2004

sporočila: 1901

23. jul 2012 10:00

Vanja_v_ZDA je napisal/a:

Včasih sem ga kar pogosto delala in sicer tako, da sem dodala chili začimbe, prepražila koščke piščanjčjega mesa, dodala že kuhan črn fižol, koruzo in papriko, dolila  nekoliko goveje ali piščančje juhe ter popekla v pečici. Nimam pojma, kje sem pobrala idejo, ampak bilo je res doro. Se mi zdi, da bo tale teden nekrat na jedilniku. 



Vanja

 

aha, nekaj takšnega ... s tem, da se je v pekaču pri nas poleg tega znašel še na koščke narezan krompirček (seveda bi šlo tudi brez tega, ampak meni kombinacija krompirja in riža zelo paše), kakšna bučka in paradižnikova mezga za barvo ... v bistvu sem vse sestavine najprej v ponvi popražila in skuhala (razen fižola, ki sem ga na koncu dodala kuhanega) na 1/2, predevala v namaščen pekač in najprej kakšnih 20 min pokrito pekla v pečici, nato pa še odkrito zapekla in ... 

katjushka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti