Moja kuhinja/sanjska kuhinja

tedyka  

član od: 23.4.2009

sporočila: 2012

5. avg 2012 19:16

Po prenovi se počasi selimo v novo kuhinjo, jedilnico in dnevno sobo (še kakšen teden ali dva). Če bo kuhinja sanjska tudi, ko bo v uporabi ne vem - sedaj je.

Je svetlejša od prejšnje z nekaj temnimi detajli. Pult je cca 5 cm višji od prejšnjega, ima dve globoki pomivalni koriti in manjši odcejalnik, pomivalni stroj je pod pultom, vgradni, tih, vendar za moje pojme počasen, ker je prejšnji opral posodo na normalnem programu veliko prej (sicer se mi redno dogaja, da je vsak novi stroj sicer boljši pa tudi bolj počasen od prejšnjega - pralni, sušilni...). Hladilnik je samostoječ (edini še iz prejšnje kuhinje), omara za shranjevanje živil ima izvlečne predlale, ki imajo tri stranice precej visoke, tako da računam da ne bo letelo iz predalov (tudi prej sem imela tako omaro le da z nižjimi stenami predalov). Kuhalna plošča je steklokeramična in ob njej še ena kuhalna plošča z 2 plinskima gorilcema. Pečiča brez pirolize, ker v tem ne vidim smisla, saj sem vajena, da meso in podobno pečem v pokritih pekačih, tako da pečico počistim nekajkrat letno. Ima pa pri ventilatorskem načinu 3D gretje (poskusila sem že  s peko na dveh nivojih in se kar obnese), ima pa tudi izvlečna vodila, kar je super. Nad kuhališčem dve precej močni napi.

Spodnji elementi so kombinacija predalov in omaric z enim izvlečnim elementom za steklenice, zgoraj pa so povsod omarice - tudi napa je izvlečna v omarici. V bistvu precej enostavna in gladka kuhinja v obliki črke U - postavitev mi je bila že od prej idealna in je ostala popolnoma enaka kot prej. Je pa kuhinja narejena po meri.

Nova pridobitev pa je pokrita terasa v kotu katere je zidan pult, oblečen v enake ploščice kot terasa in veliko granitno korito - tu naj bi se očistila zelenjava, tudi kaj skuhalo na prenosni kuhalni plošči ali speklo v picopeku. Ob terasi pa je prostor tudi za žar. Vhod na teraso je iz kuhinje oz. jedilnice ter naprej na travo in po stopnicah navzdol na vrt.

tedyka

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

6. avg 2012 7:13

Za moj okus ni hujsega od grozljivo" mrzlih "sodobnih kuhinj.Vsepovsod inox, najveckrat siv ali crn kamen, ogromne plosce na tleh. Zna biti prakticno, ampak mene osebno spominja na mrtvasnico, sploh ce je na sredi kuhinje se "operacijska  miza"( beri otok).

In bognedaj da ni vse na svojem mestu, vse zlosceno do onemoglosti, sterilzirano. Ne, hvala.

Kuhinja ( in jedilnica) je prostor, kjer se zivi!

Sanjska kuhinja? Zagotovo  ima vonj po pravkar pecenem kruhu, zupi, ki je malo prekipela, neredom mularije,  mozu, ki poliva in drobi po pravkar zamenjanem prtu. Pa se s psom , ki skace naokoli  v upanju, da bo dobil priboljsek. Ner zgrazajte se, prosim . Tako nekako si prestavljam zivljenje v kuhinji mame F.

Z nekaj detalji, ki so  naravnost cudoviti.

lp lučka

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

6. avg 2012 8:46

No, jaz sem minimalist in tudi moje sanjsko stanovanje je minimalistično. Inox, kamen in vsi aparti v omari je zame sanjsko. Vendar je ta trenutek ravno obratno - ker pač nimam izbire. :)))

Maxi25

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

6. avg 2012 9:32

meni tudi izgledajo dobro profesionalne kuhinje in nekaj visečih ponev... pa še s kakim wolf štedilnikom..

vendar je moja sanjska bolj klasična bela, malo starinska. mogoče s kakšnim modernim dodatkom. V njej dodatki iz trgovine Gion, na pultu kitchenaid bež barve, vse ergonomsko preštudirano, visoke omare majhne globine s hrano in vsemi možnimi kuhinjskimi pomočniki in pripomočki za peko, višji in pa globlji pult, ker sva oba 1,8m, omarice najbrž do stropa, iz kuhinje okno-vrata direkt v letno kuhinjo, kjer je tako kot ima tedyka ;) .  V kuhinji je še jedilnica, oboje pa ločeno od dnevne sobe kjer se naglas posluša glasba in gledajo dvdji. Mogoče v jedilnici še mali divan ob oknu, ali široka okenska polica s povšterčki..... ključno se mi zdi dolgo načrtovanje, ker se vsake dva dni kaj finega spomniš, ne pa potem vse naenkrat si zamislit..ker se da takoooo fino narediti kuhinjo, če le vnaprej malo poštudiraš kaj je najlažje, kaj mora stati skupaj, kako se najmanj umaže, da te ne boli križ, da te ne upočasnjuje... to je tukaj vse del ergonomije..poleg tega pe še more luštno izgledati.  Ker imam sedaj "prehodno" kuhinjo (enkrat ko bo hiška.....) je super videti kaj je pri tej narobe in vključiti v novo samo ta fajn stvari.  

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

6. avg 2012 10:27

lucka52 je napisal/a:

Za moj okus ni hujsega od grozljivo" mrzlih "sodobnih kuhinj.Vsepovsod inox, najveckrat siv ali crn kamen, ogromne plosce na tleh. Zna biti prakticno, ampak mene osebno spominja na mrtvasnico, sploh ce je na sredi kuhinje se "operacijska  miza"( beri otok).

In bognedaj da ni vse na svojem mestu, vse zlosceno do onemoglosti, sterilzirano. Ne, hvala.

Kuhinja ( in jedilnica) je prostor, kjer se zivi!

Sanjska kuhinja? Zagotovo  ima vonj po pravkar pecenem kruhu, zupi, ki je malo prekipela, neredom mularije,  mozu, ki poliva in drobi po pravkar zamenjanem prtu. Pa se s psom , ki skace naokoli  v upanju, da bo dobil priboljsek. Ner zgrazajte se, prosim . Tako nekako si prestavljam zivljenje v kuhinji mame F.

Z nekaj detalji, ki so  naravnost cudoviti.



lp lučka

 

Tudi jaz se ne počutim dobro v kuhinjah, ki imajo gladke, bleščeče se površine, z veliko sijaja. Kuhinja mameF je itak nekaj, kjer bi se z veseljem motovilila.

In ne maram gladkih svetlih površin po tleh, tako da ploščic in kamna v moji novi kuhinji ne bo. Bo nek bolj topel material.

Le otok se mi ne zdi kot secirnica, ampak čisto uporabna reč. Čaka me pomembna odločitev: ali bo v kuhinji še naprej jedilna miza ali pa otok, za oboje, kljub tlorisu 4,5 krat štiri metre, ne bo dovolj prostora. Ne maram namreč nabasanih prostorov.

Se strinjam z ugotovitvijo, da se v kuhinji mora odražati življenje. Pri nas se še vedno, četudi zadnje čase večkrat jemo v jedilniškem delu dnevne sobe. Pa tudi dnevna soba je prostor, kjer mora potekati živžav, vsaj pri nas je tako. Tudi pri klubski mizici se lahko je, drobi po tleh, odlagajo se kozarci ... skratka, naj se vidi, da je življenje v hiši. Tiste drobtine že posesaš, kozarce pospraviš, ko gredo vsi spat, mizo obrišeš, in drugi dan vse na novo ...

 

mamamia

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

6. avg 2012 11:48

lucka52 je napisal/a:

 

Sanjska kuhinja? Zagotovo  ima vonj po pravkar pecenem kruhu, zupi, ki je malo prekipela, neredom mularije,  mozu, ki poliva in drobi po pravkar zamenjanem prtu. Pa se s psom , ki skace naokoli  v upanju, da bo dobil priboljsek. Ner zgrazajte se, prosim . Tako nekako si prestavljam zivljenje v kuhinji mame F.

Z nekaj detalji, ki so  naravnost cudoviti.



lp lučka

Lučka kdaj pa si me ti na srkivaj obiskala? Točno tako je, kot opisuješ - mož sicer ne more drobiti po prtu, ker ga v večini sploh nimam, ima pa zato "vicijo", da si iz lonca na štedilniku vzame kak košček hrane in potem s tem med prsti paradira po kuhinji
Pa po novem se mi na rob krila obeša majhem zmešan maček in mi grizlja prste na nogah, ko delam kaj na pultu Gospod tavelik maček pa medtem dostojanstveno poležava na (nepospravljeni) likalni deski v kuhinji

Na mizi je trenutno namesto prta prenosni računalnik - non stop nastavljen na spremljanje prenosov iz Olimpijskih iger, še neprebrano Delo, skodelica piškotov in hčerina pilica za nohte. Ko bomo mizo rabili za kosilo, jo bomo pač izpraznili, pa bo
Zaradi tega, ker je pri nas kuhinja (sploh pa jedilna miza) resnično srce stanovanja, bi si želela, da bi jo enkrat malo razširili navzven, v nekakšen podaljšek tipa "zimski vrt", ker bi bilo res fino imeti še dvakrat večjo mizo za vse, kar se pri nas počne na njej. NO, zdaj poleti so pa vhodna vrata, ki iz kuhinje vodijo direkt na dvorišče smo dosti tudi za taveliko "gasilsko" mizo pod tendo zunaj.

Zdaj smo bili deset dni na morju in je doma z mačkoma ostala moja starejša hči - seveda je bila hiša polna njenih najstniških obiskov, kar se je kljub njenemu trudu po "zakrivanju sledov" poznalo Ampak nič hudega, sem pa pomislila, kako grozljivo morajo izgledati sledovi stotih dekliških prstnih odtisov in bosih nog, pa kanci polite kokakole in še česa na brezhibnih novih "tehničnih" površinah v "modernih" kuhinjah. Na našem zdrsanem ladijskem podu in ostali "domači" opremi se je komaj kaj poznalo

 

 

Mojca

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

6. avg 2012 12:00

Jaz pa že imam in bom tudi v svoji sanjski kuhinji  imela večino površin iz kamna. Pa seveda kuhinja je kuhinja, jedilnica pa jedilnica. Pri nas ni bilo nikoli jedilniškega dela niti kuhinje niti dnevne sobe. Jedilnica je jedilnica, če si pa kdo nosi krožnike v svojo sobo, naj jih pa tudi pospravi za seboj.

Eno najlepših kuhinj sem videla na meji s Hrvaško, odprta je bila na obzidan zelenjavni vrt, in je imela otok, eno ogromno mizo, štedilnike in peči pa ob steni. Tipo samostanske kuhinje, tri sestre so se tam vrtele, v nadstropju je pa bila ena res ogromna soba, v njej dva klavirja in svetloba iz vseh štirih strani. Sanjsko, res. Ena moja prijateljica čisto zares živi tako. Se kliče Zagorka in paše tja.

Kuhinje pa imamo v glavnem take, kot si jih želimo in kakršne si zaslužimo.

nola

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

6. avg 2012 12:47

nola je napisal/a:

 

Eno najlepših kuhinj sem videla na meji s Hrvaško, odprta je bila na obzidan zelenjavni vrt, in je imela otok, eno ogromno mizo, štedilnike in peči pa ob steni. Tipo samostanske kuhinje, tri sestre so se tam vrtele, v nadstropju je pa bila ena res ogromna soba, v njej dva klavirja in svetloba iz vseh štirih strani. Sanjsko, res.

nola

Ooooo, tole si pa predstavljam kot pravi raj!

Mojca

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

6. avg 2012 15:20

A greš z menoj enkrat ko se ohladi na obisk? Zaga je itak tvoja kolegica, slikarka.

nola

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

6. avg 2012 16:38

To je pa vabljivo! Pa še tebi obljubljen obisk z mačkami opravim s to potjo

Mojca

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti