Moja kuhinja/sanjska kuhinja

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

23. jul 2012 17:07

Mzm, tvoja kuhinja =moja kuhinja!

A imaš tudi v kotu vzidan "špajz".???

Meni je božanski, vse imam noter, še plinsko bombo. Tudi pomivalca sem stlačila v kuhinjo, pač sem ga izčupala iz bivše kuhinje v bivši hiši bivšega moža. mesec dni smo taborili z otroki v prazni kuhinji, samo koharček na 2 plošči (ena ni delala), kocka hladilnik, MV in plastična miza je bilo vse pohištvo. Pa seveda delujoč pomivalec.

Pa je bila kuhinja sanjska, saj smo v miru jedli, brez prepirov.

Čez mesec je sodelavka  vrgla svojo kuhinjo ven in mi jo podarila, tišlar jo je malo prilagodil, zamenjal pulte in zdaj je čisto spodobna. Smo že menjali hladilnik, ta teden štedilnik (glej forum Ponesrečeni nakupi!), čez kakih 10 let pa upam, da bomo lahko menjali kompletno, vsaj približno po mojih željah, žal pa smo grozno omejeni s prostorom.

Kot je rekla Mzm, pa ima veliko prednosti: vse na dosegu roke, hitro spucaš, mečeš okrušeno posodo vstran  in ne pretiravaš z nakupom nove, ker je nimaš kam dati, glavno pa je ustvarjanje v miru, z ljubeznijo za svoje drage.

Moja kuhinja je že sanjska!!!

 

marjja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

23. jul 2012 18:55

Mojca, imaš ČUDOVITO kuhinjo. Le to mi povej, kolikokrat jo čistiš, namreč vsi detalji, vse poličke, vsi okraski.

Sicer pa, to je kuhinja z dušo.

 

naor

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

24. jul 2012 5:52

naor je napisal/a:

Sicer pa, to je kuhinja z dušo.

 



naor

 

Točno to sem pomislila tudi jaz, ko sem gledala fotke.  Čisto po mojem okusu

JJ

rag_doll  

član od: 24.8.2011

sporočila: 505

24. jul 2012 10:54

Lani nova kuhinja, postavitev po temeljitem razmisleku enaka tisti, ki je bila v načrtih zrisana, izkazala se je zaenkrat za najučinkovitejšo in najuporabnejšo. Je pa v U, pravzaprav je skoraj O. Delovne površine dovolj, da se da kuhat kosilo in še hkrati kakšno pecivo in sva lahko oba za pultom, vse na dosegu roke. Za tako postavitev sem morala žrtvovat pečico na stojni višini, ampak ni nobene panike. Do sanjske ji manjka še steklo med pultom in elementi in nižje spuščena napa, da bo bolje vlekla.

Do zares Sanjske ji bo pa vedno manjkala ena špajza :( Ker nimam kleti in nobenega prostora, predivdenega prav samo za shrambo, se bom morala znajt s kakšno  veliko omaro v vetrolovu ali na hodniku, kjer je sicer dovolj prostora in bo to tudi v redu, ampak vseeno - lahko samo sanjam eno tako špajzo, kot jo ima mami, dolg, ozek prostor, kamor je šlo res vse. Majčkeno mi je žal, da nisem čisto na začetku urejanja notranjosti hiše naštudirala, da bi v en trikotni vogal stisnila eno steno iz siporeksa in bi imela mini špajzo. 

Ko bova kupovala mizo, računam, da bo taka, da se bo konkretno raztegnila. Terasa bo enkrat pokrita, en roštilj bova tudi namontirala, do takrat bo provizorično.

Moram pa rečt, da vaše sanjske kuhinje so res sanjske brez ovir :) Običajna kuhinja, kuhinja za vlagat in še letna kuhinja - pa kdo bo to pucal   Saj razumem, želje na podlagi potreb, ampak sem vseeno toliko praktika, da sem najprej na to pomislila :) 

rag_doll

proxima  

član od: 21.10.2003

sporočila: 2514

24. jul 2012 11:18

Saj ti je Nola lepo povedala, palčki pospravljalčki. lp, proxima

Maxi25  

član od: 12.5.2011

sporočila: 195

24. jul 2012 14:05

Moja sanjska kuhinja....

 

Za mojo sanjsko kuhinjo bi potrebovala tudi hišo. Ker nimam hiše, bom vesela, če bo kdaj kuhinja daljša od 2m.

Maxi25

MALČICA  

član od: 8.6.2006

sporočila: 451

25. jul 2012 8:18

Ajoj, ženske. Po 20 letih svojega gospodinjstva imam majhno kuhinjo, pa bom imela še manjšo. Ravno v dolžini 3,80m in še eno mizo za mesenje, pa še za zajtrk za dva bo. Jedilnica bo samo z mizo in klopjo, ter manjšo omaro za krožnike in pribor. Po tolikih letih mi je vse to navlaka, brez problema skuham kosilo za 20 ljudi tudi v tako veliki kuhinji.

Lep dan še naprej.

Malčica

leandros  

član od: 19.8.2009

sporočila: 188

25. jul 2012 9:28

Moja kuhinja je "stara" samo 5 let pa bi sedaj imela vse drugače, sicer je zelo lepa in kvalitetna, vednar bi definitivno imela naslednjič otok in zelo dobro kuhinjsko napo (ta ki jo imam sedaj ni dovolj močna) in že razmišljam, kako bom podrla eno steno. Predragemu se že kar meša od mojih idej.

Moja trenutna kuhinja ima predale "s tihim zapiranjem", tako da tudi ko si jezen in želiš zaloputniti omarico, ne gre. Plošča štedilnika je cela steklokeramična in bi-bom drugič imela indukcijsko. Pečico imam v višini, vendar resno razmišljam, da bi jo naslednjič imela pod ploščo štedilnika, ker ko jo sedaj čistim, se precej naprezam, da dosežem vse kotičke v notranjosti (telovadba da te kap).      

leandros

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

25. jul 2012 14:01

Jaz imam 6 staro kuhinjo hortenzijo od Svea Zagorje. Je mešanica barve češnje in beš. Zanjo sva se odločila zato, ker imam kuhinjo skupaj z dnevnim prostorom z večjo mizo za 8 ljudi in so sedeži v isti barvi kot beš kuhinja. In seveda tudi sedežno v smetanovi barvi in omarice prav tako kombinirane. Prav srečo sva imela pri nakupu.

Je pa v obliki črke U in sicer 2,5 m x 3 x 2,5 m. Dovolj prostora za kuhanje. Zadovoljna pa nisem z izbiro štedilnika, pečice in pomivalnega stroja. Je sicer vse A+ ampak, sedaj že vidim pomanjkljivosti.

Sva takrat preveč na hitro kupovala in nisva bila pozorna na detajle. Če bi menjala bi se odločila za večji štedilnik (širine 70 cm) - ne vem a se da naknadno kupiti večjega, bolj bogato izbiro programov pečice in tišji pomivalni stroj. No, čez čas bom si vzela več časa.

Drugače pa pogrešam okno (imam samo strešno). S hladilnikom in zamrzovalnikom smo imeli smolo, se je čez 8 mesecev pokvaril in me skrbi, da se ne bo ponovilo, imamo pa Lg z ledomatom. Je pa total no frost in je prav super, da zamrzovalnika ni treba čistiti.

Z samo kuhinjo sem kar zadovoljna, če pa bi ponovno kupovala bi vzela svetlo, enostavno za čiščenje.Imam pa tudi shrambo in je priročno imeti lepo vse pospravljeno. Pa imela bi otok na sredini.....
 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

Hermiona  

član od: 24.9.2010

sporočila: 9

25. jul 2012 14:45

Tudi sama sem sredi načrtovanja. Vzela sem si kar nekaj časa, saj bo to verjetno moja zadnja kuhinja. Posegov v jedilnico ne bo, ker ni potrebe.  Otok, ki ga do sedaj nisem imela, pa po novem bo. Na njem bi imela štedilnik, dimenzije 80*52, ali 110*41. Zanima me, če ima katera podobne dimezije, predvsem ta daljši me zanima, če ste zadovoljne? Namesto dvignjene pečice, pa se nagibam k dvignjemu pomivalnemu stroju. Tudi tukaj so informacije zelo dobrobošle. Kuhinjo nameravam naročiti pri mizarju, ker bom tako najlaže prišla do želenega sestava. Hladilnik je še nedorečen. Nekaj večjega, ali bo ameriški pa še ne vem. Imam srečo, da se mi ne mudi, tako da bom temo z veseljem spremljala še naprej.

Hermiona

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti