Moja kuhinja/sanjska kuhinja

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

8. avg 2012 11:42

ko sem tole sliko kazala možu, ki je kamnosek, je rekel samo, da bo lastnica kuhinje razočarana do konca in tudi ujetnica svoje kuhinje oz. pulta, kljub vsem zaščitam s katerimi je kamen premazan. Se da dobiti tudi granite v svetli barvi, druga možnost pa je tehnični kamen.

Pri nas imamo doma v kopalnici marmornato polico, ki ima na sredini odtis plastenke za čiščenje WC-ja :(

http://www.mojalbum.com/tajda

Rakuncek  

član od: 29.12.2008

sporočila: 79

8. avg 2012 12:23

hvala MamaF! (Sem hotla že prej napisat, da mi je zelo všeč vaša kuhinja, še posebno tista modra omarica in predali nad njo. Zelo izvirno in unikatno :) Jaz imam za sebe sicer najrajši čimbolj ravne linije, ker nimam potrpljenja s čiščenjem drobnih kotov, ampak prav rada pogledam kakšno tako kuhinjo kot je tvoja... :) A imaš mogoče kakšno sliko vašega zunanjega kamnitega korita? Midva z mojim sva tudi razmišljala o zunanjem koritu iz kamna. Pa o kakšni varijanti zunanje mize za plinski kuhalnik, da bi se čimmanj videlo, da je okrog kuhalnika mastno... 



Rakuncek

Sporočilo je spremenil(a) Rakuncek dne 08. 2012 12:26

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

8. avg 2012 12:49

Rakunček,korito je v mojem albumu tule:
http://www.kulinarika.net/album.asp?hash=41e9ad4a41o104

 

Zunanja miza za plinski kuhalnik bi bila pa super kar s ploščicami obložena (poglej pri Lučki52 par strani nazaj, kako je narejeno korito) - torej zazidate "noge", naredite opaž, zalijete z betonom zgornjo ploščo - vmes nekaj armature), potem pa se na to betonsko ploščo položi velike keramične ploščice, da imaš čim mamj fug in posledično umazanije v fugah.Ploščic mastnih pa ni nobem problem obrisat 

Pa spodaj pod pultom naredite še kako polico, da imaš še kaj za odložit :)

Ali pa naročite ploščo iz. t.i. "granilije" - to je nekakšen "umetni granit" (v zelo močen beton vmešan granitni pesek, na fino zbrušeno), ki je zelo zelo "hvaležna" zadeva. Moja tašča, ki je res občutljiva na razne madeže itd. se je odločila s to "granilijo" obložiti zunanje stopnišče in je več kot zadovoljna Površina je namreč takšna kot granit, "flekasta" z drobnimi kamenčki in je super, ker se vsaka kapljica ne pozna takoj

Mojca

Rakuncek  

član od: 29.12.2008

sporočila: 79

8. avg 2012 13:55

o kok mate lepo! Krasno korito je! :) Hvala za nasvete, upam da tudi midva tako lepo zrihtava :)

Rakuncek

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

8. avg 2012 20:07

Meni so minimalistični dizajni evropskih kuhenj BLAZNO všeč, a v naše hiše ne pašejo. Prav tako mi je BLAZNO všeč kuhinja mamaF, a še nisem dovolj kratkovidna.

Sama ne bi nikoli izbrala elemente v tejle kremni barvi (nekaj malega je strateško pomešanega z espresso barvo, kot ji pri nas rečejo), a je blazno hvaležna in zelo topla! Všeč mi je tudi, da so za predali drugačni ročaji, kot za vratca.

Barva stene izgleda, kot bi vlekla na zeleno, pa v resnici sploh ni tako.

Vanja

rosie  

član od: 15.9.2007

sporočila: 1141

8. avg 2012 22:40

Mi imamo zunaj veliko marmorno mizo ( bel podpeški marmor) že 30 let. Takrat, še mlada in brez izkušenj, se nama je zdela ta miza res fancy.

No, izkušnje so prišle že prvo leto, ko sva ugotovila, da se na njej poznajo madeži od vina, hrane, maščobe. Mož jo od takrat najmanj 1x na leto zbrusi in spolira, tako, kot pravi mamaF, nato pa še zaščiti z nekim premazom, 

V stanovanju tak postopek pomeni kar precej prahu ob brušenju, tako da se jaz za marmor v stanovanju ne bi odločila.

rosie

lucka52  

član od: 13.7.2007

sporočila: 1939

8. avg 2012 23:00

 

To je posebej za Vrtejbenko: take zavese sem si omislila. Rocno delo, pa ne moje. Nisem tako pridna. K tej opremi karo  ne bi sel, ne? Sem jih hotela poslikati na oknu, pa sem videla, da ne bo skode, ce jih spotoma se oprem, pa so zato na kuhinjskem pultu(opeka, granit).

Tale stena v kuhinji  je tudi narejena v domaci izvedbi: stara opeka, prerezana na pol, tako da dobimo neverjetno zanimive barve in vselej drugacno strukturo, odvisno, kje je bila opeka zgana. Pogruntavscina moje boljse 1/2, moram reci, da zelo posrecena.  Kupili ( nekaj so nam jo tudi senkali) smo jo  od lastnikov starih hisah, ene par opek je  iz starega podrtega gradu iz leta 1400 . Zanekrat se ne strasi...

Meni je opeka zakon. Prezivi vse modne muhe in stile.  V druzbi z naravnim kamnom( kraskim recimo)  je pa sploh nekaj posebnega.

Ampak tega pa vam ne pokazem.Privacy, jasno da.

 



lp lučka



 

Sporočilo je spremenil(a) lucka52 dne 08. 2012 23:05

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

8. avg 2012 23:49

Res je, iz navadnih polnih opečnih zidakov se da delati zelo luštne reči. Tudi pri meni je rezana (ter pobrušena in lakirana) opeka uporabljena za obrobke pulta in za "zidake". Kombinacija s kraškim domačim kamnom in akacijevim lesom

 

 

Mojca

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

9. avg 2012 11:45

Lucka52..pult,zavese so zakon....stara opeka,prerezana..tu je vsak cegu zgodba zase,toste se fajn zmislili.....tudi mi imamo vse v teh detajlih po hiši,v kuhinji,dnevni,veranda..sedaj še klet..in velika želja da drugo leto še letna kuhinja..v naši bližini..Bilje,je bila ena izmed prvih opekarn na Goriškem..žal ne deluje več,vRenčah pa še obratuje..zato smo šli v to,ker izvira od tukaj.Okrog novega leta smo šli do opekarnev Renčah..in kakšnega znanca ki tam dela naprosili ,da nam je dal z traka dol še sveže opeke,nepečene ..(recimo,da so padli dol ) iz katerih smo potem doma z otroci oblikovali razne okraske...Kuhinja MameF....ehh..tu ostaneš brez besed..samo občuduješ lahko..njen vrt pa itak..urejen nered..tudi meni ni všeč da so pomidori v vrsti kot vojaki..zemlja mora bit pokrita...in tisto zunanje korito..spet brez besed..

Vrtejbenka

stana.r  

član od: 28.11.2004

sporočila: 2909

9. avg 2012 19:52

MamaF, tudi jaz se kar ne morem nagledat tvojih slikic kuhinje in vrta... Z eno besedo: ČUDOVITO!!

stana

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti