Dvonadstropna torta in figurice iz tičine mase

Kamela  

član od: 16.7.2012

sporočila: 92

tema odprta - 16. jul 2012 15:23 | ogledi: 14.751 | odgovori: 17

Hojla! :)

 

Imam par vprašanj za vas, mojstrice ;)

Zelo rada pečem torte, za sabo že imam kar nekaj izdelanih tort, sedaj pa se želim lotiti peke dvonadstropne torte :) zanima me sledeče:

 

1. Torti bosta čokoladana in sadna, sama sem razmišljala, da dam sadno spodaj čokoladno na vrh, kaj pravite? zanima me kaj naj dam za podlago karton??

2. Torti bom okrasila z smetano, ker pri nas noben nima rad tičine mase, ker pravijo, da je presladka ( šment)

okoli obeh pa bi rada dala dekorativni trak in me zanima če se bo to obneslo? ( glej povezavo)

3. Zanima me tudi, kako se obnesejo slamice, kot ste že navajale v prejšnih temah, kot nosilo? in kakšna podlaga mora biti pod tisto  zgornjo torto, da se vse skupaj ne sesede?

4. Kako obarvati tičino maso, jo lahko kar z tekočimi jedilnimi barvami? sprašujem namerč za izdelavo figuric

5. Kdaj naj zložim torte skupaj?

 

 

Aja pa torti bosta štirokotni :)

 

Najlepša hvala vsem!

http://www.google.si/imgres?start=233&um=1&http://www.divinetouchbridals.com/services.html&docid=kJnn_6jDUF2O-M&imgurl=http://www.divinetouchbridals.com/files/Wedding-cake-red-roses.jpg&w=1689&h=1124&ei=8RQEUKWcHNCk4ATM-sWGCA&zoom=1&iact=hc&vpx=498&vpy=314&dur=96&hovh=183&hovw=275&tx=155&ty=81&sig=105559802539754228097&page=6&tbnh=107&tbnw=161&ndsp=50&ved=1t:429,r:43,s:233,i:289

Kamela

Kamela  

član od: 16.7.2012

sporočila: 92

16. jul 2012 17:07

Res bi bila vesela vsakeršnega nasveta in pomoči.

Kamela

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

16. jul 2012 22:09

O peki imam kilometrine toliko, da približno skupaj spravim solidno enonadstropno torto, torej ti ne svetujem strokovno, ampak bolj tako mečem prve asociacije ob tvojih vprašanjih.

 

+ Če misliš delati res čokoladno čokoladno torto kot se spodobi, se pravi pariška krema, pa kak biskvit brez moke bi jaz dala zadevo spodaj. Po nekem feelingu mi namreč deluje čokoladna torta težja od sadne.

+ Uporabi tičino, člani familije, ki imajo s tem okusom probleme, naj jo pač pustijo ob robu krožnika. Okrašuje se veliko lepše, itak pa ni poanta mase, da se je gosti najedo. Za najesti se je torta, ne dekoracija.

+ Dekorativni trak na smetano mi zveni kot start katastrofe. Smetana je vlažna + mehka in v to zategnit trak, ki se bo nakvasil vlage. Jaz ne bi. Tičina s trakom pa ja.

+Torte komot zlagaš en dan prej.

 

 

Viva Meier

MIHIKA  

član od: 23.2.2010

sporočila: 81

16. jul 2012 22:24

Čist pravi odgovori. Sem naredila že par dvonadstropnih in ti povem iz prve roke. Čokoladno spodaj ker je težja. Trak okoli smetane NE. Jaz ne uporabljam slamic ampak palčke za ražnjiče, se mi zdijo močnejše in preverjeno zdržijo tud trinadstropno torto. Podlagam pladnje za torte, tiste okrogle zlate in jih obrežem na velkost torte - tisti ki so navrhu. Tičino pa lahko barvaš s tekočimi barvami, ker tudi tiste v prahu prej stopim v vodi, samo pazi da ne daš prevč, ker lahko pride masa pocasta.

 

Lp

MIHIKA

nb  

član od: 29.11.2005

sporočila: 2339

16. jul 2012 22:41

1. Sama dam vedno čokoladno torto spodaj, ker se mi tako kot Vivi Meier zdi, da je le-ta nekako težja. Tudi obratno bi ne smel biti problem. Odvisno, ali imaš več čokoholihov, ali tistih, ki jedo sadno torto.

 

2. Dekorativni trak bo vpil vlago iz smetane.

 

3. Slamice zapičiš v torto (tri ali štiri recimo), vzporedno z vrhom torte odrežeš, gor daš podlago za torto, lahko karton obvit s folijo. Namesto slamic lahko uporabiš tudi palčke za ražnjiče. Oboje se enako dobro obnese.

 

4. Seveda lahko.

 

5. Praviš, da imaš že izkušnje z izdelavo tort. Verjetno torto nekaj časa pustiš, preden jo okrasiš od zunaj. Ravno tako naredi tudi sedaj. Ko je ok. za okraševanje, je dobro tudi za sestavljanje. V hladilniku pa po potrebi začasno odstrani kakšno polico, da boš sestavljeno torto lahko pospravila vanj.

 

Uspešno peko ti želim in veliko veselja pri izdelavi

Nena

Kamela  

član od: 16.7.2012

sporočila: 92

16. jul 2012 22:54

Res  hvala punce, vaši nasveto so me potolažli!

Drugače delam biskvite po tem receptu http://www.kulinarika.net/recepti/5814/sladice/biskvit- :)

Mogoče sem se malo čudno izrazla kot čokoladno sem mislila nutelino kremo, jaz jo pripravim tako, da zmešam smetano in nutelo kar se tiče pa sadne pa smetano z ekstratom višnje+ sadni jogurt, da postane bolj kompaktna in potem na biskivt položim se zamrznjene gozde sadeže :)

Imate mogoče ve kakšen dober recept namesto nuteline kreme?

 

aja pa še to moja torta bo velika približno 40cm x 25cm spodnja zgornja pa bo seveda manjša 20cmx20cm ali pa še manj :)  tičine mase imam 1kg bo to dovolj, za obe torti?

 

 

NAJLEPŠA HVALA!!! zlate ste!

 

Kamela

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

17. jul 2012 8:53

Samo ena ideja: če hočeš imeti okoli torte okrasni trak, nočeš pa ticino mase je rešitev, da obod torte obložiš s ploščicami bele (npr. pri sadni torti) oziroma temne (pri čokoladni) čokolade ali piškotnimi paličicami oblitimi s čokolado.

Ninja24

Kamela  

član od: 16.7.2012

sporočila: 92

17. jul 2012 10:09

Nina24, ravno to sem zadnič zasledila v eni knjigi o tortah, najlepša hvala! mogoče se bom lotila celo tega :D ker tičine me je tudi malo strah uporabiti, ker še nikoli nisem delala z njo...

Kamela

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

17. jul 2012 12:03

No, pri čokoladnih ploščicah se ti ni treba bati, da bi se zaradi stika s kremo (vlago) stopile, poleg tega pa prispevajo tudi k trdnosti (stabilnosti) torte, sploh če jih še povežeš z okrasnim trakom (se jih večkrat poslužim, če je potrebno torto prevažati......nekaj primerkov si lahko pogledaš v mojem albumu na kulinariki). Da ne omenjam, da so veliko bolj užitne od tičine.

Ninja24

Kamela  

član od: 16.7.2012

sporočila: 92

17. jul 2012 13:27

Wauu super tortice Nainja24, kaj te okraske imaš iz tičine? ker sem nekje barla, da se tičina v stiku z smetano začne topiti "/ in me je strah, ker jaz bi potem na tisto zogrnjo torto položila polno rožic iz tičine...

 

super res,čestitam za vse dobrote iz fotografij!

Kamela

Ninja24  

član od: 31.3.2007

sporočila: 2692

17. jul 2012 21:55

Hvala , figurice delam večinoma iz marcipana, če rabim belo maso pa iz marshmellow fondanta (masa iz tistih penastih bonbonov, recept je v bazi).Naredim jih kak dan prej, da se na zraku malo posušijo.Do sedaj ni bilo nekega hudega topljenja, čeprav jih dam direktno na smetano (je pa res, da torto en večer prej že premažem s smetano, da se malo vpije v biskvit).

Ninja24

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti