Ostanki hrane v novi preobleki

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

24. mar 2013 15:49

Reciklirana polenta: Na oljčnem olju podušiš na drobno narezan por )jaz dam res veliiiko pora, ker ga obožujem) in na čisto mičkene kockice narezan korenček. Popraš in soliš. Zaliješ s čisto malo vrele vode. Ko se lepo zmehča in izpari tekočnina, streseš v ponev nadrobljeno polento. Vse skupaj malo pomešaš in popražiš, strešeš v pomaščen pekač. Preliješ z mešanico jajčka in kisle smetane in zapečeš v pečici. Okusna priloga k svinjskim zrezkom v gorčično čebulni omaki!



Noa

Sporočilo je spremenil(a) Noa dne 24. 2013 15:49

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

25. mar 2013 11:53

Dva ali tri dni star kruh pred postrežbo popečemo/pogrejemo v pečici za 10 minut na 100 do 150 st. C. Če je kruh stal na zraku in se je posušil, potem se ga pred pečenjem še malo navlaži – pošprica z vodo, a ne preveč, samo toliko, da se malo navlaži.

rdkapica

Mamka Bršljanka  

član od: 24.5.2012

sporočila: 255

25. mar 2013 12:07

moram pobrati kakšno idejo za star kruh, ker zgodi se mi, da mi enostavno splesni, ker ga ne rabimo redno. kdaj toliko,da ga prehitro zmanjka, včasih pa splesni, ker se nihče ne spomni nanj.

Mamka Bršljanka

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

25. mar 2013 12:20

Viva Meier je napisal/a:

Pa če kdaj za pol dneva zmanjka kruha, ko se stari porabi, tudi ne bo nihče umrl od lakote. Ni treba vedno zafilavati hladilnika, da ne bi kdo slučajno 2 uri počakal brez hrane.



Viva Meier

 

S tem se pa ne bi mogla bolj strinjat! Pri nas so vedno neki problemi okoli kruha-ga je preveč, premalo, je prestar... Jaz sem se zdaj vsaj malenkost distancirala od tega, ker ga ne jem več.

Ponavadi sem iz starega kruha naredila kruhove cmoke (če ga je bilo dovolj seveda). Zdaj recimo malo bolj gledajo na to, da ga ne ostaja, če se vidi, da bo ostal, ga zamrznemo.

JJ

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

15. jul 2018 16:18

Sem kar v tej temi našla idejo kako porabiti včerajšnjo rižoto z grahom z malo kurkume. Hvala.

BABI 2+2

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti