Ostanki hrane v novi preobleki

JanisJoplin  

član od: 20.1.2011

sporočila: 1953

21. mar 2013 8:11

Pri nas je ne ostane veliko, ampak po mojem je stvar v tem, da je ni težko porabit, zato je toliko receptov

 Če jo je dovolj, jo naredim v solati (koščki mesa, čebula, lahko tudi jajce ali fižol, sol kis in olje), ampak kot že rečeno, pri nas niti ne ostaja. Če pa ostane malenkost, je pa psička toliko bolj vesela.

JJ

mojezlato  

član od: 10.12.2012

sporočila: 1039

21. mar 2013 21:49

Če nama ostane kakšen košček mesa, ga ponavadi pojeva kar za večerjo. Pri malo večji količini, pa ponavadi zakamufliram v kanelone, da se moj ne pritožuje ker mora ostanke jesti.

Skoraj vedno skuham več juhe, da mi osnova ostane za naslednji dan in potem samo zasipam.

Druge hrane mi (zaenkrat) ne ostane kaj dosti, ker znam kar dobro precenit količine. Drugače pa se pač potrudima in pomaževa do konca. Če pa res ne gre in ostane kakšna malenkost, pa čaka kar nekaj sosedovih mačkov, da se mastijo 

mojezlato http://kosilazavsakdan.blogspot.com/

katrin11  

član od: 3.1.2010

sporočila: 2342

22. mar 2013 20:57

Pri nas ne ostane kaj dosti od kosila, poskušam pa si delo olajšati tako, da kuham za dva dneva skupaj take jedi, ki to dovolijo. Na primer goveja juha, golaž in podobno. Drugi dan mi ostane čas za kaj drugega.

Pa hladilnik imam namenoma majhen, velikost pralnega stroja. Tako ne more ostati pozabljena hrana nekje v mrtvem kotu hladilnika. Zraven pa imam zamrzovalno skrinjo in omaro. Če kaj ostane,kar se ne bo ta dan porabilo, hitro ohladim in v skrinjo. Zamrznjene porcije kasneje sortiram po predalih v omari. Tako vedno vem, kakšni  ostanki, ali polizdelki so na zalogi in jih kombiniram s sveže kuhano hrano.

Recepte poiščem kar tule na "kulinariki", vtipkam sestavine in poiščem med prikazanimi primeren recept.

Katrca11

inya  

član od: 30.9.2004

sporočila: 18

22. mar 2013 22:31

Pri nas skoraj nikoli hrana ne ostane, oz ostanke od npr kosila poje kdo za malico ali večerjo.

Edini velik problem je kruh. Ta nam pogosto ostane ;( ker jemo korenino, ki se hitro posuši.

Obožujemo sicer kruhove cmoke (in kruhove rolade...) vendar je tega toliko, da enostavno ne gre skozi. Časovno so namreč zelo zamudni tile cmoki. Vsaj po receptu, ki ga jaz uporabljam.

Nisem še našla alternative, sem sicer nekaj poskušala - mislim, da so bile neke kruhove kocke v paradižnikovi solati, ampak nisem bila navdušena

inya

ursiii  

član od: 19.1.2011

sporočila: 543

22. mar 2013 23:29

inya je napisal/a:

Pri nas skoraj nikoli hrana ne ostane, oz ostanke od npr kosila poje kdo za malico ali večerjo.

Edini velik problem je kruh. Ta nam pogosto ostane ;( ker jemo korenino, ki se hitro posuši.

Obožujemo sicer kruhove cmoke (in kruhove rolade...) vendar je tega toliko, da enostavno ne gre skozi. Časovno so namreč zelo zamudni tile cmoki. Vsaj po receptu, ki ga jaz uporabljam.

Nisem še našla alternative, sem sicer nekaj poskušala - mislim, da so bile neke kruhove kocke v paradižnikovi solati, ampak nisem bila navdušena



inya

Kaj pa šnite inya?

http://www.kulinarika.net/recepti/1816/sladice/snite/

ursiii

pirnica  

član od: 21.3.2011

sporočila: 689

23. mar 2013 6:38

Inya, kaj pa, če bi kar kruh, narezan na rezine, ali pa v kosu, zamrznila. Zvečer, ko vidiš, koliko ga je ostalo, v zmrzovalnik z njim, potem ga pa kdaj ne kupiti, iz zmrzovalnika odtaliti, ker bo kot svež. Sploh, če nikomur ne poveš, da je odtaljen.

Je pa tudi hiter način za pripravo nečesa "kao" cmoki. Kruh nadrobiš, ga poliješ z malo mleka ali vode, dodaš malo umešana jajca, po želji peteršilj ali kakšno drugo zelišče/začimbo, in vse to spečeš ko šmorn. Tekočine in jajc ne sme biti toliko, da se povsem namoči, ker bo potem nastal "en poc". To lahko ješ samo poleg zelenjave ali solate, lahko pa tudi kot prilogo k mesu ali omaki.

pirnica

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

23. mar 2013 13:59

iz starega kruha lahko naredis kruhove kocke - krutone (recept v bazi) za juho, ali zobanje kar tako, zmeljes v drobtine - naredis drobtinove cmocke - zakuha za v juho (recept je v bazi), lahko ga poparis in zabelis (podobno kot mlince) ali pa pogledas recepte sosedov pod imenom popara - z mlekom in sirom, naredis lahko kruhove snite (recept v bazi), kruhov narastek (tudi v bazi), kruhovo juho (v bazi), kruhov pecenjak, naredis lahko tudi prato (v bazi), pa verjetno se kaj.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

23. mar 2013 16:56

Star kruh z lahkoto predelaš v "svežega" tako, da ga narežeš na rezine in na hitro popečeš na vroči plošči (elektično ploščo prekriješ z alu folijo, vklopiš na maksimum in položiš nanjo kruh, minutko na vsaki strani, pa je dovolj).

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

23. mar 2013 17:44

inya je napisal/a:

Pri nas skoraj nikoli hrana ne ostane, .

Edini velik problem je kruh. Ta nam pogosto ostane ;( ker jemo korenino, ki se hitro posuši.

 



inya

Por Dios.

Kos starega kruha lepo odrežeš., daš gpr kak sir (vseeno kakšen, tisto, kar je pač na zalogi), malo pesto omake in v pečico in se sir lepo topi, kruh se pa preoji s pestom. Če je stvar zelo suha, se predhodno še namaže z maslom. In je to super obrok za kadarko.

Vendelina jr.

Viva Meier  

član od: 20.12.2009

sporočila: 673

23. mar 2013 20:06

Pa če kdaj za pol dneva zmanjka kruha, ko se stari porabi, tudi ne bo nihče umrl od lakote. Ni treba vedno zafilavati hladilnika, da ne bi kdo slučajno 2 uri počakal brez hrane.

Viva Meier

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti