Kampiranje

Njami Mljask  

član od: 29.5.2011

sporočila: 5

tema odprta - 13. jul 2012 13:35 | ogledi: 13.602 | odgovori: 13

Tako kot vrsto let se tudi letos z družino odpravljamo kampirat. Uživamo v majhnih, mirnih kampih, čim bolj preprostih. Važno nam je, da je veliko narave, brez nepotrebnih bazenov, igral... Ima kdo kakšne dobre izkušnje predvsem z južno Dalmacijo?

Njami Mljask

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

13. jul 2012 13:53

Priporočam kamp Labadusa, otok Čiovo, majhen, čisto ob morju, receptorji prijazni.

Moja hči je bila tudi na Pašmanu v malem privat kampu zelo zadovoljna, žal ne vem točno kje,

če te zanima jo bom vprašala, se ravno vrača iz Cresa Kovačine, ta pa je že bolj moderen.

syu

Njami Mljask  

član od: 29.5.2011

sporočila: 5

13. jul 2012 18:44

Hvala za vse informacije : )

 

Njami Mljask

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

13. jul 2012 18:59

Kamp Vučine - Žuljana, Pelješac (gospod Mirko Jeić). Kamp Skriveni - Skrivena luka - Lastovo. Poguglaj, boš videla, če ti ustreza :)

Mojca

syu  

član od: 10.9.2009

sporočila: 482

13. jul 2012 19:07

Njami Mljask tudi ti nam lahko svoje nepozabne lokacije zaupaš, marsikdo bo vesel.

syu

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

13. jul 2012 19:36

Syu, pravkar se vračam s Pašmana, prepričana sem, da je tvoja hči kampirala v kampu  v mestecu Kraj. Če pa ni, pa jaz sama priporočam ta mali kamp. Jaz sem bila v apartmaju, moja princeska pa v šotoru. Bilo je nepozabno za obe. Kot že večkrat! Ah!

 

 

 

naor

Njami Mljask  

član od: 29.5.2011

sporočila: 5

15. jul 2012 12:11

Mi smo bili na HVaru. Tam so res super kampi. Pred dvema letoma smo bili v kampu Mlaska (Sučuraj). Kamp je majhen, z veliko sence, urejenimi sanitarijami in majhno trgovinico, pa prijaznimi lastniki. Kamp je zelo primeren za otroke. Edina pomankljivost je bila, da je zelo slaba cesta do ostalih mest na Hvaru.

Lani pa smo bili v kampu Zavala. Kamp je suuuper, idilična narava, mogoče malo manj primerno za čisto majhne otroke, ker je malo bolj skalnato (čeprav je plaža z majhnimi kamenčki). Veliko je za pešečit, kolesarit...

 

Oba kampa zelo priporočam, še zelo poceni sta. Je pa priporočljiva rezervacija.

 

Upam, da vam kaj pomaga : )

Njami Mljask

Njami Mljask  

član od: 29.5.2011

sporočila: 5

15. jul 2012 12:36

Zelo zanimiv mi je kamp Vučina. MamaF te lahko prosim za več informacij. Ali ima priveze za čolne in senco. Pa zanima me še kako je glede sanitarij.

Hvala.

Njami Mljask

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

15. jul 2012 19:45

Na YT sem našla tole zbirko prizorčkov, ki jih je tja očitno naložil nek češki obiskovalec Žuljane:
http://www.youtube.com/watch?v=I0bfwRHGSMY

Kamp Vučine ima en pomol, kamor se da privezati čoln - po dogovoru z lastnikom (pokliči po telefonu, so zelo prijazni, boš vse izvedela :). MI smo imeli gumenjak s sabo - privezan tam. Sanitarije so v dveh stavbah, na vsakem koncu kampa. Kamp je majhen (cca za 200 ljudi) in zelo senčen. Prevladujejo borovci, parcele so v glavnem v "terasah", ker je kamp na terenu, ki se spušča proti morju. Do morja ni nikjer več kot 50 m, bi rekla. V kampu razen dveh stavb, kjer so apartmaji, ki jih tudi oddajajo (v eni od hiš živijo tudi lastniki, v pritličju pa so skupne sanitarije) ni ničesar drugega. Mir in tišina, borovci, ogromna rožičeva drevesa, škržati, pa kopenske želve se sprehajajo naokoli, ponoči pa iz bližnjih gozdov slišiš zavijati šakale.

Sanitarije so dnevno večkrat čiščene, sama nisem nikoli imela pripomb. Je pa vse odvisno od splošne kulture nas, kampistov, seveda. Lastnik ima pri stavbi, kjer je recepcija tudi nekaj miz in po dogovoru se lahko naročiš na ribjo večerjo - pripravljajo tisti dan ulovljene ribe. Trgovino in tri gostilne pa imaš par 100 m stran, čez "hribček" v sami vasi. Kulinarična ponuba v gostilnah ni nek preežek, cene pa so (vsaj 3 leta nazaj še bile) zelo zelo solidne in njihove "dagnje na buzaru" so božanske. Opozarjam tudi na stojnice s neverjetno okusnim domačim sadjem in seveda na odličen izbor peljeških vin!

http://www.ston.hr/kamp-vucine.html

Do tega kampa prideš tako, da se pelješ skozi vas Žuljana naravnost in nato še malo naprej v klanec, čez rt, ki deli žuljanjski zaliv od zaliva Vučine.
http://www.crobeaches.com/hr/plaza-vucine-peljesac/

Zdaj, ko se malo poguglala, vidim, da sta po novem tam dva kampa - Vučine 1 in Vučine 2 (informacije pa so zelo skope). Očitno so se v času, odkar sem bila zadnjič tja malo razširili še na sosednjo parcelo :)

 

Sicer pa je ves Pelješac prelep, super za izlete in uživanje v prekrasni pokrajini.

Mojca

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

15. jul 2012 20:31

Meni je tudi Pelješac čisto poseben.. Samo poznam bolj viganjski konec, ki je bolj vetroven, priljubljen kraj za surfanje (ko je veter pa se ni najbolj priporočljivo kopati, da nisi dekapitiran s kakšnim smernikom od deske..)

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtTrixi
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti