Ideje za torto

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

10. jul 2012 15:43

elaphus je napisal/a:

Še eno vprašanje - ker sem še iz sredine prejšnjega stoletja - v čem je šestnajsti rojstni dan tako poseben? Samo zato, ker je eden izmed TV programov predvajal resničnostni show ali kako bi se temu reklo "Sweet sixteen"?????

lp



cervus

 

Elči, to je v bistvu samo "coming of age" (prehod iz deklištva v odrastlost) za dekleta v USA in Canadi.

Se pa res vsaka budalaština prenese od tukaj tja. Just MHO. Sorry.

Vanja

Mygrace

sporočila: 6506

10. jul 2012 16:01

Elaphus, ko imaš enkrat 16 let, postaneš starejši mladoletnik.

Je že dolgo tako.

Pred tem si mlajši mladoletnik (od 14 - 16).

Po 18. letu in do 21. si pa spet mlajši...le da tokrat polnoletnik..

 

No, morda se je v zadnjem času kaj spremenilo.....

Mygrace

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. jul 2012 16:18

Al sem jaz en zahojen člouk...... Pri nas smo z malce več pozornosti obeleževali le osemnajsti roj. dan (polnoletnost), pri enaindvajsetem smo slavljencu navrgli, da zdaj pa naj se le pazi, ker gre lahk v arest po celem svetu, hja, Abrahami pa zdele prihajajo, no... Šele zdaj vidim, koliko sta bila (mrbit sta pa še) moja otroka prikrajšana.....

lp

cervus

Mygrace

sporočila: 6506

10. jul 2012 16:30

No, saj v resnici sladka šestnajsta niso tako sladka..postaneš kar lepo odgovoren za svoja dejanja na marsikaterem področju....

"Pravljična števila" so itak 7, 14, 16, 18, 21...pred tem tudi 4...pa potem.. No ja, saj ni nič hudega, če pri vas niste posebej praznovali svitsikstinov., Elaphus. Eni tudi 50letnice zaprmej ne... ali pa sploh nobenega rojstnega dneva ne....

 

Pri meni, ki sem tudi še iz prejšnjega tisočletja, smo zelo obrajtali godove ali imendane, kot so nekateri temu rekli. Predvsem tisti god, ko sem napolnila sweet sixteen, je bil še posebej pomemben

Mygrace

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. jul 2012 16:47

Hja, lahko tebi, ko imaš krščansko ime - moje bolj na pravoslavno stran vleče in v tistih časih sploh vedeli nismo, al je bla kje kaka svetnica s tem imenom in ali sploh imam god . (pri mojem krstu je župnik manjkal in ni mogel tako zatrmoglaviti kot pri Branki Jurci ).

No, torta lahk prikazuje tudi stran iz koledarja z rojstnim dnevom - ampak dvomim, da je taka ideja za šestnajstletnico navdušujoča.

lp

cervus

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

10. jul 2012 18:09

V anglosaksonski kulturi je šestnajst let tista prelomnica, ko mladostnik postaja podoben odraslemu človeku. V latino kulturi je ta prelomnica pri petnajstih. Skratka, gre za neke vrste družbeno iniciacijo v odrasli svet. Pri nas se ta inicacija dogaja pri osemnajstih. Druga inicacija v odraslost je maturantski ples, debitantski ples, prom....

Te iniciacije, pa kakor se nam zdijo od daleč malo butaste, imajo svoj antropološki smisel. S temi obredi se človek vključuje v družbo in se začne z njo identificirati, postaja njegova izbira. Ker, ko si otrok, ne moreš izbirati okolja, v katerem rasteš. Ko pa prihajajo leta, te pa ti obredi nekako vsadijo in vkoreninijo v družbo.

Vendelina jr.

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. jul 2012 17:18

Karkoli pač, zebra ali roza, čez nekaj let bo tako ali tako  (večina od nas je in verjetnost, da bo tale mladenka izjema, ni posebej velika) zgrožena nad svojimi estetskimi preferencami pri šestnajstih.

Vendelina jr.

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

11. jul 2012 17:51

Geez, meni je pa zebra še vedno všeč.. :s očitno sem zaostala nekje pri 16ih :S

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. jul 2012 20:22

Šestnjast je težka, ker je dekle preveliko za roza in premlado za zebro. In potem se revice tako trudijo, da bi bile videti starejše, da se vidi predvsem  presežek truda, slabo populjene obrvi in hecen mejkap.

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti