Marelični gosti sok

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

3. avg 2013 22:37

Še moj prispevek:

Marelice (lahko so tudi breskve) izkoščičim in pasiram s pasirko, sadno kašo pa še zmeljem s paličnjakom. Na 1 L sadne kaše dodam od 1 do 1,5 L vode in cca 0,5 kg sladkorja (odvisno od sladkosti in sočnosti marelic). Dodam tudi nekaj citronke, da sadje ohrani svojo barvo in ne oksidira. Segrejem do pred vrenja (cca 75-80 stopinj C). Polnim v pogrete steklenice s pokrovčki na navoj.

Večinoma se zdi pivcem sok celo premočan in pregost, zato ga ob serviranju še redčimo z vodo.

 

Uživajte.

Pegasti

polona kuha  

član od: 2.3.2013

sporočila: 10

7. avg 2013 17:26

Imam zelo dober recept. 2 kg sadja(marelic ) kuhamo v 2.5 litrih vode.1  kg korenja kuhamo v 1 itru vode. Kuhano sadje in korenček zmiksamo v multipraktiku , damo v velik lonec, dodamo 1 kg sladkorja. 5 litrov vode in eno citronko. Vse skupaj kuhamo do vrenja , nalijemo v steklenice in dobro zapremo. Zolo dobro!!!!!

polona kuha

BABI 2+2  

član od: 8.11.2009

sporočila: 379

11. avg 2013 21:49

Evo, po temle receptu od polone kuha jaz že vrsto let delam gosti sok in je več kot odličen. Le da jaz 1 kg korenja dam na vsaj 3 kg sadja - enkrat breskve, drugič hruške, do marelic pa žal še nikoli nisem prišla. Zanimivo je, da se korenčka ne okusi, da pa soku tako fino gladko teksturo.

Povečini namesto citronke dam stisnjeni sok limon, včasih še začinim z vanilijevim sladkorjem.

BABI 2+2

Sporočilo je spremenil(a) BABI 2+2 dne 11. 2013 21:51

moniq  

član od: 21.1.2008

sporočila: 32

13. avg 2013 10:10

Mene pa zanima, ali breskve/marelice za sok olupite ali ne.

Če ne, ali se olupki (kosmat okus) v soku okusijo?

moniq

sančy  

član od: 15.7.2008

sporočila: 84

16. avg 2013 11:48

moniq

Breskve marelice, se za sok ne lupijo, vsaj jaz jih ne se potem vse lepo spasira. Jaz miksam v blenderju ter je sok popolnoma tekoč. Pred tremi dnevi sem kuhala sok iz breskev, jabolk in korenčka. ČUdovit gosti sok.

sančy

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti