Marelični gosti sok

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

9. jul 2012 10:14

Če boš še naprej tako zoprna, te niti na uradno obiranje nihče ne bo povabil.

Vendelina jr.

Mygrace

sporočila: 6506

9. jul 2012 10:20

Ti si se itak sama ponudila, a ne?

Mygrace

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

9. jul 2012 11:40

Vendelina jr. je napisal/a:

Daj mi koordinate, bom vsak teden pobirala kiwi. To takisto obožujem



Vendelina jr.

Velja, se vidiva oktobra. Mislim, da boš glede na svojo višino eno uspešnejših obiralk.

nola

Mygrace

sporočila: 6506

9. jul 2012 13:46

Uh, Vendelinca, tebe je pa res za ponucat. Te povabim tudi jaz na naša jabčka, meni se pri mojih letih že malce vrti in ne upam več na lojtro....

 

Pa itak sem mislila, da si malček bolj pismena. Sem se zmotila pač.

Ker Sandrak ni napisala, da bo delala nekaj, kar nihče ne mara. Rada bi iz marelic naredila sok, ki bo šel v promet.

Tvoj komentar je spet popolnoma mimo. Govoriš na pamet in odgovarjaš brez poznavanje vsebine zastavljenega vprašanja. Toliko, da se "ven mečeš", kot pravite vi, tamladi..

Ni čudno, da gre ob taki demagogiji počasi vse cugrunt.....

Mislim, da ti  bo obiranje kivija res še najbolj koristilo. Pa ne samo tebi.

 

                                                         

 

 



Mygrace

Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 09. 2012 14:28

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

9. jul 2012 18:02

Prilepila sem recept za hruškov sok, ki ga lahko porabiš tudi za pripravo mareličnega.

http://www.kulinarika.net/recepti/10377/ozimnica/hrusko

Jaz v zadnjem času delam brez citronke, samo z limoninim in pomčarančnim sokom (3 vsakega, čez noč namočeno v slani vodi).Bolj nežen sok pride.

Lani sem tudi jaz dobila večjo količino marelic, kot smo jih lahko porabili in sem naredila pire (razkočiščene marelice sem zmlela z mesoreznico), napolnila vrečke in zamrznila.Vsestransko uporabna zadeva.

Naša mlada generacija je zelo neposredna.Imajo prav, ne delaj nič, kar ni dovolj cenjeno.Manj je več...

Saj je na kulinariki Forum: mali oglasi.Bomo pa začeli ponujati viške pridelkov:

po simbolični ceni prodam marelice.Pridete si jih sami nabrat, prinesete s sabo posodo.sandak.

po simbolični ceni prodam kivi.Pridete si jih sami nabrat, prinesete s sabo posodo.nola...

...vsak seveda pospravi za sabo!

 

 

 

jovita

sandrak  

član od: 10.10.2002

sporočila: 302

9. jul 2012 18:35

Mygrace je napisal/a:

Uh, Vendelinca, tebe je pa res za ponucat. Te povabim tudi jaz na naša jabčka, meni se pri mojih letih že malce vrti in ne upam več na lojtro....

 

Pa itak sem mislila, da si malček bolj pismena. Sem se zmotila pač.

Ker Sandrak ni napisala, da bo delala nekaj, kar nihče ne mara. Rada bi iz marelic naredila sok, ki bo šel v promet.

Tvoj komentar je spet popolnoma mimo. Govoriš na pamet in odgovarjaš brez poznavanje vsebine zastavljenega vprašanja. Toliko, da se "ven mečeš", kot pravite vi, tamladi..

Ni čudno, da gre ob taki demagogiji počasi vse cugrunt.....

Mislim, da ti  bo obiranje kivija res še najbolj koristilo. Pa ne samo tebi.

 

                                                         

 

 



Mygrace



Sporočilo je spremenil(a) Mygrace dne 09. 2012 14:28

 

Mygrace, hvala ker si odgovorila namesto mene. Vandelina, verjetno ti je malček dolgčas. Al pa ne in si pač taka. Vsekakor če ne daš recepta prav ampak v vsakem primeru odvečnega pikrega komentarja ne potrebujem. In sploh, a res moraš skoz skakat v luft in biti "pametna"? Objava je bila "A IMA KDO RECEPT" in ne nasvet!

 

Ostalim, hvala za recepte. Vse bom uporabila, ker je fino več stvari sprobat za naslednje leto. 

Mygrace, po kivije pa bi tudi mi prišli, ker obožujemo vse domače. 

tamalaursa  

član od: 29.3.2006

sporočila: 795

9. jul 2012 20:31

Nola jaz se tudi ponudim, da pridem rabutat :). Brez problema :).

jovita  

član od: 8.7.2007

sporočila: 394

9. jul 2012 21:54

Nola, jaz tudi, samo sporoči kdaj. Platojčke prinesem in pospravim za sabo

jovita

Lijana  

član od: 6.12.2002

sporočila: 1603

9. jul 2012 22:08

Sama sem sok delala malo drugače. Izkoščičene marelice sem dala kar v emov sokovnik, za toliko časa, da so se zmehčale. Tekočino, ki se je spodaj nabrala, sem zlila h kaši in vse skupaj zmiksala, dodala na en liter še pol litra vode, drugače je pregosto. Vse sem še enkrat zavrela in polnila v steklenice. Vedno uporabljam gumijaste zamaške. Čez čas se gosti del uleže na dno, zgoraj pa se nabere tekočina. Pred uporabo se pretrese.

Za dodani sladkor se ne spomnim, koliko sem ga dodala, odvisno od marelic. Sladkala sem jih že pred parjenjem.

Če ne bi imela tega sočilnika, bi uporabila kar navadno posodo in dala noter vložek za kuhanje na pari. Sicer bi sok z marelic tekel v vrelo vodo, katero bi uporabila kot tekočino za redčenje. Bi bilo pri večji količini marelic bolj zamudno.

Meni je ta način všeč, ker se marelice zelo lepo zmeljejo.

 

Lijana

LUMPIJALKA  

član od: 14.6.2011

sporočila: 16

1. avg 2013 10:52

Tinci_A je napisal/a:

Ravno te dni delala:

2,5 kg izkoščičenih marelic

1,5 l vode

To skupaj skupaj skuhaš in naj vre 10 minut. Potrm zmiksaš (jaz sem kar s paličnim mešalnikom).

 

V drugem loncu zavreš

7 l vode

1,5 kg sladkorja (jaz sem samo 75 dag, ker so bile zelo sladke marelice)

4 dag citronke (za moj okus preveč, naslednjč bom dala 3 dag ali še malo manj).

 

Ko sladka voda zavre, vanjo vliješ marelično kašo. Med vrenjem vlivaš v tople flaše, ki jih takoj zapreš. Počasi pokrito hladiš dan ali dva.

 

Sok je osvežilen, ni presladek. Kot sem že omenila, je bilo samo citronke za moj okus preveč.



Tinci_A

LUMPIJALKA

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti