Biskvitno testo

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

7. jul 2012 12:41

Jaz sem biskvite delala že na vse zgoraj napisane načine, pa so vedno ratali. Trenutno delam brez pecilnega in na način, ki ga je napisala Elaphus (mislim): beljake stepem v sneg, dodam sladkor, olje/vodo (če recept zahteva), na koncu moko, kakav (spet, če je v receptu) in morebitne druge zadeve (orehe, lešnike ipd).

Aja, moko vmešam na najnižji hitrosti el. mešalnika, včasih tudi na dvojki, pa ni bilo nikoli težav.

Atina

Sporočilo je spremenil(a) Atina dne 07. 2012 12:42

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

7. jul 2012 14:40

delam tako kot Atina, nacin je odvisen predvsem od kolicine jajc, za biskvit iz 1-2 jajc stepem najprej sneg, drugace pa je odvisno od razpolozenja - pri celih jajcih je res potrebno dolgotrajno zacetno stepanje, da je masa zelo penasta , ce pa jajca locis, pa beljakov ne smes prevec stepst - sneg se mora se svetit in biti gladek, lepo oblikuje vrsicke.

 

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. jul 2012 9:34

Da ne bi koga, ki je bolj na začetku, preveč prestrašili s tem "dolgotrajnim"..... Če imaš dober ročni mešalnik (moj je tisti mali Gorenjev, na grbi ima že krepko čez 20 let), potem je stvar od takrat, ko ubiješ prvo jajce, pa do takrat, ko jo porineš v pečico, narejena v dobrih 5 minutah. Če delaš na roke, potem pa roka res občuti vse dimenzije pojma "dolgotrajen" (ne brez razloga se stari recepti za torte začenjajo s "...stepaj pol ure 24 rumenjakov s pol kile sladkorja.....").

V vsakem primeru: poksusiti je treba in najti zase najboljši način - po vsem mapisanem očitno delujejo vsi. 

Sonja

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

8. jul 2012 12:14

, kaj za enega hudiča od mašine pa imaš, limnol?

No, 5 minut s celimi jajci mi ni dovolj, sem probala, s 15 minutami je uspeh zagotovljen, pa še zastonj trening bicepsov je bil to pred MUM-om

lp

mzm

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

8. jul 2012 13:25

Mogoče takega ? 

lp

cervus

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

8. jul 2012 13:37

elaphus je napisal/a:

Mogoče takega ? 

lp
cervus

 

Ojoj,

lp

mzm

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

8. jul 2012 14:15

No, na istem linku, prva stran, zadnji odstavek mamamie (čeprav se nimam za dobro pekarico, ampak biskviti so kar OK) in cel zapis Vendeline. Ko veš, kako mora masa zgledati, preden gre v peč, potem so vse čire čare odveč, mikser je pa lahko tudi malo manjši od elaphusinega, važno je, da se dovolj hitro obrača 

Sonja

sharonstone  

član od: 14.12.2009

sporočila: 36

8. jul 2012 15:43

Meni najbolje uspe biskvit za rulado po receptu, ki je bil napisan, mislim da, na vrečici od vanili sladkorja. Ko se rumenjaki stepajo s sladkorjem, dodaš nekaj žlic vode in stepaš nad soparo, da pena postane stabilna, potem se postopoma dodajo moka in sneg(brez pecilnega praška).Biskvit je fino penast in enakomerno narasel.

sharonstone

sharonstone  

član od: 14.12.2009

sporočila: 36

8. jul 2012 15:50

Pa še nekaj o mikserjih. Še vedno pogrešam stari Gorenjev mikser, ki je kljub manjši moči-130 wattov ali nekaj takega- bolje mešal , tudi kvašena testa brez da bi ga zavrlo, pa še nič ni škropil naokoli, ne vem, ali je to odvisno od oblike metlic ali kaj.

sharonstone

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti