Mazilo

tincii  

član od: 5.7.2012

sporočila: 3

tema odprta - 5. jul 2012 19:17 | ogledi: 6.948 | odgovori: 6

Pozdravljeni!

Delala bom ognjičevo mazilo, zato rabim prazne epruvetke na navoj.

Ali mogoče kdo ve kje bi jih lahko kupila??

Lp Martina

 

tincii

GOGICA  

član od: 26.12.2009

sporočila: 120

5. jul 2012 20:17

Hojla tincii.

Jaz sem jih kupila v Sanolaborju in sicer imajo različne velikosti, so pa bele in plastične okrogle, povem ti da ravno prav za ognjičevo mast. Tudi sama jo izdelujem , tak da kar poglej v Sanolabor lekarno, res pa je, da sem se v začetku znašla z praznimi posodicami od kreme za obraz, recimo nivea q10 ali pa garnier alikakršna koli druga, pa imaš pri roki za polnjenje.

Včasih pa res ni vredno vsega zavrčti, ker je še zelo dobro uporabno.

Upam, da sem ti kaj pomagala, pa lep vroči poletni pozdrav

GOGICA

tincii  

član od: 5.7.2012

sporočila: 3

5. jul 2012 22:18

pozdravljeni!

se bom jutri oglasila v tej trgovini, ker jih že nujno rabim :)) ; zelo ste mi pomagali saj sem klicarila okrog po trgovinah in jih nikjer niso imeli.

najlepša hvala za odgovor

lp martina

adalbert  

član od: 2.2.2008

sporočila: 285

5. jul 2012 22:34

Lepo bi prosila za preprost preverjen recept. Imam veliko ognjiča, bi rada sama naredila kremo.

 

adalbert

čebulica  

član od: 5.4.2008

sporočila: 10

5. jul 2012 22:42

zdravo tincii!

 tudi jaz bi rada naredila ognjičevo mazilo in če mi lahko posreduješ poastopek.

hvala ,  lp čebulica

čebulica

tincii  

član od: 5.7.2012

sporočila: 3

5. jul 2012 23:01

Pozdravljeni!

Ognjičevo mazilo bom letos prvič delala, zato nimam nobenega preverjenega recepta, zasledila sem pa ta recept na internetu. Izmed vseh, ki sem jih prebrala se mi zdi ta najbolj preprost :).

OGNJIČEVA KREMA:

Sestavine: 2 pesti oranžnih ognjičevih cvetov, 1/2 kg loja, najbolje govejega (če nimate loja, je ok tudi svinjska čista mast)

Loj scvri, odstrani ocvirke. Ne smeš scvreti preveč, da ne dobi vonja. Uporabi večjo posodo.

Počasi, po ščepcih dodajaj v vroč, vendar ne vrel loj, na tanko sesekljane ognjičeve cvetove.

Pusti stati najmanj 24 ur.

Segrej, precedi čez vsaj dvojno prepognjeno gazo in nalij manjše količine v posodice (od krem, npr.).

Ohladi in shrani v zmrzovalniku.

Kremo, ki je v uporabi, pa obvezno hrani v hladilniku, sicer se pokvari.

 

Upam da vam bo kaj pomagalo

Lp Martina

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti