Verz, napis

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

5. jul 2012 14:17

OlivaB je napisal/a:

 Bolj kot verzov, bom za 70 let (če jih učakam seveda) vesela 70 svečk. Da jih bom lahko pihala.

 



OlivaB

 

Oliva, potem boš potrebovala tudi en fen (sušilnik za lase), da jih boš upihnila. 70 let danes res ni nobena huda starost, da bi bilo potrebno pisati na torte, kako smo veseli, da si še med nami! Ali pa, tisto od zgoraj o učenju.

 

Mene bo najbolj razveselilo, če mi bo moja srčica kdaj rekla, da je vesela, ker sem njena babi. Še posebej, če bo to kadarkoli tekom leta in bo na moj rojstni dan čisto tiho.

 

Obnašati se letom primerno so "delale" naše babice. Kar spomnite se, kako "stare" so bile. Brrr.

 

 

 

 

Vanja

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

5. jul 2012 15:12

OlivaB.  Ne skrbi. če jih boš lahko upihnila. Če jih boste lahko prižgali do konca in prve ne bodo pogorele.

 

V ta namen imam v škatli s svečami, sveče vprašaj. Poleg sveč, ki gorijo v barvi sveče in sveč, ki jih ni mogoče upihniti.

 

Glede verza pa naslednje. Ko smo prijateljice pripravljale Abrahama, sem naročila torte, da je niso same, meni so jo one izbrale.

 

Torta, s ticino, je imela obešanko s podatki:  ( listek za kupljeno blago), na trakcu. Napis; Namen: nenadomestljiva, Barva: zlata, cena : neprecenljiva, Kvaliteta: žlahtna. Made in Haven.

Je pa res, da so bile precej mlajše,  učinek je bil dober. Besedilo ni bilo moje, uporaba pa je bila moja ideja.

Na drugi torti pa je bil verz Pavčka: Na svetu si....        

Ne komentiram, kaj je primerno, če si to želiš.

F r i n a

manca51  

član od: 5.5.2008

sporočila: 511

6. jul 2012 19:14

Vanja , če si babica svoji vnukinji , se pač - hočeš ali nočeš  sprijazni s tem , da si stara . ( no , le dolgo si že na svetu  in kakšna generacija je med vama .)

Tako , kot smo me nekoč gledale svoje babice in so se nam zdele stare , tako nas danes vidijo naše vnukinje in vnuki . Leta se pač ne dajo izbrisat , vsako pusti svojo sled in prav je tako . Res pa je , da  danes ženske veliko bolj skrbimo za svojo zunanjost , več časa in denarja porabimo zase , kot so si lahko privoščile naše babice .

Meni se pa zdijo smešne tiste babice  , ki hočejo na vsak način ( tudi  s pretiranim  ličenjem in "mladostnim " obnašanjem ) ostati večno mlade .

 

Upam , da zdaj ne bo frčalo perje , ker ni bil moj namen nikogar užalit , le sprejela sem dejstvo , da sem že trikrat babica in se letom primerno tudi obnašam .

babi Manca

manca51

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. jul 2012 19:28

Ko me je pred veliko leti nečak zalotil v kuhinji, kako sama sebi pripravljam torto za rojstni dan, je bil najprej seveda začuden, da ljudje takih kalibrov, kot so mama, ata, babica, teta.... sploh imajo rojstne dneve. Ko si je opomogel od tega šoka, sem pa malo povrtala, kaj misli, kolikor sem stara. Premeril me je od glave do pet in rekel, hja, kaj pa vem, tako enih sto let. 

Toliko o tem, kako otroci dojemajo starost (sicer pa - saj mogoče je kdo od vas poslušal Sobotno ragljo prejšnjo sobot zjutraj, ko so otroci modrovali, ali je dobro ali slabo biti star in kaj je na starosti dobrega....poučno!)

Na torto lahko napišete karkoli - daljše bo, več je možnosti, da se bo spacalo, torej naj bo kratko in prijazno. Pihanje 70 svečk pa babici le raje prihranite, ker se je že zgodilo, da je ob silni vnemi izskočila proteza. Že res, da je tudi to nepozabno, ampak....

Sonja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

6. jul 2012 19:42

No, ob vsej današnji soparnosti in lepljivi vročini pa tale proteza deluje kot klima.....

lp

cervus

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

6. jul 2012 19:52

manca51 je napisal/a:

Vanja , če si babica svoji vnukinji , se pač - hočeš ali nočeš  sprijazni s tem , da si stara . ( no , le dolgo si že na svetu  in kakšna generacija je med vama .)

Tako , kot smo me nekoč gledale svoje babice in so se nam zdele stare , tako nas danes vidijo naše vnukinje in vnuki . Leta se pač ne dajo izbrisat , vsako pusti svojo sled in prav je tako . Res pa je , da  danes ženske veliko bolj skrbimo za svojo zunanjost , več časa in denarja porabimo zase , kot so si lahko privoščile naše babice .

Meni se pa zdijo smešne tiste babice  , ki hočejo na vsak način ( tudi  s pretiranim  ličenjem in "mladostnim " obnašanjem ) ostati večno mlade .

 

Upam , da zdaj ne bo frčalo perje , ker ni bil moj namen nikogar užalit , le sprejela sem dejstvo , da sem že trikrat babica in se letom primerno tudi obnašam .

babi Manca



manca51

 

Manca 51, jao, nobenih težav nimam s svojimi leti. Ne označujem se pa s staro, ne počutim se stara in tudi delujem ne, kot bi imela za sabo pol stoletja. Niti približno ne tekmujem z 20/letnicami v make-upu, postavi ali oblačenju in prisežem, da niti v sanjah ne bi bila še enkrat stara 25 ali 30 let.

Največji komplimet mi je, ko mi ljudje rečejo, kako srčkano hčerko imam.  Pač izledam kot nekoliko starejša mamica, ki se s svojo hčerko vozi po toboganu.   Kaj je narobe s tem?

 

Zdaj mi pa prosim razloži, kako se obnašaš svojim letom primerno. Meni se zdi moje obnašanje čisto mojim letom primerno.

 

Vanja

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

6. jul 2012 20:21

Vanja, mislim, da se vsi obnašamo svojim letom primerno. Eni pač pri tridesetih razmišljajo in ravnajo tako kot drugi pri petdesetih in obratno. Starost je v glavi, tisto v sklepih in žilah je zdravstveno stanje. S tem ni čisto nič narobe. To je nekaj takega kot kaj je "dobro" in kaj je "lepo". Le kdo bi to lahko vedel, kakor za koga.

Sonja

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

7. jul 2012 8:55

EMŠO je podatek za registre, ki jih potrebuje javna uprava.

Drugače je pa tako, da ali je srce mlado ali pa to ni. Sem srečala in poznam maso ljudi, ki imajo staro in neizživieto srce in se jim bolj malo dogaja. Ki so že zelo zgodaj starikavi. Navznoter. Ki se zelo hitro primejo tiste, da "pri mojih letih" se pa to ne spodobi, se pa to je obleče, se pa to ne počne. In seznam tistega, kar se "pri mojih letih ne počne" je ponavadi seznam zabavnih stvari. In se neverjetno velikokrat podkrepljuje z navedbo kakšnega ekstrema (ponavadi oblačilnega), ki se ne sprijazni s svojo starostjo.

In sem srečala maso ljudi z mladim srcem. In ljudje z mladim srcem se ne jočejo zaradi limon, temveč naredijo iz njih limonado. In se veselijo. In vesela sedemdesetletnica se čisto lepo zabava ob pogledu na kakšnega postavnega mladinca (pa čeprav moram pri tem paziti, da ima dobro utrjeno protezo). Pa vesela osemdesetletnica tudi. Pa vesele osemdeseletnice imajo svoje interese in zapolnjen dan. Lahko s partnerjem, lahko z otroki in vnuki, lahko s prijateljico, prijateljem. Hudiča, živimo toliko časa, dokler imamo mlado srce. Ko tega ni več, životarimo. Eni životarijo večino svojega biološkega obstoja.

Edino, kar leta prinesejo, je to, da nekaj pameti bi bilo pa vseeno dobro. Jasno, da smo pri petih letih enačili tridesetletnike in stoletnike. Za nas so bili odrasli in naš svet je bil takrat ločen na svet otrok in svet odraslih in odrasli so v naših očeh lahko počeli mnogo več od tistega, kar smo lahko mi. Ko pa tudi sami nabiramo leta, bi pa vendarle morali vedeti, da nekdo, ki je dvajset, trideset, štirideset let starejši od nas, da ima ta človek v sebi čisto vse emocije in porive in smo si tu čisto podobni. Veselje, sreča, ljubosumje, skrb, žalost, ugotovitev, da se dela nova guba....te stvari nimajo letnice. Ne misliti, da sedemdeset, osemdeset, devetdesetletniki pri takih stvareh odreagirajo kako blazno drugače, kot mi. Kvečjemu temu ne pokažejo, ker imajo na geplu butasto pleme, ki bi jim začelo naštevati kakšne levite o age-apropriate behavior...in so potem starostniki raje tiho.

Sicer sem pa že enkrat tule omenjala zgodobo o gospe, ki so jih pri 91-ih operirali svio mreno in je po operaciji  ugotovila, da imam obupno veliko gub. In se je, svojim bedastim otrokom navkljub (ki so ji naštevali, da "pri teh letih je pa res vseeno") naročila za laserske tretmaje. No, gospa je sedaj stara 97 let. Uživa vsak dan in uživa v vsem, kar počne. Od jutranjega plavanja (živi v Splitu) in hoje na tržnico...pa do večerne papice in kozarčku vinčka. Sicer se največ druži z mlajšimi (pravi, da ti pri teh letih ne ostane veliko vrstnikov in da je to težava in blagor obenem).



Vendelina jr.

Sporočilo je spremenil(a) Vendelina jr. dne 07. 2012 08:56

OlivaB  

član od: 5.7.2011

sporočila: 649

7. jul 2012 11:53

Vanja_v_ZDA je napisal/a:
 

Oliva, potem boš potrebovala tudi en fen (sušilnik za lase), da jih boš upihnila. 70 let danes res ni nobena huda starost, da bi bilo potrebno pisati na torte, kako smo veseli, da si še med nami! Ali pa, tisto od zgoraj o učenju.

Vanja, meni citati na tortah v nobeni obliki nikoli niso šli v glavo. Kakšne kjud ali pa šaljive figurice iz takšne ali drugačne mase ali pa sveže rožice. Svečk mi pa že dolgoooooooooooo ni nihče dal na tortico, zato jih bom vsaj pri doseženi tako lepi starosti vesela. Če bom res že pri tako slabem zdravju, bom pa za pomoč raje porabila prisotne kot pa fen 

Počasi smo se že navadili na 70 letne babice v roza trenirkah in z najstniško bižuterijo. Sicer pa tudi sama ne gledam na to, kakšna oblačila bi morala nosit pri teh letih, tko da bom težko drugim pametovala  In srečala sem že kar nekaj 60-letnikov, ki so zgledali kot 80-letniki in obratno. In že dolgo opažam trend, da 40-letnice zgledajo mnogo bolje od marsikatere 30-letnice. Bravo!

OlivaB

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

MOJ vrtrdkapica
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkjohana
malo za hecNikita
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti