Bučkini polpeti

kanarček  

član od: 29.10.2011

sporočila: 22

tema odprta - 4. jul 2012 13:11 | ogledi: 12.655 | odgovori: 4

Živjo

 

Mene pa zanima kakšne imate izkušnje z zamrzovanjem mase za bučkine polpete? Zelo rada jih pripravljam in jem :). Razmišljala sem, da bi si jih nekaj shranila v zamrzovalnik za zimo, sedaj pa nevem, ali bi samo naribala bučke, jih ocedila in zamrznila, ali bi si kar naredila maso za polpete in dala vse skupaj zamrzniti, potem pa samo v vroče olje?

Ima kdo s tem izkušnje?

 

Hvala

kanarček

MBrando  

član od: 4.8.2011

sporočila: 2308

4. jul 2012 13:36

Naredi maso, zamrzni. Preverjeno! Jih dostikrat delam, ker so ENOSTAVNO DELICIOUS. Jaz delam tudi varianto pola/pola. Meso in bučke ter ravno tako zamrznem. NO PROBLEMO. Ti kar v akcijo!

---Kdor išče cilj, bo ostal prazen, ko ga bo dosegel, kdor pa najde pot, bo cilj vedno nosil s seboj. (Dragi Nejček Z.)---

kanarček  

član od: 29.10.2011

sporočila: 22

4. jul 2012 13:48

OK, super, hvala

Lep dan

 

kanarček

Hauschka  

član od: 9.10.2009

sporočila: 80

4. jul 2012 13:49

Po mojem mnenju se narejena masa ne bi najbolje obnesla - pride bolj vodena, ko je enkrat odmrznjena. Tako kot razmišljaš, lahko daš naribane odcejene bučke zmrznit, po odtajevanju pa jih pustiš še na cedilu, da odteče še preostala voda, dodaš vse sestavine in spečeš polpetke. Lahko pa že pečene tudi zamrzneš in jih potem samo pogreješ. Sama včasih tako naredim, če mi ostanejo že pečeni, za naslednji dan pa že imam pripravljeno jed. Tako polpetke zamrznem, ko pa nimam časa pripraviti nič konkretnega, jih odmrznem in pogrejem v mikrovalovki (vem, da ni najbolj priporočljiva, ampak v restavracijah tudi veselo "poje"), zraven pa solata ali paradižnik na hitro.

Lahko pa poskusiš s kakšno manjšo količino mase (odvzami del mase ko boš delala polpetke), shrani za par dni v skrinjo, potem pa poskusi, kaj se zgodi s pripravljeno zmrznjeno maso.

 

pa dober tek

 

Hauschka

drevo  

član od: 9.7.2012

sporočila: 3

9. jul 2012 18:44

 Palačinke iz bučk so tudi zelo dobre. Lep pozdrav!

drevo

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti