Alma sodnik

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

10. jul 2012 14:21

če mal popraskamo po površini, se razkrije, da imamo Slovenci veliko gospa, tovarišic, dam, kolegic, kameradk, oz. kakorkoli jih že imenujemo, ki so naredile velike stvari na vseh področjih. Pavla Jesih, Mira Marko Debeljak - tudi šport je pomemben - v časih, ko so zijali za žensko, če se je samo pokazala v hlačah.

lp

cervus

mamaF  

član od: 21.1.2008

sporočila: 3340

10. jul 2012 15:50

Iz mojega priljubljenega arhiva povezav do raznih dokumentarni oddaj je zanimiva tudi tale (me je elaphus spomnila, ko je pesebne dane našega športa omenila). Sicer naša sodobnica, gospa Helena Žigon, redna udeleženka maratonov in drugih tekaških prireditev še v 83.letu :)

 

http://tvslo.si/predvajaj/zgodbe-izza-obrazov

Mojca

sonci  

član od: 27.9.2005

sporočila: 442

13. jul 2012 13:31

elaphus je napisal/a:

če mal popraskamo po površini, se razkrije, da imamo Slovenci veliko gospa, tovarišic, dam, kolegic, kameradk, oz. kakorkoli jih že imenujemo, ki so naredile velike stvari na vseh področjih. Pavla Jesih, Mira Marko Debeljak - tudi šport je pomemben - v časih, ko so zijali za žensko, če se je samo pokazala v hlačah.

lp



cervus

Še ena, ki si je upala dosti več, kot nositi hlače ....

http://www.cosmopolitan.si/samo-zate/dr-ljuba-prenner-po

 

sonci

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

14. jul 2012 20:22

Sonci, a si morda gledala pred cca. 6-7 leti predstavo A.Makuca v izvedbi Spunka (Gimnazija Slovenj Gradec) o Ljubi??? Z odlično 4-šolko Ano Javornik v glavni vlogi?  Enostavno brilijantno!!!

marjja

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

17. jul 2012 11:07

Vidite, dragi moji, jaz pa sem v prednosti, ker je moja babica hodila skupaj v šolo s sestro filozofinje Alme Sodnik, tako da sem že slišala zanjo. Mimogrede, njena sestra Anica Zupanc Sodnik (tudi Alma se je kot dekle pisala Zupanc, sestri sta se poročili z bratoma) je bila akademska slikarka in prva ženska članica SAZU (menda je prišla do te časti, ker je bila tašča pesnika Mateja Bora). Potem pa je bila še tretja sestra Elka, ki se ni odlikovala po kakšnih znanstvenih ali umetniških dosežkih, bila pa je mati Urbana Kodra, znanega skladatelja zabavne in filmske glasbe.

 

Počutim se skoraj kot Aleksander Lucu (z nekoliko bolj točnimi podatki), to pa je posledica tega, če si rojen v družini, ki že celo vrsto generacij živi v Ljubljani.

teta torta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

17. jul 2012 18:06

Teta, a je Alma omenjena na spominskih klopeh na Križevniški?

Vendelina jr.

teta torta  

član od: 6.9.2005

sporočila: 1268

19. jul 2012 7:40

Vendy, za te klopi sploh ne vem, sem bom ob prvi priložnosti sprehodila po Križevniški. Ne vem, ali to ima kaj veze, toda imam občutek, da je "gospa Anica" (tako smo imenovali babičino sošolko in prijateljico), stanovala na Križevniški.

teta torta

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

12. avg 2012 20:21

Alma ima svojo spominsko klop na Križevniški.

 

 

 

 

Vendelina jr.

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti