Jabolčni trikotni zavitki na hrvaškem

karajan  

član od: 21.2.2007

sporočila: 98

tema odprta - 30. jun 2012 7:24 | ogledi: 12.673 | odgovori: 42

Pozdravljeni, na dopustovanju v Šimuniju na Pagu imajo pekarnico v kateri so zjutraj slastni topli trikotni zavitki, notri pa jabolčni nadev. Stranica je imala cca 10 cm, testo pa je bilo mehko , podobno listnatenu samo da je po moje vzhajano. Ne morem prehvaliti , kako so dobri. Morda ve kdo za recept, v Celju kjer živim jih v naših pekarnicah nišem našel.

 

Hvala

Mihael

spela  

član od: 31.8.2001

sporočila: 350

30. jun 2012 7:46

Lidl ima trikotne jabolčne žebke. Jih sami pečejo in si ga vzameš sam. meni so dobri. mogoče so podobni tistim na Pagu.

 

LP

 

Spela

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

30. jun 2012 17:49

Kolega Karajan, lažje bi bilo, če bi recept poiskal kar pri njih :) Dvomim, da imajo v Sloveniji kakšno podružnico, ali pač ?!

hedonist

karajan  

član od: 21.2.2007

sporočila: 98

1. jul 2012 7:37

Žal nisem več na Pagu, da bi jih vprašal.

Mihael

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

1. jul 2012 8:27

karajan,

ampak če veš, kakšno je testo in kakšen je nadev ne bi smelo biti problemov - testo kupiš, potem pa trikotnike sam napolniš z jabolčno čežano ali ribanimi jabolki, ravno prav po vašem okusu sladkanimi, par kapljic limoninega soka, da prevečne potemnijo, z malo cimeta, malenkost klinčkov - tudi če ne bo popolnoma enako kot na Pagu, slabo ne more biti, saj so same dobre sestavine. 

Sonja

brusal  

član od: 3.4.2005

sporočila: 22

1. jul 2012 13:25

Jaz jih delam po nemškem receptu,tako da razvaljam listnato

testo na enakomerne kvadratke 5×5,naredim nadev naribana jabolka

malo sladkorja,cimet,limonca,nato robove premažem z rumenjakom,

z vilico stisnemv trikotnike ali pa kvadratke še po vrhu premažem z rumenjakom in dam pečt.

Na koncu še posipam s sladkorjem v prahu.Odlični so.Pri nas jih zmanjka še preden se utegnejo ohladit.

Pa še hitro je gotovo.

Alenka

brusal

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

1. jul 2012 14:03

Kolega Karajan, nikar ne delaj iz kupljenega testa, kot so neki nasveti zgoraj. Kajti ni bolj preprostega, kot narediti testo za štrudelj. Tega delam še jaz, čeprav sem čista zguba kar se tiče peciva in podobnih sladic kot je tule znano. Kajti le doma narejeno testo da tisti pravi okus, ki ga vsak spodoben štrudelj mora imeti.

V kratkem odhajam na dopust na moj otok in tam je za zajtrk vsako jutro svež in še vroč štrudelj. Je obilno polnjen, testo je vrhunsko, jasno , domače, včasih zgornja skorjica malo odstopa od celote. Okus božasnki in mislim da je ves štos v tem, da je narejen iz domačih jabolk, zlobni jeziki bližnjih pravijo da je še posebej debr zato, ker so jabolka sosedova in narabutana. Kakor koli že, bom zrihtal recept in ti ga posredoval ko se vrnem pa boš videl, če je moda to to. Zgleda pa takole:

hedonist

karajan  

član od: 21.2.2007

sporočila: 98

1. jul 2012 14:34

Ja, se kupil vlečeno testo in naredil trikotnike. Niti približno ni bilo tako kot je bilo na Šimuniju. Tam so bili trikotniki iz krhkega testa, vsaj mislim tako. Moje kupljeno lisnato test pa je potem ratalo trdo, prav nič podobno tistemu tam.

Mihael

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

1. jul 2012 14:54

Točno tako je to, nikar kupljeno testo, je zanič. Kot sem že napisal, dobiš originalen recept, ko se vrnem in prepričan sem, da ti bo všeč :)

hedonist

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

1. jul 2012 15:45

karajan,

kako je zdaj to s testom: a nisi rekel, da veš, kakšno je bilo testo? Zakaj torej packaš z vlečenim, to je vendar za štrudelj? To, kar si opisal, niti od daleč ni podobno štrudlju. V prvem postu pišeš, da je bilo testo mehko, kvašeno listnato (torej tako kot za rogljičke), zdaj pa je bilo naenrkat krhko - krhko pa ne more biti rahlo in mehko, jasno, da je ratalo trdo. Odloči se torej, kaj bi rad imel.

Hedonistu pa, če spravi skupaj pravo voljno kvašeno listnato testo, kapo do tal. Ampak zaenkrat se mi zdi, da smo še daleč. Saj recept imam jaz tudi, pa ga grem vseeno kupit. 

Sonja

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

1. jul 2012 16:13

Karajanov opis me še najbolj spominja na Apple Danish, narejen iz vzhajanega listnatega testa (ne vlečenega). Oblika je lahko tudi kvadratna ali kaj drugega po želji peka, polnijo se z raznoraznim sadjem, philadelphia sirčkom ali kombinacijo omenjenega sička in sadja. Obstajajo tudi "open face" variante...

http://meatandbakery.saraleefoodservice.com/Images/Products/Romance/08941

 

 

Vanja

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti