Jabolčni trikotni zavitki na hrvaškem

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

1. jul 2012 16:15

Ojej, kolegica Limnol, tal tvoja ocena je pa malo prehuda, bi rekel :( Ker, testo za štrudelj, pite, bureke in še kaj delam u nulo. Resnici na ljubo, niso vedno tanki da lahko skozi bereš časopis ampak vedno so neizmerno okusni. In boh pomagi, ti žepki niso žepki kajti, če prebereš pozorno kolega Karajan piše o trikotnih zavitkih ,žepke ste si imzmilile ve. Ergo, gre torej za nek štrudelj narezan v trikote vsaj tako sem jaz dojel celo zadevo. In kje je sedaj moj greh ? Edino ta, da močno odsvetujem kupljeno testo pa naj bo to vlečeno, kvašeno, listnato in pe ne vem kako še ker menim, da je doma narejeno vsaj ene tisočkrat boljše. In kaj še ? Karajanu sem obljubil recept z mojega otoka ki je vrejetno tam-tam z tistim, kar je on jedel. In ti me zaradi tega povsem deklasiraš in označiš za človeka, ki ne zna narediti najbolj simpl, izi , ajnfohk testa. Res, veliko si drzneš .

hedonist

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

1. jul 2012 16:40

hedonist je napisal/a:

Ojej, kolegica Limnol, tal tvoja ocena je pa malo prehuda, bi rekel :( Ker, testo za štrudelj, pite, bureke in še kaj delam u nulo.

Limnol govori o kvašenem lsitnatem testu, ne o vlečenem, ki ga ti obvladaš v nulo, kot sam praviš. Preden obtožuješ limnol, bi bilo dobro, da pozorno prebereš njen(e) zapis(e).

rimljanka

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

1. jul 2012 16:41

Oja, mimogrede si me še okrcala, da ne znam delati testa in s tem nakazala, da naj bom tiho in da naj vsi kupujejo testo v trgovinah . Pa če še malo dlakocepimo, Karajan sploh ne trdi za kakpno testo gre saj piše v stilu "po mojem " to je pa precej subjektivno, se ti ne zdi ?? In ker poznam štrudlje v Dalmaciji sem mu hotel samo dobronamerno svetovati in predvsem pomagati. Ti pa , bumf po meni .

hedonist

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

1. jul 2012 16:45

karajan je napisal/a:

Pozdravljeni, na dopustovanju v Šimuniju na Pagu imajo pekarnico v kateri so zjutraj slastni topli trikotni zavitki, notri pa jabolčni nadev. Stranica je imala cca 10 cm, testo pa je bilo mehko , podobno listnatenu samo da je po moje vzhajano. Ne morem prehvaliti , kako so dobri. Morda ve kdo za recept, v Celju kjer živim jih v naših pekarnicah nišem našel.

 

Hvala

 

Mihael

 

Tole tu zgoraj sem podčrtala jaz, da ne bo kdo Mihaelu očital kričanja.

Hedonist, slabo bereš. Pa nikar se tako ne vznemirjaj v tej vročini. 

Sonja

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

1. jul 2012 16:56

Maš prov Limnol, prepričevati prepričane je povsem brez veze. Karajan je povsem nedvoumno zatrdil, da je bil zavitek /žepek (morda iz Hofra ??? ) iz kvašenega testa. Sem spregledal ,žal. Zadovoljna ?

Končujem to debato, preden se spravi name še kakšna iz falange posvečenih svečenic Kulinarike, ena se je že. 

hedonist

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

1. jul 2012 17:06

Se mi zdi, da je eno drugo testo na sliki zamotilo hedonista, (po diagonali levo).

lp

mzm

jade  

član od: 11.11.2004

sporočila: 6303

1. jul 2012 17:27

hedonist je napisal/a:

Maš prov Limnol, prepričevati prepričane je povsem brez veze. Karajan je povsem nedvoumno zatrdil, da je bil zavitek /žepek (morda iz Hofra ??? ) iz kvašenega testa. Sem spregledal ,žal. Zadovoljna ?

Končujem to debato, preden se spravi name še kakšna iz falange posvečenih svečenic Kulinarike, ena se je že. 



hedonist

 

Hedonist si posadil dolgo vigno?

jade

hedonist  

član od: 26.6.2008

sporočila: 5047

1. jul 2012 17:32

Cenjena Jade, napišem na ZS :)

hedonist

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

1. jul 2012 19:36

hedonist je napisal/a:

Maš prov Limnol, prepričevati prepričane je povsem brez veze. Karajan je povsem nedvoumno zatrdil, da je bil zavitek /žepek (morda iz Hofra ??? ) iz kvašenega testa. Sem spregledal ,žal. Zadovoljna ?

Končujem to debato, preden se spravi name še kakšna iz falange posvečenih svečenic Kulinarike, ena se je že. 



hedonist

 

Zaradi česa pa naj bom zadovoljna? Sem, z današnjim dnem v celoti (no, malo mi je bilo vroče, ampak saj je poletje), zate pa ne morem nič narediti. Ti si v karajanovem zapisu videl jabolka in dalmacijo in si pomislil na štrudelj, jaz sem videla kvašeno listnato testo in trikotnike in sem pomislila, da štrudelj pa trikoten že ne more biti. Kaj je res jedel, tako ali tako ve on sam. Zato je zdaj vsako kuhanje mule brez razloga.

Sonja

Yolanda  

član od: 24.2.2006

sporočila: 14

1. jul 2012 20:52

Karajan, v kateri pekarni v Šimuniju si jedel jabolčne zvitke, v vasi ali v kampu (v kampu sta dve različni pekarni). Naslednji vikend grem dol, pa bom malo povprašala.

Yolanda

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti