Cake pops

suzym  

član od: 25.2.2010

sporočila: 16

28. apr 2013 18:19

Moje ustvarjanje za birmo je uspelo. Najprej se moram zahvaliti pinky girll, saj mi je bila s svojimi fotografijami inspiracija pri okraševanju mojih cake popsov. Upam, da nisi huda, ker sem povzela tvoje ideje.Naredila sem tri vrste biskvita - popolna čokoladna torta Hershey's, popolna čokoladna torta Hershey's - brez kakava ter biskvit žametne torte. Za vezivo sem vzela kar klasični cream cheese frosting.

     

Tudi Candy melti so se izkazali za zelo dobro zadevo, zato bom verjetno naslednje cake popse vedno oblivala kar z njimi.

Poleg cake popsov sem naredila še pie popse (male pite na palčki), ki sem jih napolnila z bananino marmelado, višnjevo marmelado ter jabolčno marmelado. Na žalost jih je tako hitro zmanjkalo, da jih nisem imela časa niti poslikati.

 

suzym

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

28. apr 2013 18:41

Iii suzy...

povej prosim kako je pa hersheys brez kakava?? To se nisem sprobala. A li si tudi vrelo vodo dala?

suzym  

član od: 25.2.2010

sporočila: 16

28. apr 2013 20:00

Naredila sem vse isto, samo količino kakava sem nadomestila z moko. Glede okusa moram priznati, da nisem poskusila (saj veš, ženska dieta ), ampak verjetno so morali biti dobri, ker se otroci niso nič pritoževali in so cake popsi zelo hitro zmanjkali

suzym

Artos  

član od: 23.11.2009

sporočila: 30

30. apr 2013 11:03

Pozdravljene, imam vprašanje za dekleta ki so delale z candy melts. Je mogoče za redčenje meltsov uporabiti kokosovo mast? Oz. kaj uporabite za redčenje, če sploh redčite? Hvala za pomoč

Artos

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

30. apr 2013 19:32

za redčenje candy melts je dobra kakršnakoli rastlinska maščoba (olje, rastlinska mast), tudi kokosova...

Jaz redčim z navadnim sončničnim oljem... sicer se pri nas da dobiti tudi paramount chrystals - kot nekakšna palmova mast, ki je prav namenjena za to.. 

Sunny09

Vesnozaver  

član od: 16.1.2011

sporočila: 66

2. maj 2013 20:39

 

danes smo namesto sončka delali rumene cakepopse:)

Candy meltse sem redčila z Crisco rastlinsko mastjo.

 

lpv

 

 

Vesnozaver

KATILENKA  

član od: 19.7.2013

sporočila: 8

28. nov 2013 19:43

Pozdravljene, kupila sem Zenker-jev teflonski pekač za cake popse, sedaj sem pa v dilemi kakšno biskvitno maso naj naredim. Pekač je sestavljen iz dveh delov, v spodnjega nadevaš testo in pokriješ. Kaj mi priporočate?Mogoče testo za mufine? Ali je katera že ekspirementirala s temi pekači za cake popse?

 


KATILENKA

Sporočilo je spremenil(a) KATILENKA dne 28.nov 2013 19:44

urssa  

član od: 25.12.2005

sporočila: 380

29. nov 2013 7:34

bannanna je napisal/a:

tole pa je ena fora. sama imam sicer v torti rada več kreme kot biskvita, vendar če je biskvit kot kakšen limonin kolač. zmaga :D

 http://easybaked.net/2013/01/25/polka-dot-cake/

 

 

Čisto mimo teme, vendar...Torta res lepo izgleda, vendar pa obupujem vsakič, ko vidim recept za torto, biskvit, ..., ki se začne z

"2 boxed white cake mixes (plus the oil, water and eggs to make them according to the package)" (2 mešanici za belo torto plus olje, voda, in jajca, kakor piše na škatli)

Pa da ne bom preveč okregana. Katilenka, poizkusi s kakšnim bolj kompaktnim tortnim biskvitim. Zdi se mi, da bi se lepo obnesel. Npr. tukaj na kulinariki je meni zelo všeč tale: klik. S tem, da lahko del moke nadomestiš z mletimi lešniki, orehi, dodaš limonino lupinico, malo limoninega soka, pa imaš limonin biskvit, lahko vmešaš kakšne borovnice (no to zna biti mogoče že prerahlo).Ta biskvit je zelo hvaležen in ga vsaj po mojih izkušnjah težko pokvariš.

 

Sporočilo je spremenil(a) urssa dne 29.nov 2013 07:35

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti