Cake pops

Vrtejbenka  

član od: 15.2.2011

sporočila: 4004

21. mar 2013 11:57

Bravo Pinky girl...zelooo lepo...

Vrtejbenka

pinky girll  

član od: 5.5.2010

sporočila: 8

21. mar 2013 14:15

Hvala:)

pinky girll

suzym  

član od: 25.2.2010

sporočila: 16

11. apr 2013 10:09

Lahko vprašam kakšno "vezivo" uporabljate, da vam kroglice obstanejo na palčki.

Jaz sem pri eni rundi uporabila kombinacijo kremnega sira, sladke smetane in sladkorja (vzela sem preliv guinessove torte). Saj so kroglice stale na palčki kar nekaj časa, ampak ko sem škatlo prinesla na mizo, so po kakšnih dveh urah začele kroglice drseti po palčki nazvdol. Za obliv sem uporabila čokolado za kuverturo (mlečna in bela).

To rundo bi rada naredila cake popse za birmo in jih bom oblila s candy meltsi - je potrebno na kaj posebaj paziti pri njih? Lahko dodam pri taljenju meltsov rastlisko maslo?

Hvala za informacije.

 

Sporočilo je spremenil(a) suzym dne 11. 2013 10:46

Roncolino  

član od: 26.3.2007

sporočila: 1464

14. apr 2013 22:09

Suzym pa si palčke prej pomočila v preliv in potem zapičila v kroglice, potem pa to za 10min na hladno da se strdi in fiksira kroglice? Meni se je do sedaj to še vedno obneslo, je pa res, da jih potem na mizi precej hitro zmanjka

 

S candy meltsi pa sama še nisem delala, ampak kolikor sem gledala tutoriale na netu nikjer ne dodajajo masti pri taljenju. Jih pa pohvalijo. Imam namen v kratkem sprobat tudi sama to čudo

Roncolino

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

14. apr 2013 22:13

Wiiiii kok lustniiiiiii!!

ne vem a sem mgoce ze vprasala: kaksen okus imajo candy melts?? A je dobro?? Al je na koncu to podobno kot glazura za kekse in bi lahko naredil tudi royal icing??

suzym  

član od: 25.2.2010

sporočila: 16

15. apr 2013 14:03

Naredila sem tako, kot je pisalo v "navodilih". Oblikovala kroglice, jih za cca 15-20 minut postavila v zamrzovalnik, potem pa vsako palčko posebej namočila v čokolado, jo zapičila v kroglico in jih vse skupaj postavila nazaj v hladilnik še za kakšnih 10 minut. Ko sem jih oblivala s čokolado, sem jih samo po tri jemala iz hladilnika, da se niso prehitro segreli.

Tudi s samim transportom nisem imela veliko težav. Težava je nastala, ko so bili kakšno urico v prostoru, mogoče je bilo preveč toplo, pa se je čokolada topila. Ali bi morale zdržati dlje, ali je kakšna "časovna" omejitev.

Ali je bilo s čokolado kaj narobe - sem pa v čokolado dodala še rastlinsko mast. Je bila to napaka?

Hvala za informacijo

suzym

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

15. apr 2013 14:07

Suzy, ni. Cokolada se na toplem zmehca, zato pa so candy melts "boljsi", ker se na sobni temperaturi ne zmehcajo tako hitro, okusni so pa najbrz manj.

"Stressed is desserts spelled backwards!"

suzym  

član od: 25.2.2010

sporočila: 16

15. apr 2013 14:15

Hvala za to informacijo, čeprav se mi zdi, da je čokolada oz. kuvertura tudi cenovno bolj ugodna kot Candy melti.

Mi lahko samo še posreduješ informacijo ali je pri Candy meltih kakšna posebnost, kar se tiče "taljenja". Se tudi vanje lahko doda rastlinska mast, ali to ni potrebno?

suzym

Sunny09  

član od: 25.11.2009

sporočila: 219

15. apr 2013 23:07

Kot je že povedala Rebecca, se Candy melts strdijo že na sobni temperaturi. Pri topljenju lahko dodaš rastlinsko maščobo, ker bi sami znali biti pregosti.

Bannanna, meni je okus prav dober... kot bela linolada :) V glavnem prevladuje okus vanilije..

Sunny09

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti