Cake pops

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

29. nov 2013 8:37

V bistvu ji je samo pokazala na kakšen način se lahko uporabijo tudi kroglice iz takšnega pekača.

Pomoje bi se dalo speči tudi iz bannaninega objavljenega recepta za popolno čokoladno Hershley torto, vendar z manj sladkorja.

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

MissLady  

član od: 1.7.2005

sporočila: 811

29. nov 2013 9:46

jaz bi pa kupila tale aparat za cake pops .... kje se ga dobi in katerega mi priporočate?

MissLady

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

29. nov 2013 11:06

ga nimam, nasla pa sem da ga prodajajo pri Conradu

"Stressed is desserts spelled backwards!"

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

29. nov 2013 13:22

KATILENKA, poglej na www.designetc.org pod recepti. Mase je ravno dovolj za njihov pekač iz silikona za 18 kroglic. Zenkerjev pekač jih ima več, zato recepte količinsko prilagodi. Imam sicer oba pekača, vendar se trenutno bolj ukvarjam s tortami, bom pa tudi v bljižnji prihodnosti spekla cake popse v zenkerjev pekaču. Če se ne znajdeš, me prosim kontaktiraj na ZS.

regina

KATILENKA  

član od: 19.7.2013

sporočila: 8

30. nov 2013 22:24

Regina hvala za  pomoč, sem našla recept, jih bom jutri spekla, pa bom videla kako bo ratalo.

Urssa in DBpek hvala za namig, bom poskusila, pa bom videla kaj se bolje obnese.

Bannanna tudi jaz sem bila presenečena, ker ni bilo priloženega nobenega recepta, razen če je dobil noge...

KATILENKA

moniq  

član od: 21.1.2008

sporočila: 32

2. dec 2013 12:06

Mene pa zanima, kako se obnesejo tile pekači za cake pops - tisti silikonski oz. teflonski in varianta električnega pekača (npr. kot za vaflje). Razmišljam o nakupu, vendar...

Ali so tako spečeni cake popsi sploh lepo okrogli?

Ali so cake popsi, narejeni na tak način, dobri?

Ali so dovolj sočni v primerjavi z načinom, ko se v cake popse zmeša biskvit in npr. mascarpone

Prosim, sporočite svoje izkušnje.

moniq

DBpek  

član od: 19.6.2012

sporočila: 994

2. dec 2013 12:12

Na prva dva ne vem odgovora, ker nima pekačev.

Na 3 in 4 vprašanje, pa so verjetno dobri in dovolj sočni, če delaš z biskvitom, ki je že tako ali tako dovolj sočen in okusen. Heshley (s polovico sladkorja) je že en takšnih.

 

Drugače tudi jaz delam z mascarpone sirčkom in na roke. Če pa bi imel pekač, pa se ne bi igral s pacanjem in valjanjem kroglic.

 

DBpek http://easy-recepti.blogspot.com/

regina  

član od: 17.9.2007

sporočila: 724

2. dec 2013 18:57

Katilenka, če si kupila pekač v Sparu, se recept ni izgubil, ampak ga sploh ni bilo. Saj tudi na ovitku - kartonu, v katerem je bil pekač, ni napisano, da bi bil recept priložen. Zraven so samo palčke in vrečke za cake pops.

Moniq, s silikonskim pekačem za cake pops ravno nisem preveč zadovoljna, ker se pri pečenju odpira, ima pa tudi zgoraj premajhne luknjice za uhajanje testa. Mislim, da bo tale kovinski veliko boljši. Kako se obnese el. pekač ne vem, ker ga še nimam. Cake popsi pečeni v teh pekačih so okrogli, če pravilno doziraš testo. Tam kjer je stik, jih je včasih potrebno še malo obrezati, odvisno kako dobro pekač tesni. Kateri so pa bolj dobri, je pa stvar okusa.

 

regina

Lopatka  

član od: 28.4.2011

sporočila: 354

2. dec 2013 20:39

A ni ravno ves čar izdelave cake popsov tisto natikanje mase na palcko in rotenje, da ne popadajo dol? ;)

Lopatka

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti