Šamrole

sladkosnedka1  

član od: 25.6.2012

sporočila: 15

tema odprta - 26. jun 2012 19:09 | ogledi: 9.063 | odgovori: 12

živijo!

hotela sem narediti šamrole. ali je že kdo probal narediti kremo samo iz beljakov in sladkorja ali bi bilo boljše narediti s sladko smetano. sem poskusila že narediti originalno kremo ampak mi ni šlo (sladkor je krameliziral). prosim pomagajte!

sladkosnedka1

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

26. jun 2012 19:39

Smetana vsebuje kar precej vode in tulci, polnjeni s smetano, se bodo kaj hitro razmočili in ne bodo več dobri (saj veš, kako je razmočeno listnato testo..... zateglo in malo pacasto pač - samo pomisli na kake malo stare kremne rezine). Vendar pa - če jih polniš sproti, tik preden jih postaviš na mizo, bodo pa taki s smetano super dobri. Vsaj za moj okus. 

Sonja

sladkosnedka1  

član od: 25.6.2012

sporočila: 15

26. jun 2012 19:56

hvala za nasvet. sem pa še razmišljala če bi naredila kremo iz vanilijevega pudinga. ali naj samo skuham puding ali naj še kaj dodam? hvala za nasvete že vnaprej.

sladkosnedka1

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

26. jun 2012 20:01

Kot rečeno: izogibaj se vsemu, kar vsebuje veliko vode (v pudingu je je veliko..... saj veš, razmočena kremšnita, to je spodaj pudingova krema in zgoraj smetana). Kar se tega tiče, bo snegova masa s sladkornim sirupom res najboljša varianta. Kar se pa okusa tiče, ja, tu bi pa jaz vsekakor dala prednost pudingovi kremi. Samo za polnjenje velja potem isto kot za smetano. 

Sonja

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. jun 2012 20:33

sladkosnedka, akr pogumno se loti prirpave tiste bele kreme le iz beljakov in sladkorja. Če se je meni posrečila, se bo vsem drugim tudi ...

 

V čvrst sneg stepi tri beljake, proti koncu stepanja dodaj dve žlici saldkorja v prahu, tako da bo masa lepo gladka in svetla.

V kozici segrej 150 g sladkorja v toliko vode, da je slakor komaj pokrit. Vmes previdno mešaj, ogenj naj ne bo premočan. Ko je sladkor stopljen in maš gost sirup, ga počasi, v tankem curku vlivaj v sneg beljakov in nenehno stepaj na najvišji hitrosti. Ko zliješ ves sirup stepaj še naprej, da masa posatne gladka, svetla in se vse skupaj ohladi. Mljac.

mamamia

sladkosnedka1  

član od: 25.6.2012

sporočila: 15

26. jun 2012 20:39

ali moram sladkor ohladiti preden ga dam med beljake ali kako je to mišljeno?  ali daš v kozico vodo in jo zavreš, ali daš sladkor v hladno vodo? (oprostite za nevednost)

sladkosnedka1

sladkosnedka1  

član od: 25.6.2012

sporočila: 15

26. jun 2012 21:04

bom poskusila pa sporočim kako je prišlo

sladkosnedka1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. jun 2012 21:09

sladkosnedka1 je napisal/a:

ali moram sladkor ohladiti preden ga dam med beljake ali kako je to mišljeno?  ali daš v kozico vodo in jo zavreš, ali daš sladkor v hladno vodo? (oprostite za nevednost)



sladkosnedka1

Nič hudega, če ne veš, vsi smo se enkrat začeli učiti, nihče tu od nas se ni rodil pameten, kaj šele s kulinaričnim znanjem. Ti bomo z veseljem pomagali.

Sladkor daš kozico in doliješ vodo, na zmernem ognju naj se sladkor raztopi, vmes mešaj s kuhalnco. V sneg vlivaš VROČ slakdorni sirup.

Jaz sem se zelo bala preizkušanja prave teperature sladkorja, saj nisem imela termometra, d abi zmerila, kdaj ima 150 stopinj, niti se mi nikoli ni posrečilo skozi žičko pihnit mehurček, kar je tudi znak, da je sladkor prave temperature. Potem sem pa upoštevala nasvet ene spretne kuharice z ene nam sorodne kulianrične strani (www.coolianrika.com), da je dovolj, če je sirup vroč, oziroma da ga čisto malo, minutko ali dve, pustiš čisto malo vreti. In res ni noben problem, če tako ravnaša - še vsakič mi je uspelo naredit odlično beljakovo kremo.

 

Za vanilijevo kremo pa uporabi katerega od reeptov za kremne rezine. Je preprosto, zapomni si le, da daš sneg beljakov v vročo zmes oziroma kremo, ki jo skuhaš iz jajc, moke, mleka in sladkorja (ter po želji ruma).

 

Če imaš še kakšno vprašanje, kar pogumno, ti bomo skušali odgovoriti oziroma pomagati.

mamamia

bannanna  

član od: 25.5.2006

sporočila: 5457

26. jun 2012 22:42

http://www.coolinarika.com/clanak/priprema-sauma/ jaz pa priporočam da tole malo pogledaš

 

jaz zankico nardim kar iz sponke za papir in poskusim, samo se mi ne pihajo balončki kot na sliki ;) toliko da se malo nakažejo pa je ;)

 

 

 

Sporočilo je spremenil(a) bannanna dne 26. 2012 22:43

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti