Kuskus

anja  

član od: 2.9.2001

sporočila: 1431

tema odprta - 15. jan 2004 22:57 | ogledi: 12.220 | odgovori: 11

Kupila sem si en zavitek kuskusa- tako za probo in seveda bi ga želela pripraviti samo kako, kako to storite vi? No še na kakšen drug način kot je opisano na škatli.

Lep pozdrav! Anja

coco chanel  

član od: 29.11.2003

sporočila: 241

16. jan 2004 14:22

Jaz kuskus uporabljam največ poleti, ko delam veliko solat s kumarami, bučkami, paradižnikom, paprikami, feto in ostalo zelenjavo. kuskus zamešam v solato in je krasna. Drugače pa se da s kuskusom marsikaj skuhati, saj je kot nekakšen zdrob in tudi receptov je že veliko.

inka  

član od: 9.12.2003

sporočila: 32

16. jan 2004 14:40

Moje zelenjavne juhe ponavadi zgostim z žlico ali dvema kuskusa. Naredila sem ga pa tudi že kot rizi bizi z grahom. Bilo je dobro. inka

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

16. jan 2004 22:18

Jaz delam enako kot coco chanel. nastane odlična solatka še boljša pa je nasldnji dan, ko se vse sestavine prepojijo. Zelo pašejo notri tudi olive, koruza in kapre. Mi smo to naredili kar na morju zvečer in potem v hladilnik čez noč, nato imaš za cel dan - za malico, lahko že zjutraj, lai pa za večerjo, lahko je priloga.....Res, ne vzame veliko časa in sploh na morju, ko prijajo hladne in osvežilne jedi. Oh, kam sem zajadrala...kje je še morje! upam da ti bo čimbolje uspelo! PS: enkao narediš lahko z rižem, ješprenjem, pšenico (Elby), testeninami (makarončki),.....NJAM! LP Zala

mc maya  

član od: 28.11.2001

sporočila: 474

17. jan 2004 15:59

Kuskus lahko skuhaš tudi kot rižoto - poljubno zelenjavo/meso dušiš toliko časa, da je mehko. Dodaš kuskus in zaliješ z vodo/juho po navodilih na embalaži kuskusa ter skuhaš tako kot piše na vrečki. Lahko ga tudi samo skuhaš in ponudiš k mesu v omaki ali različnim omakam (mesnim ali zelenjavnim). Nekje sem videla tudi recept za hlebčke s kuskusom. Če ga najdem, ga pošljem, čeprav ga še nisem preizkusila. Pri kuskusu je fino, ker se ga da zaradi milega okusa kombinirat z vsemi možnimi stvarmi, predvsem pa je blazno hitro kuhan. Pa dobet tek! lp, maja

pegasti  

član od: 7.1.2003

sporočila: 258

19. jan 2004 12:48

Strinjam se z mc mayo. Jaz uporabljam kuskus v bistvu vedno, ko bi lahko uporabila tudi riž. Edino, kar še nisem poskusila, so sladice iz kuskusa. Lenka

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

19. jan 2004 19:38

Lenka, pri ans je zelo priljubljena naslednja sladka varianta kuskusa, predvsem se prileže za miren zajtrk ob vikendih :) kuskus (kakšnih 45g na osebo) pest rozin (opranih in namočenih v rumu) jabolka jabolčni mošt oz. sok Segrejemo pečico na 200°C. Kuskus skuhamo na jabolčnem moštu (jaz mislim da vzamem okoli 220 mL na osebo). Dodamo rozine in odtstavimo. Olupimo jabolka in jih narežemo na krhlje, ne predebele. Kuskus z rozinami stresemo v namaščeno jena posodo in po vrhu malo zgladimo. Nato čez enakomerno naložimo krhlje jabolk, kot nekakšne strešnike. Zapeci v pečici kakšnih 20-30 minut. Po želji lahko čez poliješ mašanico jajca in kisle lai sladke smetane (jaz tega ponavadi ne delam, ni pa slabo). Mi to najraje jemo tako, da si damo an krožnik malo tega kuskusa, zraven pa prilijemo navaden jogurt ali pa sadni. Zelo okusno! LP Zala

_ZALA_  

član od: 21.10.2003

sporočila: 982

19. jan 2004 19:40

Še nekaj: nam je tako pripravljen kuskus dovolj sladek, saj že vsebuje rozine, mošt in jabolka. Po okusu lahko sladkate zraven. Tisti jogurt na koncu pa da res piko na i, in naredi jed zelo osvežilno in lahko. LP Zala

Sweetie  

član od: 22.1.2004

sporočila: 1268

23. jan 2004 19:54

Pa še ena varianta za sladico (torto) iz kuskusa: 3 rumenjaki 6 žlic sldkorja 6 žlic kukskusa sneg beljakov 1 l mleka vanili aroma (esenca ali 1 vanili palčka) Iz rumenjakov, sladkorja kuskusa in snega beljakov naredimo biskvit in ga spečemo. Medtem zavremo 1 l mleka, ga osladimo s 3-4 žlicami sladkorja in dodamo vanili. Ko je biskvit spečen, ga še vročega počasi polivamo z vročim mlekom, da se torta dobro napoji. Ohladimo v hladilniku. Torto lahko ohrasimo s stepeno smetano.

Loni  

član od: 12.12.2001

sporočila: 7859

6. feb 2004 13:24

Ojla! Včeraj sem delala čili con carne (recept sem pobrala s Sparove spletne strani), potem pa sem hotela zraven narediti še riž . Ko pa sem odprla omaro, sem zagledala paket instantnega kuskusa. V eni izmed kuharskih bukev sem zasledila, da ga lahko pripravim tako kot bulgur. Torej sem vzela cedilo, ga poplaknila z mrzlo vodo in dala s cedilom vred čez brbotajoči čili. Tako se je navzel še arome. Na koncu sem ga stresla na krožnik in razdrobila z vilicami. Čau in lep vikend vsem... Loni

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti