Piškoti z limono

sladkosnedka1  

član od: 25.6.2012

sporočila: 15

tema odprta - 26. jun 2012 11:54 | ogledi: 13.276 | odgovori: 6

sem nova na forumu in me nekaj zanima. ne dolgo časa nazaj sem jedla odlične piškote, narejena z modelčki za piškote ampak ne vem kakšen je recept in ga tudi na kulinariki ne najdem. ali mi lahko pomagate? bilo je bolj krhko testo in mislim da je bila vmes limonina lupina.


sladkosnedka1

Temo je spremenil(a) sladkosnedka1 dne 26. jun 2012 11:55

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. jun 2012 12:51

Zdaj bom malo ugibala. Glede na to, da ne veš, kakšen je recept, ga boš težko kjer koli našla.

Piškoti so bili verjetno iz krhkega testa, torej moka, maslo, sladkor in v tem testu z dodatkom limonine lupine, ki da piškotom oziroma pecivom nasploh značilno aromo. So morda imeli piškoti tudi kakšen preliv? Če so bili s kakšnim prelivom, ta se večinoma dela iz saldkorja v prahu in soka limone ali z beljakom, je možno, da so bili piškoti toliko bolj aromatični zaradi dodatkov tudi v preliv.

Morda bi kaj takega pomagalo?

http://www.kulinarika.net/recepti/5875/sladice/kometi-i

 

To je v bistvu enostaven recept za krhko testo, ti pa lahko dodaš limonino lupinico kolikor želiš,  ali tudi sok limone kar v testo.

Naj te zelena barva na sliki ne moti, to je samo dodana  barva, brez te je preliv bel in malo kiselkast zaradi limoninega soka.

 

Zdaj sem pa že jaz kot ena limona ...

lep pozdrav, pa dobrodošla na Kulinariki seveda

mamamia

sladkosnedka1  

član od: 25.6.2012

sporočila: 15

26. jun 2012 14:36

hvala, mislim da je to pravi recept. bom še malo naokoli povprašala pa sporočim.

sladkosnedka1

sladkosnedka1  

član od: 25.6.2012

sporočila: 15

26. jun 2012 20:42

sem malo naokoli povprašala in sem dobila recept. je malo drugačen od tistega zgoraj. ga bom objavila med recepti in dodam sliko ko jih spečem (in to bo kmalu ).

sladkosnedka1

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. jun 2012 21:03

Super, da vidimo, kaj te je tako navdušilo.  Pozdravček,

mamamia

sladkosnedka1  

član od: 25.6.2012

sporočila: 15

27. jun 2012 15:11

recept že čaka na objavo.

sladkosnedka1

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti