Recepti, nasvet in triki za pripravo jedi za alergike

watermelon  

član od: 26.6.2012

sporočila: 18

tema odprta - 26. jun 2012 11:40 | ogledi: 10.167 | odgovori: 9

Pozdravljeni!

Sem Watermelon in tudi sama sem alergična na jajca. Zato sem odprla to temo:

  • da bi objavljali recepte za alergike,
  • da bi objavljali nasvete in trike, s katerimi lahko jedi z določenim alergenom spremenimo v takšne, da jih lahko jemo.

Upam, da bo ta tema pomagala mnogim.

 

Watermelon

 

 

Temo je spremenil(a) watermelon dne 25. dec 2012 12:08

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

26. jun 2012 12:39

Včeraj sem naredila tole sladico za našega alergika na jajca, pšenico, mleko ter sojo:

Potrebuješ:

- pirine veganske piškote (najbolje domače, lahko pa kupljene)

- vanilijev puding (kar navaden, itak je iz koruznega škroba)

- domač hruškov kompot

 

V pekač na dno zložiš piškote, jih obložiš z rezinami hrušk. Na vodi od kompota skuhaš puding in z njim preliješ sadje. Povrh spet zložiš piškote in postaviš v hladilnik. Lahko narediš tudi po dve plasti, a se potem težko reže.

Sladica je zelo sočna.

Tokrat sem uporabila tele speculaas piškote in bilo je res super:

 

tulka

kuharica43  

član od: 8.1.2012

sporočila: 6

29. jun 2012 17:27

Pozdravljeni!

Imam vnukinjo, ki ne sme jest jajc in bo imela zdaj zdaj rojstni dan. Ima veliko željo, da bi jedla pravo pravo torto.

A ima kdo kak recept za torto brez jajc? Nima veze kakšno: čokoladna, sadna, skutina ...

 

 

HVALA!

kuharica43

watermelon  

član od: 26.6.2012

sporočila: 18

29. jun 2012 19:12

Aja, pa pri tem prvem receptu (in pri vseh ostalih): jaz ponavadi eno ali pa dve jajci nadomestim s kislo smetano.

Poiskusi ;)

 

Watermelon 

kuharica43  

član od: 8.1.2012

sporočila: 6

29. jun 2012 21:26

Hvala obema. Sicer se še nisem odločila, katero torto od teh bom spekla: Bom vprašala vnukinjo ;)
Res sta mi pomagali 

kuharica43

robinja  

član od: 1.7.2012

sporočila: 11

1. jul 2012 15:46

Sem nova tukaj - oziroma ena tistih, ki imajo že celo mapo prekopiranih receptov, pa se še niso prijavili ;) Drugače moja izkušnja: najmlajši v družini (8 let) ima alergijo na jajca (ko je bil mali, pa še na mleko + cel kup sadja). In smo se odločili, da bo cela družina živela brez jajc. In ni tko težko. Na začetku je sicer vse razpadalo, ampak po sedmih letih vaje nihče več ne ve, a so naše sladice z jajci al brez. Tko da: da se vse Ne uporabljamo nobenih nadomestkov. Na začetku smo čičerikino moko, zdaj že par let ne več. V sladice je za vezavo dobro dati kakšno banano (če paše k okusu). Ponavadi dajemo tudi več pecilnega praška, da bolje vzhaja. Glede tort: namesto raznih krem pridejo super sadje iz kompotov (ali sveže) + smetana. V biskvit je fajn dt zmlete mandlje, kokosovo moko al pa kakav, da je bolj bogato. Ostalo se naučiš z vajo. Brez jajc delamo palačinke, piškote, potico, krofe...nič se ne omejujemo, samo začet je treba s preprostimi stvarmi, recimo piškoti. Sem mela pa tudi en projekt torte za vso sorodstvo (babi 70 let). Kar je pomenilo: brez mleka, jajc in glutena. Uporabila sem riževo mleko (100x boljše od sojinega, sploh za palačinke), sojino smetano, banane, brezglutensko moko...rezultat: torta nič manj dobra kot ponavadi No to so moji namigi, kolikor se spomnim, mogoče kasneje kaj dodam. robinja

watermelon  

član od: 26.6.2012

sporočila: 18

11. jul 2012 20:25

Hvala!

 

Watermelon

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti