Velik problem v koritih

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

tema odprta - 26. jun 2012 8:49 | ogledi: 14.359 | odgovori: 8

Punce pozdravljene!

Letos imam velik problem, ki ga ne znam rešiti.

V koritih imam posajene miljan zvončke že od 1. maja, ki nič ne delajo, še poganjki so svetlo zelene barve (jim nekaj manjka vem?????? - kaj??????). Ko zalivam, voda čisto takoj oddteče v podstavek, tako da sumim, da tudi zemlja ni v redu (iz Hoferja, kupljena spomladi v akciji)

V vrtnarstvu so mi prodali  " govejo kri" - nekakšno gnojilo za zelene liste, en teden nazaj. Jaz bi jih zdaj presadila v novo zemljo. Ali ima smisel in ali ni prepozno? A mi lahko katera pomaga, kaj bi storila na mojem mestu?

Sem tako jezna in razočarana, ker se res trudim, pa imam "prazna okna".

Hvala za pomoč in lp!  

 

Trixi  

član od: 23.9.2003

sporočila: 15152

26. jun 2012 9:20

Jaz sem lani za nasvet kakšno zemljo kupit vprašala prodajalko v vrtnariji Gašperlin v Mostah. Tisto,ki mi jo je priporočIla je bila za en  drek zato sem jo peljala kar k mami, ki ima vrt in šla po 1001 cvet, ki mi je odlična. Je taka polna  in v njem vse super uspeva. Na dno sem dala malo kamenčkov in stiropor.

Če bi bila jaz na tvojem mestu bi jih presadila v to zemljo in jih po ene 14 dneh začela zalivatiz gnojilom za cvetoče rože. Ker glede na to, kdaj si jih sadila bi morale že biti precej bohotne.

 

Kjer je volja, tam je pot. Trixi

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

26. jun 2012 11:33

Železa jim manjka, zato so ti tudi pravilno svetovali govejo kri. Pa ni treba nič presajati, kupi kje v kakšni vasi malo navadne zemlje (ne vem kje si doma, če si blizu Primorske si jo lahko zastonj nabereš pri meni), pa res ne presajaj, samo posuj v korita novo zemljo vsak teden malo, pa bo.

nola

buci  

član od: 13.6.2002

sporočila: 141

26. jun 2012 12:21

Nola,

hvala za nasvet, bom pustila, kar bo pa bo. Tudi zemljo sem že nasula povrh. Sem pa Dolenjka, tako da bi bilo malo daleč do tebe.

rdkapica  

član od: 31.7.2006

sporočila: 1564

27. jun 2012 9:50

buci je napisal/a:
 Ko zalivam, voda čisto takoj oddteče v podstavek,

 

To pomeni, da je zemlja presušena. Predlagam, da celo korito potopiš za pol ure v vodo in nato pustiš, da voda odteče.

rdkapica

frina  

član od: 8.5.2005

sporočila: 3472

27. jun 2012 21:35

Miljon zvončov potrebuje gnojenej s fekelati, ki jih dobiš v trgovini. Fe pomeni železo, torej dodajaj železo.

Surfinije in miljon zvnočnov potrebujejo velilo gnojenja, ker res bujno cvetijo. Gnojenje vsak dan.

F r i n a

gogad  

član od: 28.4.2004

sporočila: 3697

28. jun 2012 21:00

Prosim .bi pomagali še meni..tudi jaz imam milijon zvončkov..cvetijo kot nori:))mislim da so eno korito napadle uši..bele pikice.kaj bi bilo najboljše narediti..kakšen domač pripravek  ali pa vse skupaj zavreči...

lp goga

darjuška  

član od: 4.7.2005

sporočila: 1188

29. jun 2012 10:41

jaz sem v kmetijski zadrugi kupila en preparat za bele mušice - če se le te pojavijo na surfinijah ali zvončkih ponavadi gre celo korito. Kolikor imam jaz izkušenj s tem, se potem kaj hitro pojavi še plesen in je konec z rožo. Tako se je meni zgodilo lani, da so šli vsi zvončki predčasno v zbirni center za odpadke. Godad povprašaj še v kaki vrtnariji kako in kaj. Pred 10 leti, ko sem nazadnje imela samo surfinije po koritih, se mi je zgodilo podobno in sem šla v vrtnarijo kjer sem kupila sadike in so mi dali preparat s katerim sem rože rešila. 

http://www.mojalbum.com/tajda

tutifruti  

član od: 21.10.2005

sporočila: 151

29. jun 2012 13:57

jaz sem tudi lani imela zasajene m. zvončkov v kombinaciji z drugimi. Ravno tako so postali rumeni in zamenjala sem jih z grobnikom. Tudi železo jim ni pomagalo. Sicer so mi všeč - vendar pa jih ne bom več posadila. Razočarana nad njimi. Mogoče jim tudi lega ne odgovarja?

 

tutifruti

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

malo za hecsijasaja
Kaj jutri za kosilo?johana
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti