Bodice morskega jeza v kozi

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

tema odprta - 25. jun 2012 7:23 | ogledi: 28.354 | odgovori: 52

pozdravljeni.

 

Ocitno je moj dopust letos uspelo zagodit morskemu jezu na katerega sem stopila. Imam cca. 9 vecjih bodic v peti in se nekaj manjsih. Sla sem k dezurnemu zdravniku, ki mi je rekel, da s taksnimi primeri se ne ukvarjajo in da si naj spravim sama bodice ven, ker vem kak prag bolecine imam. Bodice sem poskusila dobiti ven, vendar neuspesno, saj so kar globoko v kozi. Brala se, da pomaga kis, v katerega zabijes bodicas del koze.

Prosila bi za kakersen koli nasvet,  kako se zadeve lotiti.

Za pomoc se najlepse zahvaljujem.

lovebeyba

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

25. jun 2012 7:31

Morski ježki

Čeprav večinoma bližnja srečanja z morskimi ježki niso nevarna, pa vam je lahko takrat, ko se vam drobne bodice zarijejo pod kožo, sila neprijetno. Dobro je, da bodice, ki ostanejo v koži, čim prej odstranite in ranice, ki so nastale, ko so vam bodice prebodle kožo, očistite. Menda pomaga, če nogo za kratek čas namočite v jabolčni kis ali pa mesto vbodov vsaj malo prepojite s kisovimi obkladki. Kajti če bodic ne boste odstranili, se vam lahko ranice zagnojijo oziroma vnamejo in v tem primeru se boste morda morali obrniti na svojega zdravnika, ki vam bo nato odstranil bodice. Če so se vam katere od bodic zarile globlje, vas bodo nanje opozorile modro-črne pike na mestih vbodov.

 

Upam, da ti uspe čim prej in bo dopust čim manj boleč!

zeta

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

25. jun 2012 7:39

zeta hvala. Neke podobne informacije sem tudi sama dobila. Sedaj pa upam, da bo slo s kisom.

lovebeyba

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. jun 2012 8:37

Če imaš na dosegu roke nezrele fige, večkrat namaži predel kože z bodicami s figovim mlečkom - lahko pa preko noči kar pol fige privežeš gor. Preverjeno, iz prve roke, pomaga (hja, verjetno je v njem tud kislina, kot v kisu in se bodice stopijo).

lp

cervus

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

25. jun 2012 10:08

Ce prav razumem bi se morale bodice razgraditi zaradi kisa ali kako? Ali samo potegne kis ven bodice ali samo omehca kozo? Sama jih imam nekaj pod kozo?

lovebeyba

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

25. jun 2012 11:16

Kis topi apnenec. Bodice so iz apnenca (no, ja, recimo - vsaj del ga je notri).

lp

cervus

_tisa_  

član od: 20.1.2010

sporočila: 343

25. jun 2012 11:41

Včasih so te stvari na licu mesta reševali kar z urinom...

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

26. jun 2012 19:46

elaphus a so te bodice same pogledale ven?  Sama že imam bodice nori 2 dni, malo sem si raskraspala na vrhu bodic, dosežem jih ne s pinceto, ker so dokaj globoko. Sem pa nekej zasledial, da s tem sokom od fig, da jih ven potegne?

Sem pa tudi brala, da če ne grejo ven, da naj pustim, da se zagnoji in bodo same prišle ven? 

Mi zda mogoče, kdo kaj več povedati o tem?

hvala

lovebeyba

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

26. jun 2012 19:58

Lovebeyba,

v naši družini imamo izkušnje z ježevimi bodicami, pa ne najlepših. Svetovala bi ti, da jih na vsak način poskusiš spraviti ven čimprej. Zelo me čudi odziv zdravnika, da si pomagaj kar sama, če so res globoko in to v peti - sam človek doma ponavadi nima celega arzenala pincet vseh mogočih oblik in velikosti, ki bi bile potrebne, da prideš do bodice, pa še takrat je potrebna zelo mirna roka, saj so ježeve bodice izjemno krhke. V ambulantah pa bi jih morali imeti. Zagnojile se bodo prej ali pozneje, če bodo ostale v koži, ven bodo pa prišle ali pa ne. Nočem te strašiti s tem, kaj se zgodi, če ne - ampak pri enem iz naše črede se je zgodilo točno to in se je končalo čez par mesecev na kirurgiji. Verjetno gre res za skrajno nesrečen primer, ampak če sama res ne uspeš, bi jaz po sorodnikovi izkušnji sitrarila pri zdravniku, dokler me ne bi uslišal. 

Sonja

lovebeyba  

član od: 25.1.2010

sporočila: 122

26. jun 2012 20:21

Tudi sama nisem pričakovala takšnega odziva od zdravnikov in to v Izoli in v Celju. Baje preveč kompliciram glede tega, in da spraviš kamot to ven sam. Sedaj probavam z figami, če ne bo šlo drugače pa bo res treba bolj zagnjavit pri zdravniku :/

lovebeyba

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

26. jun 2012 20:23

Lovebejba, verjetno si bila v piranski ambulanti. Pojdi še enkrat in vztrajaj, naj ti cepec potegne robo ven. Seveda so nam vsem to lovili ven mame, nonići in bratranci, pa noge so se nam potem gnojile do Božiča itd, itd.

Seveda od tega ne boš umrla in enkrat do zime se ti bodo ze izgnojile te luskine ven, ampak rajši pojdi nazaj v ambulanto in jim mahaj pred nosom s svojo peto. Saj se bomo seveda vsi domačini zgražali in se vsajali (ma kaj ženska hodi po ježih in če že, naj ji bodice doma vlečejo ven), ti se nič ne pusti motit, drugače boš namesto par ur imela komedijo par mesecev.

Kje si pa še pri nas stopila na ježa? Sem mislila, da je voda že preveč umazana zanje.

nola

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti