Bodice morskega jeza v kozi

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

18. sep 2012 19:55

Jao, nola, večna optimistka. Mislim glede tega, da nam bodo do takrat, ko bomo odšli v dom že vsa čutila odpovedala.

Kako dobro dene, da je prihodnost kolikor toliko neznana.

zeta

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

18. sep 2012 21:02

naor je napisal/a:

Elaphus, to je bilo pred več kot pol stoletja. Otrok starim staršem pač zaupa in še vedno sem živa. Seveda sem to navedla kot primer ne kot prakso in seveda tega ne bi mogla početi tudi, če bi hotela. Je pa na temo urin veliko zadetkov in berite in se čudite.

Vanja, jasno, kot si napisala. So pa včasih zdravili na različne načine, danes nam je ob vsej ponudbi in znanju to res malo čudno. Ampak vse bolj se vračamo k naravi, no ja k urinu pa ne bi rekla.

 



naor

 

hvalabogu, spet dobra, stara (ne dobesedno, prenesen pomen, no ) naor - sem že mislila, da je prešla med vrače in padarje . To, da pa vnuki starim staršem zaupajo, pa tudi jaz vem. Eh, s kakimi zgodbami je moja stara mama meni zbujala domišljijo - so mi šli lasje pokonci - ups, smetim, se oproščam!

Za pijavke na ranah po operacijah sem že slišala - ker nisem dohtar, ne morem reči nič določenega, ampak menda ima tu neko zvezo hirudin in (ne)strjevanje krvi oz. preprečevanje strdkov v kapilarah in manjših žilah. Men je to kar logična reč - bolj kot sterilen urin .

lp

cervus

menola  

član od: 30.8.2010

sporočila: 126

18. sep 2012 23:17

Zakaj uporaba urina na kožo? Ker vsebuje sečnino ali drugače imenovano ureo, ki je glavni transporter dušika iz telesa. Na kožo pa ima v manjših koncentracijah vlažilni efekt , v malo višjih vlažilni in "mehčalni" v še višjih pa "topilni", oz luščilni na keratoze, na trdo kožo, na odtiščance...

in zaradi tega je efekt namakanja noge z bodicami v urinu ta, da okolico bodice zmehča, stopi in bodica z lahkoto zdrsne iz kože.

Isti efekt da obloga z kremo z 20 ali tudi 10% ureo in okluzijo za kakšno uro  čemur sledi odstranjevanje bodic .

Vsa medicina se začenja z uporabo raznih zelišč in naravnih snovi , pri pijavkah pa - te imajo to lastnost da pijejo kri kjer so prisesane in se lahko izkorišča to njihovo lastnost lokalno ob tem sproščajo poleg hirudina, ki je antikoagulant še številne snovi , ki ugodno vplivajo lokalno, kot na primer na mestu vnetja  z oteklino in bolečino, oteklih sklepih...

Uporabljajo se tudi danes na mnogo področjih tudi po plastičnih operacijah. Gojijo jih v strogo kontroliranih sterilnih pogojih farmacevtskih laboratorijev. Enako gojijo tudi črvičke, ki so se izkazali kot edinstveni spodbujevalci celjenja kroničnih venskih ulkusov , ki ne odgovarjajo na sodobne zdravilne obloge.

Aspirin je tudi nastal potem, ko so preučili ugodne učinke brezovega lubja ( salicilna kislina), ki so ga uporabljali v starih časih pri vročini.

Pustimo vsakemu posamezniku, da si bo pomagal na način, ki mu je najbližji. Svetujem pa, da se tisti ki dvomite obrnete najprej do zdravnika potem pa se zdravite po forumih, sploh kulinaričnih.

menola

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. sep 2012 19:26

@menola: večino kaj si napisala sem tudi jaz nekje prebral, le ena napaka: gre za lubje vrbe ( in ne breze ).

No, mimgrede: vejice vrbe se zelo lahko vkoreninijo. Ugotovili so, da tudi vejice drugih vrst, se boljše vkoreninijo, če se dajo med vrbove, od tod, do rastnega hormona je le en korak.

ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. sep 2012 19:31

Jaz mislim da je najbolje ne stopit na ježa, pa so vsi problemi rešeni; mislim se niti ne pojavijo ...

mamamia

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

19. sep 2012 19:39

Recimo, da se izogneš ježu, mamamia, kaj pa če si pri rezanju čebule porežeš prst

zeta

ežoj  

član od: 24.2.2006

sporočila: 6302

19. sep 2012 21:28

zeta je napisal/a:

Recimo, da se izogneš ježu, mamamia, kaj pa če si pri rezanju čebule porežeš prst



zeta

Ja, ni " blema ": gate dol...........

ežoj

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

19. sep 2012 21:47

zeta je napisal/a:

Recimo, da se izogneš ježu, mamamia, kaj pa če si pri rezanju čebule porežeš prst



zeta

 

hehe, jaz sem se kot pijan plota držala teme, stopiti na ježa ... (enkrat za spremembo, potem pa me zeta izzove ...)

 

Potem pa ežoj dokrajči zadevo, gate dol, hehe ... bom jaz rezalnik uporabljala, da ne bom lulala po lastnih rokah

mamamia

mišzmoke  

član od: 28.8.2010

sporočila: 4526

19. sep 2012 22:55

ežoj je napisal/a:

zeta je napisal/a:

Recimo, da se izogneš ježu, mamamia, kaj pa če si pri rezanju čebule porežeš prst



zeta

Ja, ni " blema ": gate dol...........


ežoj

 

Bla bla bla....tam si od šefa dobil zeleno luč, ti pa nič

lp

mzm

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti