Bodice morskega jeza v kozi

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. sep 2012 16:10

Naor, rana se ti hitro zacelila, ker si bila takrat OTROK. In otrokom se več ali manj vse veliko hitreje zaceli, kot pa nam, ki smo že malo v letih.

Elaphus, a misliš, da bi tale urin potemtakem pomagal "uni" proti slabemu zadahu?

 

Vanja

elaphus  

član od: 27.9.2002

sporočila: 6945

18. sep 2012 16:27

lovebeyba je napisal/a:

elaphus ko ti par bodic pokvari dopust, bi skoraj vse naredil, da se jih znebiš, ne glede na to, v katerem stoletju smo 



lovebeyba

lovebeyba, že na prvi strani sem odgovorila, da dam gor mleček nezrele fige ali pa kisov obkladek. Še nisem imela pokvarjenega dopusta zaradi ježevih bodic (trkam na les ), čeprav sem enkrat na polno stopila na ježa, ene trikrat pa pozajbrala "samo" nekaj bodic. Kaj se če, če sem pa štoraste sorte  !

Vanja, raje niti ne pomislim na to - čeprav pravijo, da se klin s klinom zbija - ampak potemtakem bi moral urin stati nekaj časa !

Zdele sem se spomnila - v knjigi Otroci zemlje sem brala, da so usnje belili s postanim urinom - ampak to je bilo približno pred 40 000 leti - danes imajo verjetno drugačne metode

lp

cervus

marjja  

član od: 6.9.2011

sporočila: 2510

18. sep 2012 16:28

A jaz to prav berem naslov: BODICE MORSKEGA   V     ???????

Uboga !!!!      

marjja

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. sep 2012 16:58

Elaphus, to je bilo pred več kot pol stoletja. Otrok starim staršem pač zaupa in še vedno sem živa. Seveda sem to navedla kot primer ne kot prakso in seveda tega ne bi mogla početi tudi, če bi hotela. Je pa na temo urin veliko zadetkov in berite in se čudite.

Vanja, jasno, kot si napisala. So pa včasih zdravili na različne načine, danes nam je ob vsej ponudbi in znanju to res malo čudno. Ampak vse bolj se vračamo k naravi, no ja k urinu pa ne bi rekla.

 

naor

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

18. sep 2012 17:42

Meni bi bilo tole z urinom mnogo sprejemljivejše, v mislih imam zunanjo uporabo seveda, kot pa zdravljenje s pijavkami ali pa s tistimi belimi črvički, ki jih potrosijo po ranah, ki se ne celijo, pa še bi lahko kaj naštela. Pa se baje vsaj ti dve vrsti zdravljenja zopet uvajajo v bolnišnice.

zeta

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

18. sep 2012 17:48

zeta je napisal/a:

Meni bi bilo tole z urinom mnogo sprejemljivejše, v mislih imam zunanjo uporabo seveda, kot pa zdravljenje s pijavkami ali pa s tistimi belimi črvički, ki jih potrosijo po ranah, ki se ne celijo, pa še bi lahko kaj naštela. Pa se baje vsaj ti dve vrsti zdravljenja zopet uvajajo v bolnišnice.



zeta

 

Lubi jezus! Kje in katere so te bolnice, da slučajno ne naletim nanje. Da bi mi golazen lazila po ranah, ne hvala. Saj smo ja v 21 stoletju.

 

Vanja

zeta  

član od: 21.5.2009

sporočila: 1353

18. sep 2012 18:29

Nekje sem prebrala, da so raziskave opravljali ravno v New Yorku in ugotovili, da je zdravljenje na ta način precej hitrejše kot z zdravili.

Pa še tole: http://www.delo.si/clanek/10393

 

zeta

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. sep 2012 19:14

Sem pa tudi slišala oz. brala, da bolnike z luskavico zdravijo v bazenih, v katerih plavajo posebne ribice, ki pojedo vso odmrlo kožo in zelo dobro zdravijo ljudis to nadlogo. Saj se ne sliši ravno  fino, amapak ko je hudo, človek pristane na marsikaj, na kar sicer ne bi.

 

naor

nola  

član od: 25.1.2006

sporočila: 3112

18. sep 2012 19:27

Menda imajo te ribe v Izoli, ne le za luskavico ampak za vse vrste težav s kožo. Meni se to nič ne gravža, bom šla enkrat tja namesto k pedikerki.

Tudi nimam preveč predsodkov do takih ali drugačnih zdravil. Sicer rajši ne vem kako jih delajo, ampak ko enkrat resno zboliš, ne razmišljaš kaj dosti o surovinah in postopkih.

Bolnišnice so pa tako kot stanovanja, ene bolj, druge manj nemarne. Itak bomo v veliki večini šli končat v dom. Upam, da nam bo do takrat zelo opešal voh, vid in sluh.

 

nola

naor  

član od: 4.3.2010

sporočila: 7767

18. sep 2012 19:46

Nola

 

naor

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?johana
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti