Klub ljubiteljev praženega krompirja

coco chanel  

član od: 29.11.2003

sporočila: 241

tema odprta - 15. jan 2004 17:54 | ogledi: 7.764 | odgovori: 6

Rada bi se včlanila v klub ljubiteljev praženega krompirja.Ali mi lahko kdo kaj pove o tem in mi da kakšen nasvet?

Temo je spremenil(a) coco chanel dne 15. jan 2004 17:56:51

Noa  

član od: 13.2.2003

sporočila: 716

16. jan 2004 7:43

Ne vem, če ta klub sploh še obstaja. Zadnjič sem na TV Paprika v oddaji Žerjavica, slišala da je Šerbi zaprla gostilno in se začasno prenehala udejstvovati v gostinstvu, tako da verjetno tudi kluba ni več. Škoda. Mogoče pa se motim. Lep pozdrav

inka  

član od: 9.12.2003

sporočila: 32

16. jan 2004 14:36

Ne vem, če imam prave podatke, vendar silvestrovala sem v večji skupini, kjer je bil tudi Dušan Velkavrh (naš znani pisec besedil - Silvestrski poljub) in kmalu po polnoči je odšel rekoč, da je predsednik društva ljubiteljev praženega krompirja in ima še tovrstne obveznosti. Živi na Vrhniki. Mogoče je koristna informacija .. Klub pa sigurno še obstaja. inka

cic  

član od: 25.1.2004

sporočila: 1

25. jan 2004 11:37

Ker so se v vašem forumu pojavila vprašanja o klubu ljubiteljev praženega krompirja (coco chanel, 15.01.04), o Šerbi in njeni povezavi s tem (Noa, 16.01.04) in podobno, vam za začetek pošiljam kratko informacijo. Društvo z uradnim imenom "Društvo za priznanje praženega krompirja kot samostojne jedi" v resnici obstaja. Sedež društva je v gostilni "Pri Pavli", Stari trg 21 v Ljubljani, kjer se pri gospe Pavli lahko tudi vpišete. Do sedaj se je v društvo vpisalo nekaj manj kot 1000 udov. Ob Šerbi, ki je zgolj ena od vpisanih, je v društvu tudi precej drugih znanih imen, ki niso samo vpisani, temveč tudi aktivno sodelujejo v delu društva. Kot primer navedem le Dušana Velkavrha (ker ga v forumu že omenjate), ki je napisal besedilo društvene himne in Mojimirja Sepeta, ki je himno uglasbil. Predsednik društva je trenutno Jure Lenard, ki je to pojasnilo tudi napisal. Kaj več pa morebiti ob naslednji priliki. Cic

coco chanel  

član od: 29.11.2003

sporočila: 241

26. jan 2004 9:40

Hvala Cic za izčrpne informacije, sigurno bom poklicala gospo Pavlo in se včlanila. Sporočilo je spremenil(a) coco chanel dne 26. jan 2004 09:41:03

stara  

član od: 12.10.2005

sporočila: 380

5. sep 2008 6:58

Ta petek in soboto je v Črni na Koroškem že 8. svetovni festival praženega krompirja.

 

stara

Veri  

član od: 21.10.2004

sporočila: 4272

5. sep 2008 12:39

Meni so simpatični tile ljubitelji, najbolj mi je ostal v spominu en intervju, kjer je član ali ustanovitelj "Društva za priznanje praženega krompirja kot samostojne jedi" predlagal, da k praženem krompirju kot prilogo postrežete meso. Se z lubijem še zdaj hecava, če bova za prilogo pa ene čevapčiče obrnila;) Veri

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?gobica1402
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti