Malo sestavin!!!!!

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

26. jun 2012 15:45

Kuhinja.slo, se popolnoma strinjam, tudi sama sem bila deležna linča, najbolje, da sploh nič več ne vprašam na forumih.......

 

Lp

te.jcika

Lisa  

član od: 13.1.2005

sporočila: 1812

26. jun 2012 16:11

Prav še enkrat sem šla prebrat vse odgovore na (milo rečeno) dokaj "freh" vprašanja oz. kar zahteve. Nobenega linča ali vsaj nesramnosti ne najdem. Te.jcika, si lahko konkretna, me lahko razsvetliš kdo je tista packa, ki linča ubogo Nino? S čim?

Madona punce, v današnjem času si pa človek težko privošči biti tako občutljiv in tako brez smisla za humor, da ga "linča" že samo drugačno mnenje. Če pa že ste zares tako fine, zakaj zavraga postavljate tako provokativno napisana vprašanja in ZAHTEVE do povsem nepoznanih ljudi. Navsezadnje se lahko tudi jaz vprašam kako si lahko ena XY privošči, da od mene zahteva, da ji iščem recepte po arhivu Kulinarike.

Lisa

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. jun 2012 16:19

Lisa je napisal/a:

Prav še enkrat sem šla prebrat vse odgovore na (milo rečeno) dokaj "freh" vprašanja oz. kar zahteve. Nobenega linča ali vsaj nesramnosti ne najdem. Te.jcika, si lahko konkretna, me lahko razsvetliš kdo je tista packa, ki linča ubogo Nino? S čim?

Madona punce, v današnjem času si pa človek težko privošči biti tako občutljiv in tako brez smisla za humor, da ga "linča" že samo drugačno mnenje. Če pa že ste zares tako fine, zakaj zavraga postavljate tako provokativno napisana vprašanja in ZAHTEVE do povsem nepoznanih ljudi. Navsezadnje se lahko tudi jaz vprašam kako si lahko ena XY privošči, da od mene zahteva, da ji iščem recepte po arhivu Kulinarike.



Lisa

mamamia

rebecca  

član od: 19.3.2002

sporočila: 2739

26. jun 2012 16:38

po mojih izkusnjah so pa ravno recepti z malo sestavin lahko zelo zahtevni. Spanski vetrci - sneg in sladkor, salzburski zlicniki - jajca, malo moke, malo sladkorja, masleni krhki piskoti - shortbread - moka, maslo in sladkor v prahu, palacinke - moka in voda, scep soli (lahko pa das tudi jajca in mleko namesto vode).

LP, R. "Stressed is desserts spelled backwards!"

limnol  

član od: 16.11.2001

sporočila: 5187

26. jun 2012 16:50

Kaj pa če bi stvar zastavili takole: zakaj pa ne bi vsak vnajprej razčistil, o čem sploh govori? Na primer:

- ninčica bi lahko na začetku napisala, kaj po njenem sploh je "malo sestavin" in kaj je "dobra hrana" (....okusna, ne pa ribe pa take stvari!!!!!) OK, ne sme biti riba, ampak riba je resnično stvar, ki se da pripraviti z najmanj sestavinami (vzameš ribo, jo vržeš na žar in konec, 1 riba = 1 sestavina). Torej: koliko je malo? Kaj je dobro?

- tejčica, recimo, bi šla pogledat v slovar, kaj je sploh linč, preden se pritožuje nad svojo usodo (ki nima z linčem nobene zveze)

- kuhinja.slo bi prebrskal, kaj je to računalniška pismenost 

- in tako naprej. 

Potem bi se bilo veliko lažje pogovarjat. Druga stvar so pač manire, kot se je reklo včasih, ali pa po domače povedano takole: kakor zatuliš v steno, takšen bo prišel nazaj odmev in ne se potem pritoževat, da odmev ni dober. Mogoče ni bila v redu prva intonacija. 

Sonja

barbra  

član od: 9.8.2002

sporočila: 355

26. jun 2012 18:11

Besternina1 se sploh ne udeležuje debat, nam ne razloži, kaj pravzaprav hoče, očitno je tudi naši recepti z malo sestavinami ne zanimajo tako zelo. Sicer bi nam pojasnila, kaj pravzaprav hoče - se boji receptov, ki zahtevajo pregled kuhinjske shrambe ali pa ima doma le osnovna živila (olje, mleko, moka, sladkor, sol, meso, krompir). Nič nam ni pojasnila, zato se mogoče tudi nam ne bi bilo treba toliko ubadat z njo...

Barbra

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

26. jun 2012 18:19

Limnol, Lisa in ostali,..... Prvo kot prvo se strinjam, da bi lahko besternina1 lahko sama malo pobrskala po receptih in si jih sama poiskala, po drugi strani pa ne vem zakaj se vsi spotikajo ob to če piše z velikimi črkami, če dela klicaje, če podčrtuje besede,...itd.... Ne vem zakaj( ne v konkretnem primeru) tu na kulinariki ne moreš postaviti vprašanja pa, če je še tako "butasto" ne da bi ljudi motilo, če si pravilno postavil vejico, spustil kakšno črko, napisal besedo po domače,.....Bolje bi bilo, da se osredotočijo na vprašanje in glede na to, da je tukaj veliko mojstric/mojstrov odgovorijo na vprašanje ne pa gledajo na pravopis....Kot sem že enkrat napisala je kulinarika super stran zveš veliko novega..... Se mi pa zdi, da je ta portal namenjem hrani in ne popravljanju slovničnih napak.....To je moje mnenje se opravičujem, če sem koga užalila lahko pove in upam, da ne bo kakšnih zamer.

 

Aja pa Limnol se opravičujem, ker sem napisala linč je pač prva beseda, ki sem se jo spomnila, nihče ni popoln in nihče ne zna vsega....

 

Lp

te.jcika

rimljanka  

član od: 14.2.2005

sporočila: 17785

26. jun 2012 18:24

te.jcika je napisal/a:

..... Se mi pa zdi, da je ta portal namenjem hrani in ne popravljanju slovničnih napak.....To je moje mnenje se opravičujem, če sem koga užalila lahko pove in upam, da ne bo kakšnih zamer.

 

te.jcika

Nihče ne zna dobro uporabljati slovenščine, če je na pravopis in izražanje pazil le pri slovenščini. Mene pa veseli, če me kdo popravi, zakaj pa ne, se vsaj znebim katere od napak in naučim kaj novega.

rimljanka

te.jcika  

član od: 17.8.2010

sporočila: 165

26. jun 2012 18:33

OK. rimljanka potem pa samo jaz ne znam uporabljati slovenščine. Tudi mene veseli, če me kdo popravi pri mojih napakah, če odprem temo pomoč pri slovenščini ne pa če odprem temo koliko kvasa rabim za kilogram kruha in spustim vejico..... No pač vsak ima svoje mnenje in upam, da me je kdo razumel kaj sem hotela povedati, če pa ne pa tudi prav....

te.jcika

mamamia  

član od: 9.11.2004

sporočila: 15820

26. jun 2012 18:54

te.jcika: ...zakaj se vsi spotikajo ob to če piše z velikimi črkami ..." - zato, ker v komuniciranju po računaniku to pomeni kričanje.

In če nekdo začne s kričanjem od mene nekaj zahtevat, a naj še drugo lice nastavim , da me tresne?

Za klicaje, dekle drago, vemo, kaj pomenijo v slovnici: ukazovanje, da nekaj moraš! Torej?

 

In ja, nihče od nas tu ni sto odstotno pismen in brez napak pri pisanju. A gre  za trud, ki ga vlgamao v to, da se tudi na kulianričnem forumu pogovarjamo v spodobni slovenščini in s tem izkazujemo spoštovanje do našega jezika. Nič hudega, če se pri tem zmotimo, a nekaj je pomota, nekaj je neznanje, nekaj je na tem, da vsem pač ni dano da bi bili kdo ve kako spretni pri pisanju, povsem nekaj drugega pa je šlampast in namerno nonšalanten odnos do lastnega jezika. Torej izpščanje vejic vse povprek in drugih ločil, pisanje z malo začetnico in še kaj bi se našlo.

Toliko spošovanja do lastnega jezika, da se vsaj potrudimo pisati, kot je treba, pa že lahko imamo.

mamamia

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Dragička
malo za hecmišzmoke
Kaj danes za zajtrkMajda Marianne
MOJ vrtmalaga
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti